W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl  Instalacja fotowoltaiczna w zastępstwie kotła Subskrybuj
Pierwsza stronaPoprzednia strona21 / 188Następna stronaOstatnia strona
2018-05-17 20:55
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
Klima bardzo się przydaje np. dziś u mnie chodzi od dłuższego czasu ustawiona na 23*C bo moim dziewczynom zimno.
Temat klimatyzacji to temat rzeka teraz wymyślili sobie gwarancję nawet 7 letnie ale chcą aby robić przegląd urządzenia 1 lub 2 razy w roku (w zależności od producenta klimy) koszt jednostkowy u mnie w Midea 250 PLN.
Moja klima przeglądów nie przechodzi więc utraciłem już gwarancję ale w inej lokalizację mam starą Eltę której przez 7 lat nawet nie tknąłem i kręci jak powinna więc ten przegląd uważam za zbędny.
250 PLN za przegląd to więcej niż klima zużyje prądu w sezonie.

Tym samym nie polecam też najdroższych klimatyzacji tj. Mitsubishi, Daikin bo kosztują krocie. Ale odradzam też te najtańsze np. Kasaii więc kierował bym się ku np. LG Standard, Midea, może Gree
Generalnie klima grzeje do -15*C ale przy takiej temperaturze już dawno kocioł pójdzie w ruch.
2018-05-18 07:44
  leON22 Posty: 6494 Ostrzeżenie: 3
Witam , Marcin mam problem z rejestracją na PVMonitor  
Od wczoraj wyskakuje , taki komunikat ->

2018-05-18 09:58
  karoka65 Posty: 3424 Ostrzeżenie: 1 Karoka-EKO
Marcin u mnie śmiga jakiś chińczyk ( nawet nazwy nie pamiętam )chyba 5 lat i nic się z nim nie dzieje, wyczyściłem tylko chyba dwa razy filtr na jednostce wewnętrznej, jednostka zewnętrzna praktycznie po drugiej stronie ściany na zewnątrz. Zapłaciłem za to chyba 2200 czy 2300 z montażem.
Zamontowana jest nad klatką schodową na piętrze i spokojnie chłodzi całą chałupę.
Ma funkcję grzania ale raczej nie mam w głowie żeby grzać klimą, latem jak grzeje na dworze śmiga praktycznie na okrągło
2018-05-18 10:30
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
leOn22 pisz na: nowex1@gmail.com, admin@pvmonitor.pl (Andrzej i Maciej) Oni Cię zarejestrują.


Ja wychodzę z założenia że w klimie nie bardzo ma się co zepsuć, więc po co robić przeglądy. Owszem filtry ogarnę ale reszta działa sama.
2018-05-18 20:04
  anaana Posty: 649 Ostrzeżenie: 0
U nas też rusza program dopłat ale… 
firma Promag nie zachęca do inwestycji 😡
Tanio tanio 3kw ok 10tys, to chyba same buble dają.
Jakie firmy u Was to ogarniały?
2018-05-18 21:17
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
Chyba mają mnie już dość w Tauronie dali odpowiedź:


Wysłane 18.05.2018 11:36, typ: Obsługa TAURONSzanowny Panie , Pracujemy nad Pana sprawą. Zlecenie będzie wystawione w najbliższym czasie. Z wyrazami szacunku, Rafał Harz Pełnomocnik TAURON Sprzedaż sp. z o.o.


Miejmy nadzieję że w przyszłym tygodniu wymienią wreszcie bo ma być słonecznie
2018-05-19 20:35
  leON22 Posty: 6494 Ostrzeżenie: 3
Dobre sobie "Pracujemy nad Pana sprawą" właśnie widać jak pracują od 26 kwietnia jeszcze nie wystawili zlecenia na wymianę licznika  no chyba , że późno wysłałeś zgłoszenie o jego wymianę  A u mnie na dzień dzisiejszy , mimo że chłodno na dworze ale słonko świeciło i zrobiło jak do tej pory najwyższą produkcję  
 

Wysłane do sieci 340kWh , pobrane 155kwh 
2018-05-20 20:45
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0

W moim domu niedługo pojawi się kolejny zjadacz prądu pod postacią rekuperatora (wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła) prądu to to pewnie zje niewiele może ze 2kWh. Jednak ma to się przełożyć na zużycie opału w okresach zimowych.

Przy wetylacji grawitacyjnej wywalamy gorące zużye powietrze kominem wentylacyjnym a wszelkimi dziurami wpada nam do domu zimne powietrze z dworu. Z rekuperatorem zakładając na dworze -5*C a wewnątrz 22*C powietrze pompowane do domu będzie miało 15*C a wywiewane około 0*C. Więc przekłada się to bezpośrednio na zużycie opału. A i komfort zupełnie inny. W lato bez włączonej klimy powietrze będzie suche


Znalazłem taki przykładowy rysunek który ma to obrazować:

2018-05-20 22:23
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
tak z innej beczki, mam bojler dwupłaszczowy kospel. Jakiej mocy grzałkę do niego kupić? 
2018-05-20 23:13
  leON22 Posty: 6494 Ostrzeżenie: 3
Zależy jaką ma pojemność , jak szybko ma Ci tą wodę ogrzać do temp.zadanej itp. ? Do swojego 120L Galmeta zamontowałem 2kW grzałkę z termostatem tej samej firmy , korek 5/4"
Wcześniej rozważałem zakup grzałki o mocy 6kW , nawet przeliczałem jak długo będzie musiała grzać wodę .
Obliczenia w/g wzoru :
t = [m · Cw · (t2 - t1)] : P  gdzie:
Dane:
m = 120l = 120kg – masa wody w zasobniku [kg]
Cw = 4189,9 [J/kg*°C] – ciepło właściwe wody 
delta T = t2 - t1
t2 = 50°C – temperatura, do jakiej ma być podgrzana woda [°C],
t1 = 10°C – temperatura początkowa wody w zasobniku [°C],
P = 6kW = 6000W= 6000J/s - moc grzałki
Rozwiązanie :
t = [m · Cw · (t2 - t1)] : P 

t = [120kg*4189,9[J/kg*st.C] * 40 st.C] : 6000J/s = (po skróceniu jednostek)

t = 120 * 4189,9 * 40 * 1s : 6000 = 3351,91s = 56min 26s


PS. marcinbb w końcu udało mi się dodać mojego Froniusa na PVmonitor - > leON22_PVMonitor
2018-05-21 11:14
  Wikliraf Posty: 96 Ostrzeżenie: 0
marcinbb napisał » 2018-05-20 20:45

W moim domu niedługo pojawi się kolejny zjadacz prądu pod postacią rekuperatora (wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła) prądu to to pewnie zje niewiele może ze 2kWh. Jednak ma to się przełożyć na zużycie opału w okresach zimowych.

Przy wetylacji grawitacyjnej wywalamy gorące zużye powietrze kominem wentylacyjnym a wszelkimi dziurami wpada nam do domu zimne powietrze z dworu. Z rekuperatorem zakładając na dworze -5*C a wewnątrz 22*C powietrze pompowane do domu będzie miało 15*C a wywiewane około 0*C. Więc przekłada się to bezpośrednio na zużycie opału. A i komfort zupełnie inny. W lato bez włączonej klimy powietrze będzie suche


Znalazłem taki przykładowy rysunek który ma to obrazować:





Piszesz 2kwh, ale dziennie?? Mam rekuperacje w domu i powiem Ci, że średnio prądu za 30 zł miesięcznie zje. Jak będzie prąd za darmo to oszczędność jest, ponieważ ok 300 kg opału spalam mniej za sezon, jeśli nie ma PV to rachunek wychodzi na 0. Jeszcze zależy jaka instalacja i centrala. Ja akurat mam najprostszą.
2018-05-21 12:09
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0

Prądu Ci u mnie dostatek mam swój stąd decyzja kupna mogła być tylko jedna.

Kiedyś ktoś wyliczył że przy spalaniu 4t w sezonie zimowym po rekuperacji spali się około 1t mniej, myślę że pisane trochę na wyrost jednak przy dzisiejszych cenach opału jest to gra warta świeczki.

Tak czy inaczej ja dążę aby na pewnym etapie zrezygnować z kotła na rzecz pompy ciepła powietrze woda. i takie wydatki jak rekuperator w takich domach jest niezbędny.
30 PLN miesięcznie / 0,6PLN / kWh = 50kWh miesięcznie

50 / 30 =  1,6kWh/doba niewiele się pomyliłem
Ja też kupiłem jedną z najprostszych do tego używkę więc wszystko rozkręcę sprawdzę i usiąde do policzenia tego wszystkiego aby to miało ręce i nogi. 3 pomieszczenia brudne (kuchnia 70m3/h i 2 łazienki po 35m3/h ) i 3-4 pomieszczenia czyste.  Więc wstępnie reku można skręcić z 300m3 na 120-150 - wyjdzie w praniu.
2018-05-22 09:53
  karoka65 Posty: 3424 Ostrzeżenie: 1 Karoka-EKO
Marcin a co powiesz o modułach EXE Solar? 
2018-05-22 10:51
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0

Niewiele można o nich poczytać a to co udało mi się ustalić to ich bardzo wysoka cena w porównaniu nawet do najlepszych Qcelli. 300W moduły Qcell kosztują około 806 PLN a te Exe Solar 792 PLN brutto.
Nie jest to tak znana firma jak Qcell, Suntech, czy TrinaSolar więc nie bardzo rozumiem ich tak wygórowanej ceny wolę dopłacić dosłownie kilka złotówek za jakość i markę.
2018-05-23 23:57
  leON22 Posty: 6494 Ostrzeżenie: 3
Witam , w końcu usługa eLicznik Tauron została aktywowana na moim koncie w eBOK Tauron  
Tak wyglądają moje statystyki na koniec dzisiejszego dnia  

Niestety eLicznik działa z małym poślizgiem i pokazuje dane z wczorajszego dnia 

2018-05-24 00:46
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
Wyłącz kocioł i włącz grzałkę cwu. to coś z tego postaram się wycedzić, bo na razie pomimo darmowego prądu palisz w kotle Szkoda opału jaki by nie był w zimę spalisz wszystko jak by się nie paliło.
2018-05-24 01:14
  leON22 Posty: 6494 Ostrzeżenie: 3
Marcin , poczekam jeszcze te 5 dni aż zejdzie cały zasyp i wtedy się zobaczy No chyba , że mnie podkusi zasypać na próbę zamówiony Ekomiał Greenpal z PGG , dostawa lada dzień Trzeba się szybko decydować na zakup opału na przyszły sezon , bo wiadomo co się dzieje z cenami paliw, równie dobrze nasza "dobra zmiana" może podnieść cenę węgla , obym się mylił  Na odbiór wyprodukowanego prądu i tak mam rok czasu , wolę jego nadmiar zostawić na pochmurne dni
2018-05-25 22:00
  pab11o Posty: 559 Ostrzeżenie: 0
Witam 
Czy ktoś was orientuje się jak powinno się montować panele na dachu pokrytym dachówka?
Czy trzeba nacisnąć dachówkę od dołu aby nie odstawala przy uchwycie ?
2018-05-25 22:50
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
Ja mam dachówkę creaton futura, każda dachówka pod którą wchodzi hak została podszlifowana dzięki temu po założeniu leży tak jak wcześniej.
2018-05-25 23:02
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
pab11o napisał » 2018-05-25 22:00
Witam 
Czy ktoś was orientuje się jak powinno się montować panele na dachu pokrytym dachówka?

Czy trzeba nacisnąć dachówkę od dołu aby nie odstawala przy uchwycie ?

Firma tego nie wie? czy chcesz montować sam? Bo na googlu są dziesiątki zdjęć pod hasłem montaż paneli PV na dachówce!

@leON22 zweryfikowałem swoje poglądy odnośnie klimatyzacji. odpaliłem 3,5kW klimę przenośną na górze w trybie chłodzenia ustawiając ją kierunkowo aby chłodziła dolne pomieszczenie. A odpalając w zimę klimę na dole również 3,5kW w trybie grzania na górze jest za gorąco.
Powoli dojrzewam do stwierdzenia że grzanie i chłodzenie w trybie 24/7 do czasu aż starczy nam prądu powinno wyglądać inaczej. Na dole montujemy mniejsze urządzenie powiedzmy 3,5kW bo ciepło będzie kierowało się ku  górze na klatką schodową. A w trybie chłodzenia montujemy mocniejsze urządzenie powiedzmy 5kW aby schłodzić górę i aby "klatką schodową" chłód i suche powietrze zejdzie na dół.

Choć patrząc przez pryzmat rekuperacji stojącej w gospodarczym; nie będzie to miało sensu. Bo chłód i ogrzewanie dotrą niezależnie od umiejscowienia.

Tylko Ty na razie nie masz jednego i drugiego urządzenia więc może poczekaj na moje doświadczenia po uruchomieniu rekuperacji w razie gdybyś chciał kupić klimę za wcześnie.
Pierwsza stronaPoprzednia strona21 / 188Następna stronaOstatnia strona
Użytkownicy online: matrixpro, ondrej00, pieceko, sp5ade