W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  Defro Smart II  Niska temperatura powrotu Subskrybuj
Pierwsza stronaPoprzednia strona2 / 2Następna stronaOstatnia strona
2017-05-13 04:16
  mateush666 Posty: 46 Ostrzeżenie: 0
Ok ok ale ustawienie z tego co obserwuję CWU powoduje że pompa ciagle działa.. a co za tym idzie temp w bojlerze wynosi ponad 50 stopni ! Jest to trochę bez sensu . Chyba ze cos znow zle zrobiłem 
2017-05-13 12:12
  leON22 Posty: 6508 Ostrzeżenie: 3
No właśnie to jest minus ochrony pompą cwu , temp.cwu podchodzi pod temp.kotła - 5*C , tak musi być , mnie to nie przeszkadza bo lubię ciepłą wodę , wiadomo większa strata ale coś za coś . Możesz teraz na sztywno ustawić temp.zadaną kotła np.55*C ( wtedy woda w cwu ok.50 albo tak jak masz teraz 52st - woda 47st ) , powrót zmniejsz na   45*C bo tyle chciałeś . Podnieś jeszcze wiatr na mocach w grupowym o oczko w górę , bo w/g histo jeszcze nie dopala , powodzenia
2017-05-13 12:57
  mateush666 Posty: 46 Ostrzeżenie: 0
Ok podnoszę xD. Aj to wszystko troche pokręcone. Mam nadzieję  że  ogarnę temat.
dodane 2017-05-13 12:52A możesz mi jeszcze raz wytłumaczyć  na co patrzeć, żeby wiedzieć  czy nawiew zwiększyć  czy zmniejszyć 
dodane 2017-05-13 12:5745 stopni. Wg prodeucenta. A według ludzi powinno być 50-55. 
2017-05-13 13:14
  leON22 Posty: 6508 Ostrzeżenie: 3
Gdzieś na forum jest temat o spalaniu grupowym , ale tak w skrócie jak wysokie słupki histogramu są przyklejone do jego prawej strony ( nadmuch za mały ) jak są po lewej za duży , tu masz link jak to czytać ->  SPALANIE GRUPOWE
PS. "W/g ludzi" tym się nie sugeruj , fizyki nie oszukasz , spalanie to złożony proces na który wpływ ma wiele czynników i tu trzeba szukać "złotego środka" Każdy z nich ma inną instalację i każdy ustawia ją pod siebie , ogólnie chodzi o to żeby było ciepło , kociołek jak najmniej palił i nie było w nim po spalaniu za dużo syfu Resztę musisz metodą prób i błędów i przy pomocy "fachowców" z forum ustawić sam , powodzenia spadam do pracy
2017-05-14 13:42
  mateush666 Posty: 46 Ostrzeżenie: 0
Powrót na CWU działa jak należy ! Dzieki wielkie teraz zostało kombinowanie z histogramem ;P mam nadzieję że opanuje temat do zimy heh. Jeszcze raz wielkie dzięki! 
Pierwsza stronaPoprzednia strona2 / 2Następna stronaOstatnia strona
Użytkownicy online: bruno62