W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl  Słaby nadmuch OE16 Subskrybuj
2017-09-25 18:37
  chrobry Posty: 51 Ostrzeżenie: 0
Witam !

Parę dni temu odpaliłem po kilku miesiącach postoju kocioł Ogniwo Eko 16kW. W międzyczasie wymieniałem przewód zasilający od dmuchawy (przedłużałem go), dokładałem wąż do osuszania zasobnika, przeczyściłem cały kocioł łącznie z czopuchem. 
Teraz po odpaleniu mam bardzo niskie temp. spalin 60C.  Powodem jest jak mi się wydaje, zbyt mało powietrza. Zdjołem koronę palnika aby ją ponownie uszczelnic silikonem. Włączam dmuchawę na 100% i przykładając rękę do kanału gdzie wprowadzane jest powietrze wydaje mi się że dmucha bardzo słabo. Co może być przyczyną ? 
2017-09-25 18:40
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
WItam,warto sprawdzić czy otwory nadmuchowe nie są przytkane.
Przyczyną niskich spalin może być również przypchany czopuch bądź komin.
Ew źle zamontowany czujnik spalin. Niska kaloryczność groszku również może być problemem.
Pozdrawiam
2017-09-25 18:47
  chrobry Posty: 51 Ostrzeżenie: 0
Dodam, że jak otworzę dolne drzwiczki, czyli dopuszczę powietrza,  widać że ogień nabiera rozpędu. Wcześniej tak się nie działo. Czopuch i komin drożne. Czy dmuchawa może się kończyć ?
2017-09-25 18:49
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
Może warto ją przedmuchać,po latach pracy osadza się brud na łopatkach.

2017-09-25 22:33
  _Kb_ Posty: 136 Ostrzeżenie: 0
Dmuchawa nie kończy się stopniowo. Działa albo nie. Co najwyżej wymaga konserwacji jak pisze ES, albo może kończyć się kondensator, ale to koszt zaledwie kilkanaście PLN
2017-09-26 08:42
  chrobry Posty: 51 Ostrzeżenie: 0
Czy "zużycie" kondensatora może powodować zmniejszenie wydajności dmuchawy ? 
2017-09-26 13:04
  _Kb_ Posty: 136 Ostrzeżenie: 0
Kondensator może stracić część pojemności. Wtedy i dmuchawa będzie wolniej kręcić.
Spróbuj podłączyć dmuchawę bezpośrednio do sieci 230V bez pośrednictwa sterownika. Przekonasz się czy to wina samej dmuchawy, czy może sterownik szwankuje. Spróbuj też ręcznie zakręcić wirnikiem, czy nie jest przypadkiem przyblokowany (łożyska)
2017-10-04 12:40
  voorek Posty: 67 Ostrzeżenie: 0
mam podobną sytuację. Gdy zaczynałem palić na nowym piecu dmuchawa na 34-36max przy 42-44 robiło się piekiełko w piecu, aktualnie dmuchawa musi chodzić na 46-47% żeby jakoś się żar utrzymał (dodam że spieków nie ma i otwory nie są przytkane).
2017-10-04 13:43
  RFAJ Posty: 118 Ostrzeżenie: 0
Proponuję jednak na początek zdemontować dmuchawę i wyczyścić , wentylator potrafi się oblepić różnym śmieciem, pyłem co znam z autopsji . 
2017-10-04 13:54
  voorek Posty: 67 Ostrzeżenie: 0
dmuchawa była czyszczona po 2 latach pracy (ledwo jak zauważyłem konieczność zwiększania nastaw). Czyli jakoś w marcu tego roku.
2017-10-04 15:19
  sq9tbu Posty: 1240 Ostrzeżenie: 0
Moja też chodzi na 47% i nic złego w tym nie widzę.
2017-10-06 20:56
  piwakk Posty: 50 Ostrzeżenie: 0
Witam
U mnie też w ustawieniach nie widzę różnicy w nadmuchu
czy mam 65% czy 100%  dmucha tak samo a różnica powinna być zauważalna
Może ktoś to potwierdzić
Spalanie (retortowy ręczny)
2017-10-07 01:56
  karoka65 Posty: 3424 Ostrzeżenie: 1 Karoka-EKO
A kto pali na wentylu 65%? proszę o zgłaszanie takich przypadków?
Wentyl chodzi w jakimś tam przedziale, bodajże prundów czy cuś a w innym przedziale to możesz sobie nakręcić i 150% a nic się nie zmieni.
Stare DM Ogniwa kręciły do coś około 70% z różnicami a dalej już nic nie było.
Widać że zaraz zrobił się wysyp zarażonych, ale jajca, jak papugi
Jeden pierdnie zaraz następny się znajdzie. Ludzie czy Wy nie macie innych zajęć jak wynajdywanie sobie problemów?
Masz ciepło w dupę to odmów wieczorem dziesięć zdrowasiek żeby Ci ten gniot wytrzymał następną zimę a nie pierdziel głupot po forum bo CI się nudzi.
Wybacz kolego moją bardzo otwartą wypowiedź ale taka już moja uroda i trzymaj się tego co napisałem a będziesz zdrowszy. Zamiast wynajdywać sobie problemy, posiedź i pogadaj z dziećmi i poklep wieczorem żonkę po poopie a nie nasłuchuj co robi wiatrak w piecu
2017-10-07 06:55
  simko1 Posty: 421 Ostrzeżenie: 0
karoka65 napisał » 2017-10-07 01:56
A kto pali na wentylu 65%? proszę o zgłaszanie takich przypadków?
Wentyl chodzi w jakimś tam przedziale, bodajże prundów czy cuś a w innym przedziale to możesz sobie nakręcić i 150% a nic się nie zmieni.
Stare DM Ogniwa kręciły do coś około 70% z różnicami a dalej już nic nie było.
Widać że zaraz zrobił się wysyp zarażonych, ale jajca, jak papugi
Jeden pierdnie zaraz następny się znajdzie. Ludzie czy Wy nie macie innych zajęć jak wynajdywanie sobie problemów?
Masz ciepło w dupę to odmów wieczorem dziesięć zdrowasiek żeby Ci ten gniot wytrzymał następną zimę a nie pierdziel głupot po forum bo CI się nudzi.
Wybacz kolego moją bardzo otwartą wypowiedź ale taka już moja uroda i trzymaj się tego co napisałem a będziesz zdrowszy. Zamiast wynajdywać sobie problemy, posiedź i pogadaj z dziećmi i poklep wieczorem żonkę po poopie a nie nasłuchuj co robi wiatrak w piecu





HA HA HA.  Trafna wypowiedź.  W szczególności podoba mi się klepanie żonki po poopie.  
Jak ktoś  nie ma swojej to może cudzą tylko różnie to klepanie może się zakończyć. 
2017-10-07 09:19
  karoka65 Posty: 3424 Ostrzeżenie: 1 Karoka-EKO
Jak można stwierdzić czy wieje więcej czy mniej? śliniąc palec i wystawiając na ten "wiaterek"?
Skoro na palniku wypala się dobrze to ten palnik "wie" lepiej czy tego wiatru jest dosyć czy nie a czy tam jest 39, 41 czy 45% to mnie tyle obchodzi co zeszłoroczny śnieg
To jest taka dyskusja o wszystkim i niczym byle baźgrać.
Myślę że jeszcze trochę a ES rozwiąże problem procentów, o czym wtedy będzie dyskusja, aż się boję
Obrót więcej, obrót mniej, heh
Klep Simko, klep, bo jak nie będzie Ci się chciało klepać to znajdzie się taki co poklepie
Lepiej popisać o głupotach jak wynajdować sobie problemy tam gdzie ich nie ma
Użytkownicy online: maverick1112, ViktorG, Wojciech_cichon