W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl  Instalacja fotowoltaiczna w zastępstwie kotła Subskrybuj
Pierwsza stronaPoprzednia strona22 / 188Następna stronaOstatnia strona
2018-05-25 23:42
  pab11o Posty: 559 Ostrzeżenie: 0
pab11o napisał » 2018-03-14 16:17
20tys mogę zrobić skan faktury jak ktoś nie wierzy dlatego przy dotacji 85% wychodzi aż 3200zl
2018-05-26 00:46
  karoka65 Posty: 3424 Ostrzeżenie: 1 Karoka-EKO
Do Marcina: Marcin mam klimę już pięć lat ale jakoś nie bardzo widze ją do ogrzewania chociaż sprawdziłem czy to nie kit i działa w grzaniu
Z tego co pisze chiński wróżbita, w grzaniu ma brać 700W a dać 3,2 czy 3,4kW
Do Arka: pochwal się co wyprodukowałeś?
2018-05-26 00:49
  leON22 Posty: 6494 Ostrzeżenie: 3
pab11o nie za bardzo wiem o co Ci chodzi ,możesz rozwinąć temat , bo tak wyskoczyłeś z tą kasą "ni z gruszki ni z pietruszki" 
Natomiast u mnie z energią cały czas do przodu  Marcin póki co , to jeszcze nie zdecydowałem co w temacie KLIMY . Mam znajomego , który ma firma działającą w tej branży , czekam na jego opinię , czy warto pakować kasę w klimę , czy lepiej zainwestować w pompę ciepła pewny Jak już to może tylko jakieś Gree Lomo Luxury 3.5kW na piętrze z nastawieniem na chłodzenie latem
 

PS. Coś mi się widzi , że te 700kWh produkcji jest do zrobienia w tym m-cu , tym bardziej że zostało jeszcze , całe 6 miejmy nadzieję słonecznych  dni
2018-05-26 10:34
  pab11o Posty: 559 Ostrzeżenie: 0
marcinbb napisał » 2018-05-25 23:02
pab11o napisał » 2018-05-25 22:00
Witam 
Czy ktoś was orientuje się jak powinno się montować panele na dachu pokrytym dachówka?

Czy trzeba nacisnąć dachówkę od dołu aby nie odstawala przy uchwycie ?

Firma tego nie wie? czy chcesz montować sam? Bo na googlu są dziesiątki zdjęć pod hasłem montaż paneli PV na dachówce!
Jeszcze nie byli  montowac ale chcę być przygotowany jak by chcieli coś odpierdzielic bo już przez telefon gość się pytał czy mam zapasowe dachówki. 
@leON22 zweryfikowałem swoje poglądy odnośnie klimatyzacji. odpaliłem 3,5kW klimę przenośną na górze w trybie chłodzenia ustawiając ją kierunkowo aby chłodziła dolne pomieszczenie. A odpalając w zimę klimę na dole również 3,5kW w trybie grzania na górze jest za gorąco.
Powoli dojrzewam do stwierdzenia że grzanie i chłodzenie w trybie 24/7 do czasu aż starczy nam prądu powinno wyglądać inaczej. Na dole montujemy mniejsze urządzenie powiedzmy 3,5kW bo ciepło będzie kierowało się ku  górze na klatką schodową. A w trybie chłodzenia montujemy mocniejsze urządzenie powiedzmy 5kW aby schłodzić górę i aby "klatką schodową" chłód i suche powietrze zejdzie na dół.

Choć patrząc przez pryzmat rekuperacji stojącej w gospodarczym; nie będzie to miało sensu. Bo chłód i ogrzewanie dotrą niezależnie od umiejscowienia.

Tylko Ty na razie nie masz jednego i drugiego urządzenia więc może poczekaj na moje doświadczenia po uruchomieniu rekuperacji w razie gdybyś chciał kupić klimę za wcześnie.

dodane 2018-05-26 10:34
pab11o napisał » 2018-05-26 10:30
marcinbb napisał » 2018-05-25 23:02
pab11o napisał » 2018-05-25 22:00
Witam 
Czy ktoś was orientuje się jak powinno się montować panele na dachu pokrytym dachówka?

Czy trzeba nacisnąć dachówkę od dołu aby nie odstawala przy uchwycie ?

Firma tego nie wie? czy chcesz montować sam? Bo na googlu są dziesiątki zdjęć pod hasłem montaż paneli PV na dachówce!

@leON22 zweryfikowałem swoje poglądy odnośnie klimatyzacji. odpaliłem 3,5kW klimę przenośną na górze w trybie chłodzenia ustawiając ją kierunkowo aby chłodziła dolne pomieszczenie. A odpalając w zimę klimę na dole również 3,5kW w trybie grzania na górze jest za gorąco.
Powoli dojrzewam do stwierdzenia że grzanie i chłodzenie w trybie 24/7 do czasu aż starczy nam prądu powinno wyglądać inaczej. Na dole montujemy mniejsze urządzenie powiedzmy 3,5kW bo ciepło będzie kierowało się ku  górze na klatką schodową. A w trybie chłodzenia montujemy mocniejsze urządzenie powiedzmy 5kW aby schłodzić górę i aby "klatką schodową" chłód i suche powietrze zejdzie na dół.

Choć patrząc przez pryzmat rekuperacji stojącej w gospodarczym; nie będzie to miało sensu. Bo chłód i ogrzewanie dotrą niezależnie od umiejscowienia.

Tylko Ty na razie nie masz jednego i drugiego urządzenia więc może poczekaj na moje doświadczenia po uruchomieniu rekuperacji w razie gdybyś chciał kupić klimę za wcześnie.

Jeszcze nie byli  montowac ale chcę być przygotowany jak by chcieli coś odpierdzielic bo już przez telefon gość się pytał czy mam zapasowe dachówki. 
2018-05-26 18:57
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
Pablo musisz mieć zapasowe dachówki u mnie 4szt przy szlifowaniu pękły, od chodzenia czasem też lubą pęknąć. Jak robiłem dach to sobie kupiłem 50szt i leżą na zapas.

U mnie zamontowali wreszcie licznik gość który mi montował polecił żeby przejść na taryfę g12W i roczny okres rozliczeniowy. Póki co jeszcze to rozważam. Jutro pochwalę się uzyskami. 
2018-05-26 22:00
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
karoka65 napisał » 2018-05-26 00:46
Do Marcina: Marcin mam klimę już pięć lat ale jakoś nie bardzo widze ją do ogrzewania chociaż sprawdziłem czy to nie kit i działa w grzaniu
Z tego co pisze chiński wróżbita, w grzaniu ma brać 700W a dać 3,2 czy 3,4kW




Uwierz mi działa moja podobnie w grzaniu bierze około 700W, w okresac przejściowych ciepło jak znalazł. A jak łatwo przeliczyć każdy dzień grzania własnym prądem przyśpiesza okres zwrotu inwestycji.
zakładając 10kg/doba 1 miesiąc to oszczędność 300 kg wungla, i roboty z tym związanych.


Dodatkowo u nas zimy są raczej łagodne i zakres temperatur to około 3*C na plusie więc klima jeszcze działa bardzo sprawnie, przy temperaturach ujemnych łyknie trochę więcej prądu przy -16*C moja ciągnęła chyba około 1kW.


EDIT: 700kWh produkcji już przeskoczyło:/ 509kWh z dużej i 237 kWh więc prawie 750 ale do sieci idzie coraz mniej 2 klimy chodzą prawie na okrągło.

2018-05-28 23:02
  leON22 Posty: 6494 Ostrzeżenie: 3
marcinbb napisał » 2018-05-14 19:16
Po 4 dniowej nieobecności wróciłem do chałupy. Może i ja przedstawie statystyki od początku maja:
Pobrane z sieci: 51,2kWh
Wysłane do sieci: 303,9kWh
jeśli do końca miesiąca miało by wpaść około 700kWh to do końca miesiąca mamy 17 dni.
400 / 17 =23kWh oddane do sieci dziennie co oznaczało by że codziennie będą słoneczne dni.
Myślę że realnie 620kWh.

Witam , marcinbb i u mnie ponad 700kWh produkcji z PV pyknęło w tym m-cu , a do jego końca zostały jeszcze 3 dni , więcej optymizmu 

Wysłane do sieci  - 549kWh , pobrane - 235kWh
PS. Jutro na test zasypuję do mojego OEP 16kW ostatnie w tym sezonie : 20kg zakupionego Greenpala i wygaszam kociołek Od czerwca CWU zacznę ogrzewać prądem , wtedy zobaczymy co i jak  
 

2018-05-29 20:01
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0

LeON bardzo niewiele brakuje do 800kWh w maju po dzisiejszym dniu wpadło 777,3 kWh a coś tam jeszcze z dachów leci

Te 20 kg na cwu starczy Ci na jakiś tydzień, ale będziesz wiedział co i jak.
2018-05-29 22:37
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
miałem ciężki tydzień i nie miałem jak napisać.
Licznik założony Iskra MT 382 w dniu 23.05.2018 :






Poniżej produkcja od dnia 23.05.do dzisiaj






A tutaj tylko dzisiejszy dzień:






Poniżej link do pv monitor (dopiero dzisiaj udało mi się skonfigurować poprawnie) 

mój nick -adek

http://pvmonitor.pl/user.php?idinst=100242

2018-05-30 00:33
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0

gratulacje... super sprawa nareszcie masz swój prąd. Dogadaj się tylko z ZE w sprawie umowy kompleksowej i będzie bajka.

Piękny maj owocuje około 800kWh produkcji doskonały wynik!


2018-05-30 09:43
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
Marcin masz jakieś sugestie co do umowy kompleksowej?
Jaka taryfa?
Jaki okres rozliczeniowy?
coś jeszcze?
2018-05-30 14:42
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0

Jeśli masz Taurona to uważaj bo ostatnio LeON mi opowiadał co tam próbowali mu wcisnąć w bardzo dużym skrócie: i tak płacił by prognozowe faktury pomimo posiadania instalacji PV.

Okres rozliczeniowy 1, 2, 6, czy 12 miesięczny ja mam Energa i do wyboru tylko 2 miesięczny, są tego plusy bo co 2 miesiące na papierze mam napisane ile mam prądu do odebrania, ale gdybym miał możliwość brałbym 12 miesięcy. A ilość prądu zawsze można sprawdzić w aplikacji na telefonie.


Taryfa... ciężki temat każda ma plusy i minusy ja mam G11 bo nie lubię włączać zmywarki w tanim prądzie tylko kiedy się zapełni. Jeśli ktoś planuje ogrzewać chałupę prądem wybierze G12/G12W, dla zwykłego zjadacza chleba opłaci się to tylko kiedy mamy bardzo duży pobór w 2 taryfie czyt. w nocy. W trakcie dnia i tak mamy swój prąd.

Co jeszcze... wielu słonecznych dni pozostaje życzyć
2018-05-30 16:08
  leON22 Posty: 6494 Ostrzeżenie: 3
Dokładnie jak napisał Marcin , nie daj sobie wcisnąć żadnych opłat prognozowanych  U mnie po kilku telefonach z reklamacją zrobili w końcu korektę i saldo do zapłaty mam teraz - 43,72 PLN
dodane 2018-05-30 16:08
2018-05-30 17:41
  adkwapniewski Posty: 408 Ostrzeżenie: 0
G12W opłaca się również bez ogrzewania ... tylko pralka była pilnowana cała reszta łącznie z czajnikiem i płytą indukcyjną włączana kiedy trzeba (POŚ,WM,routerki, serwerki i inne erki non stop 24h/d) 

Dopiero od kwietnia grzeję CWU grzałką  
2018-05-30 20:25
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
Nie jestem zwolennikiem indukcji strasznie to prądożerne urządzenie:/ Na mniejszych mocach chodzą pompy ciepła co ogrzeją całą chałupę. Moim zdaniem butla z gazem 11 kg starcza na 3 miesiące a jej koszt to 40 PLN. A za 40 PLN kupimy 40 / 0,6 PLN/kWh = 66,6h tyle godzin pracowała by kuchnia indykcyjna o mocy 1kW a jak wiemy potrafią wciągnąć od 5 do 8kW.
2018-05-30 21:45
  adkwapniewski Posty: 408 Ostrzeżenie: 0

Przepraszam za offtop ale mam inne zdanie na tema indukcji , moc "katalogowa" wprawdzie duża ale pełną moc pola używa się bardzo krótko ... Czas gotowania krótszy, i samo gotowanie bardziej "precyzyjne".
U nas koszt gazu w butli to 50PLN. Zresztą :

1kg Prop-But to ~43MJ, 50PLN/11kg -> 0,38-0,39PLN/kWh z gazu przy 100% sprawności. Kuchenka gazowa jak ma 60% to jest dobrze
2018-05-30 22:12
  Radek_Skoc ... Posty: 59 Ostrzeżenie: 0

Sprawność kuchenki gazowej wynosi tylko 23-47%. Bardzo poważnym mankamentem kuchenki gazowej jest emitowanie przez nią toksycznych spalin. Nie tylko szkodzą one ludziom ale powodują powolne niszczenie wszystkiego co jest w domu.

Ceramiczna oporowa płyt grzejna ma sprawność 48-65%. Sprawność płyty indukcyjnej dochodzi do 95%. Kuchnia indukcyjna ma zawsze wysoka sprawność co odróżnia ja od kuchenki gazowej i płyty ceramicznej.
2018-05-30 22:47
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
Byłem dzisiaj w Tauronie zostawiłem taryfę G11 
Chcieli dać 6 miesięczny okres rozliczeniowy i wtedy prognozy bo póki co ciężko im określić ile moja instalacja wyprodukuje, więc podziękowałem i zdecydowałem się na comiesięczny okres rozliczeniowy, za pół roku ewentualnie zmienię sobie na roczny.

Wczoraj wyłączyłem kocioł i grzeję bojler grzałką.
Mam u siebie indukcję od 3 lat z racji że mieszkanie mam na piętrze a często mnie w domu nie ma żona nie musi targać butli po schodach. Jesteśmy zadowoleni największym plusem indukcji jest prostota w czyszczeniu - żadnych zakamarków
2018-05-30 23:48
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
adkwapniewski napisał »

date="2018-05-30 21:45"]
mam inne zdanie na tema indukcji , moc "katalogowa" wprawdzie duża ale pełną moc pola używa się bardzo krótko ... Czas gotowania krótszy, i samo gotowanie bardziej "precyzyjne".


Nie neguję indukcji jednak pokazałem że przy 1kWh (najmniejszy palnik) starczy prądu na 66 GODZIN gotowania
Licząc dalej a nie zgadując 66kWh /30 dni = 2,2kWh zauważ że przeliczam tylko miesiąc dla indukcji a u mnie gaz starcza na 3 miesiące.

Czyli przez 30 dni średnio będziesz używał dobowo indukcji przez 2,2kWh a to mniej niż godzina dziennie na największym polu grzewczym co Ty tam ugotujesz zupkę Chińską??


Wiesz jeśli musisz nosić butlę gdzieś pod górkę to kup 2 żona sobie sama podłączy jak gazu braknie. Powiem nawet więcej ja mam taką 3kg turystyczną jak trzeba skończyć obiad a gazu brakło.



[quote author="Radek_Skoczow_EKO_PLUS_10" date="2018-05-30
22:12"]Bardzo poważnym mankamentem kuchenki gazowej jest emitowanie
przez nią toksycznych spalin.

Przepraszam ale mam wentylację w domu (chyba jak każdy grawitacyjną/mechaniczną) , a Ty piszesz o toksynach? Wąchasz je bezpośrednio z przewodów wentylacyjnych

2018-05-31 10:52
  Radek_Skoc ... Posty: 59 Ostrzeżenie: 0
Marcinie, wiedziałem, że narażam się na odpowiedź w mniej więcej takim stylu, nie chcę z Tobą polemizować, jednak takie stereotypy jakie tu zapodajesz wprowadzają innych w błąd np:- Nie neguję indukcji jednak pokazałem że przy 1kWh (najmniejszy palnik) - co tu miałeś na myśli? pole o MOCY 1kWh? minimalna moc pola indukcyjnego to 50-120W(w zależności od modelu i producenta). - Czyli przez 30 dni średnio będziesz używał dobowo indukcji przez 2,2kWh a to mniej niż godzina dziennie na największym polu grzewczym co Ty tam ugotujesz zupkę Chińską?? - 2.2kWh wystarcza na zagotowanie 22l wody....- Wiesz jeśli musisz nosić butlę gdzieś pod górkę to kup 2 żona sobie sama podłączy jak gazu braknie. Powiem nawet więcej ja mam taką 3kg turystyczną jak trzeba skończyć obiad a gazu brakło. - to już po prostu żenada...- Przepraszam ale mam wentylację w domu (chyba jak każdy [] grawitacyjną/mechaniczną) , a Ty piszesz o toksynach? Wąchasz je bezpośrednio z przewodów wentylacyjnych [] [] [] [] - a tu najlepiej widać poziom Twoich odpowiedzi...Wadą płyty indukcyjnej jest cena zakupu, natomiast zaletami jest komfort użytkowania i niskie koszty energii.
Pierwsza stronaPoprzednia strona22 / 188Następna stronaOstatnia strona
Użytkownicy online: BYSTRASIDZINA158, hansschultz, kazik_dom, miroslawoller