W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl  Co jest nie tak :( z instalacją ogrzewania Subskrybuj
2017-09-06 14:58
  zbyniuk5 Posty: 86 Ostrzeżenie: 0
Witam, mam problem z instalacją (ogrzewaniem), problem ciągnie się 2
sezon gdyż tyle mieszkamy w domu i tyle ma instalacja (układ otwarty)
podłogówki góra i dół + grzejniki drabinkowe.

1. grzejniki drabinkowe nie grzeją, ten na dole ledwo ciepławy, góra wogóle.

2. Podłogówka ma po 8 obiegów (parter -8 i piętro też ,
ostatni obieg na parterze słabo dogrzewa, jak pozamykam inne obiegi
(tzn. na rotametrach zmniejsze przepływy do około 1/3) to wtedy idzie.
Pompy pozakładane 60 grundfossa

3. Podłogówka u góry nie dogrzewa mi 2 obiegów, po 80mb-końcowych (pompa również 60)

Proszę zerknijcie czy ta instalacja jest w normach, czy trzeba ją przerabiać? coś poprawić? coś dodać?

Proszę Was o pomoc, hydraulik ma u mnie pojawić się niebawem i coś ma wymyślić.

Kolory:

czerwony-ciepła woda

niebieski - zimna

żółty - kable itd.

nie rysowałem "naczyń/zbiorników" ale są

2017-09-06 21:00
  skresz Posty: 701 Ostrzeżenie: 0
Jestem laikiem wiec nie bież za bardzo do siebie tego co napiszę ale najpierw zobacz czy masz wszystko odpowietrzone.
ad1. jeśli masz grzejniki i CWU na jednej pompie i masz termostaty bądź źle dobrane przekroje to nic nie zrobisz woda idzie tam gdzie ma łatwiej, zakręć zawór przed CWU i zobacz czy grzeją. 

ad2. co do podłogówki to masz założony termostat na 1 wiec jak się załączy to na 2 tez nie dogrzeje mimo że może być taka potrzeba i odwrotnie. Napisz jakie masz długie pętle jak odwalone i czy wszędzie masz ten sam materiał (płytki, panele, deski). 
2017-09-06 21:39
  zbyniuk5 Posty: 86 Ostrzeżenie: 0

Pętle mam max 80mb po za dwoma przypadkami gdzie mam po 90mb ale nawet dają radę, każdy obwód był odpowietrzany z osobna, wszędzie mam płytki.

Mam jeszcze pytanie, właściwie dwa
1. czy zawory zwrotne powinny być za pompami obiegowymi czy przed? bo ja mam za pompami patrząc od zasilania kotła: kocioł-pompa-zawór zwrotny
2. tak jak na rysunku zawór trójdrogowy termostatyczny mieszający mam przed pompami ale dziwna sprawa bo jak sprawdziłem to strzałkę (tą dłuższą) mam skierowaną w stronę kotła, czy tak powinno być?czy nie powinna odchodzić od kotła a ta boczna iść w kierunku powrotu?jak to się powinno założyć?
2017-09-07 09:23
  starplus Posty: 535 Ostrzeżenie: 0
Wrzuć fotki zaworu przy kotle.
Użytkownicy online: Adam83, bacabalin, dym100, Mac1979, MarcinMalarczyk, michalpasternak