W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl  Wypalanie eko jaret plus Subskrybuj
2017-10-07 22:41
  zbyniuk5 Posty: 86 Ostrzeżenie: 0
Witam, mam problem ze zbyt nadmiernych wypalaniem ekogroszku jareta plus. 
Bardzo wypala się eko w palniku, czasami jest poniżej poziomu góry palnika, mam dmuchawę ustawionąna 42% (teraz zszedłem na 40%) a podawanie na 5 podań. A kopczyka nie ma. co podniosę ilość eko na ręcznym aby był kopczyk, to po 2-3 godzinach wypalone. Dodam, że zaczeło tak się dziać po postoju pieca po wichurach i braku zasilania przez ponad dobę. Nie wiem czy to jest z tym związane ale wczesniej był idealny kopczyk przy dmuchawie 42% i 3 podaniach. 
2017-10-07 23:57
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
A może problemem jest zbyt duży ciąg kominowy ?
2017-10-08 20:44
  zbyniuk5 Posty: 86 Ostrzeżenie: 0
hmm, wczesniej tego nie było ? myślę, że gdyby był zbyt duży ciąg to by wyszło może już wcześniej.
Natomiast jeśli faktycznie to sprawka tego ciągu to co można z tym zrobić? czy da się coś zrobić mało inwazyjnie ?
2017-10-08 21:07
  Pink01 Posty: 198 Ostrzeżenie: 0
Jeżeli po tej awarii przed rozpaleniem kotła wyczyściłeś dokładnie palnik, to tak się może dziać. I potrwa to aż do momentu kiedy w palniku nazbiera się jakaś ilość popiołu i żużla. Wtedy mu powinno przejść, a raczej stopniowo będzie mu przechodzić. to tak parę dni potrwa. Można próbować zasypać palnik w okolicach dysz popiołem z popielnika. Albo obniżyć dmuchawę i potem w miarę jak się będzie normowało to podnosić ją z powrotem .
Użytkownicy online: