W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl  Instalacja fotowoltaiczna w zastępstwie kotła Subskrybuj
Pierwsza stronaPoprzednia strona69 / 188Następna stronaOstatnia strona
2019-10-07 14:21
  marleyy Posty: 490 Ostrzeżenie: 0
ehhh jak widac jest gmina i Gmina! ...Plakat mieszka w Gminie gratulacje !
2019-10-07 15:35
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0

OK ubezpieczyciel zaakceptował kosztorys na wymianę panela przez firmę na kwotę 1540PLN. W czasie do 2 dni będę miał kasę na koncie a około środy lub czwartku wymiana uszkodzonego panela na dachu.
Panel będzie 300-310W niestety już nie Suntecha ale to było do przewidzenia.
2019-10-07 16:29
  Plakat Posty: 57 Ostrzeżenie: 0
leON22 - dzięki

karoka65 - jak czytałem po ile wychodzi 1 kW u innych to grzech było nie skorzystać

Marleyy - gmina fajna, burmistrz zebrał ponad 90 % poparcia i tak już od 29 lat rządzi, ale to dlatego ,że z ludźmi a nie z partiami się ugaduje Ja uciekłem z miasta 5 lat temu.


2019-10-07 19:47
  marleyy Posty: 490 Ostrzeżenie: 0

Ja uciekłem 3 lata temu ale ...jakoś wtedy nie patrzyłem na to jaka to gmina ważne było że dokoła jest ładnie...a gmina niestety biedna jak mysz kościelna zero dotacji, dofinansowań... na drogi brakuje a gdzie tu o PV mówić..

Fajnie, że mamy jeszcze takie gminy gdzie jak widać można mało politycznie ale skutecznie
2019-10-07 20:06
  przemekoep10kw Posty: 232 Ostrzeżenie: 0
u nas to samo gmina dlugi i brak pieniedzy tak doprowadzil poprzedni wojt.yhhh 
2019-10-08 17:50
  Jerrys Posty: 10 Ostrzeżenie: 0
Panowie i ja jestem szczęśliwym posiadaczem fotowoltaiki oraz solarów - dotacje się udały
Widzę że orientujecie się w pompach ciepła, cały czas poszukuje w normalnch pieniądzach PC PW takiej która ma najwyższy COP przy dośc wysokiej temperaturze (krzywa dla -10  wynosi 55 stopni, dla +10    37)
niestety nizej już nie zejdę a podłogówki zamontować się na drewnianym stropie w normalnych pieniadza ch nie da...
niestety nawet jak domontuje palnik na pellet do ogniwka i pójdę na źródle biwalentnym to zostaje problem dość wysokich temperatur jak na pompę w okresach przejściowych ...
2019-10-08 19:32
  karoka65 Posty: 3425 Ostrzeżenie: 1 Karoka-EKO
Ja grzeję nowym Daikinem Atherma 3, można zasilać instalacje na grzejnikach z temp.na wyjściu do 65 stopni. Dzisiaj montowaliśmy taką w Jelczu+Laskowicach, grzeje stary dom cały na grzejnikach.
2019-10-09 11:03
  Goha Posty: 9 Ostrzeżenie: 0
karoka65 może byś się kiedyś przejechał w moje okolice (rzut beretem-Lewin Brzeski, w Grodkowie pracuje ). Szukam wykonawcy pompy ciepła, piec na ekogroszek mam ale jego dni są policzone -już 12rok grzeje 🙄) W przyszłym roku chciała bym zmienić sposób ogrzewania. 
2019-10-09 11:13
  karoka65 Posty: 3425 Ostrzeżenie: 1 Karoka-EKO
Szkoda że nie napisałaś wcześniej montowaliśmy w piątek pelleciaka w Gościejowicach a wieczorem jechałem stamtąd przez Lewin do Brzegu jeszcze do Ogniwa, mogłem wstapić po drodze ale jak będzie bliżej to dzwoń ( 509802200 ) podjedzie się, to jak piszesz rzut beretem Jesteśmy dość mobilni, nie dawno byliśmy za Zgorzelcem kociołek montować a ze dwa tygodnie temu pod Bielskiem Możesz też wybrać się do mnie zobaczyć jak to wygląda tylko dzwonić przed wyjazdem bo teraz rzadko w domu bywam, przelotem
Z Grajdołka to masz 4 do 5km max.
2019-10-09 23:25
  Jerrys Posty: 10 Ostrzeżenie: 0
karoka65 napisał » 2019-10-08 19:32
Ja grzeję nowym Daikinem Atherma 3, można zasilać instalacje na grzejnikach z temp.na wyjściu do 65 stopni. Dzisiaj montowaliśmy taką w Jelczu+Laskowicach, grzeje stary dom cały na grzejnikach.

Posiada pan może wykres COP przy 50 stopniach? Ciężko znaleźć wśród czystych informacji reklamowych,
Ile wynosi mniej więcej cena brutto za samą pompę w wersji 8 lub 14kw?
2019-10-10 09:18
  karoka65 Posty: 3425 Ostrzeżenie: 1 Karoka-EKO
Bardziej od wykresów ( bo one różne dziwne rzeczy czasami pokazują ) interesuje mnie faktyczne zużycie energii elektrycznej przez pompę. Ja za swoją dałem ponad rok temu 22,4 tyś bez hydroboxa. Ta którą montowaliśmy była już zintegrowana z zasobnikiem 180L. Pompa w wiatrołapie a wpięcie w instalację w drugim rogu domu w piwnicy, poszło masę rur ( klient zażyczył sobie wszystko w miedzi ) podobne dociągnięcie zimnej i wprowadzenie ciepłej wody z hydroboxa do instalacji domu w dużej odległości. Wszystko wyszło na gotowo 32 tysie, pompa 8kW dom chyba coś około 160m. Z zasobnikiem 230L wyjdzie około tysiaka drożej.
2019-10-10 11:09
  leON22 Posty: 6507 Ostrzeżenie: 3
Wiesiu z łaski swojej mógłbyś zerknąć w wolnej chwili na pracę mojego kotła? Wszystko zgodne ze statystykami. Czy u mnie wystarczy ta 8ka Daikina co u Ciebie, thx 
2019-10-10 12:01
  karoka65 Posty: 3425 Ostrzeżenie: 1 Karoka-EKO
W najchłodniejszym chyba w tym roku styczniu potrzeba Ci było około 5kW także jeśli statystyki prowadzone są uczciwie to w zupełności wystarczy i raczej nie będzie musiała "podpierać" się grzałkami, w sumie te grzałki to też nic złego i tak zyskujemy.
2019-10-10 12:21
  leON22 Posty: 6507 Ostrzeżenie: 3
Statystyki są jak najbardziej OK, przez zimę spalilem 3.5t Greenpala 
2019-10-10 12:23
  karoka65 Posty: 3425 Ostrzeżenie: 1 Karoka-EKO
No to masz odpowiedź
2019-10-10 12:32
  leON22 Posty: 6507 Ostrzeżenie: 3
Teraz palę Varmo i widzę, że w stosunku do Greenpala ilościowo wychodzi go mniej ale cenowo , bez komentarza 
2019-10-10 13:50
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0

A pomyśleć że 4 lata temu zamiast wydania 20k PLN na Ogniwo wraz z przeróbkami miałbym pompę, z perspektywy czasu to była bardzo kiepska decyzja - wręcz tragiczna w skutkach. Tona poworkowanego węgla leży na środku gospodarczego bo zeszłoroczne 250kg węgla leży pod ścianą, pod nim około 25 worków pelletu, a obok podajnika kolejne worki pelletu, a jeszcze 45 worków pelletu czeka aż go przytargam z peleciarni.
Zamiast tego mógł wisieć "wisielec" w postaci białego klocka wielkości kociołka na gaz a miejsce w którym leży ten wungiel i tamten pellet mogło być wykorzystane w inny sposób.


Kilka dni temu pomagałem sąsiadowi wtargać 20kW Defro nie znam modelu ale wielka bestia, ale jaki to ma palnik... ja pierdziu tam pół worka wungla na raz wchodzi. Waży to to nie wiem ile ale w 5 chłopa żeśmy to targali z trudem. Piec generalnie ładny ale... bez dostępu do niego przez internet wszelkie zmiany dokonasz tylko osobiście przy kociołku. Trochę słabo w opcji można dokupić coś tam ale to koszt dodatkowych 900 PLN. Pomyśleć XXI wiek kocioł pewnie za jakieś 10-12k PLN a zapomnieli umieścić w nim karty sieciowej wraz z oprogramowaniem za max 100 PLN. Co z tego że Ogniwo lata temu wpadło na ten pomysł, u konkurencji to "opcje" za które trzeba słono dopłacać.
2019-10-10 14:30
  karoka65 Posty: 3425 Ostrzeżenie: 1 Karoka-EKO
Jak ktoś pyta mnie o defro to mówię że jest duże, ładne i czerwone robią dobre betoniarki i tego powinni się trzymać.
2019-10-10 15:08
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0

Wiadomo że czerwone jest najszybsze czy to przekłada się to na zużycie wungla, obroty ślimaka, i wentylatora?
Czy Defro jest ładne bardzo ładne po pierwszym tygodniu w mojej kotłowni wyglądał by jak moje Ogniwo zakurzone, gdzieniegdzie ubrudzone z zewnątrz. A w środku jak wszędzie: syf i wku**** że trzeba to doprowadzić do stanu używalności. A że to duże to poza sprzątaniem masz jeszcze depresje że tego sprzątania jest aż tak dużo.
2019-10-10 17:31
  sq9tbu Posty: 1240 Ostrzeżenie: 0
Ja tam myślę o założeniu na całej stodole PV. Wyjdzie tego może ze 7KW. Myślę o minimum 5KW. I potem w zimie grzać piecem elektrycznym kospel. Wystarczy by na dole gdzie mam wszędzie podłogówkę grzał na 34 deg i będzie upał. Na górze gorzej bo mam grzejniki więc temperatura na nich w okolicy 50deg. Jedynie w łazience na górze mam podłogówkę.
Myślę że przez lato uzbiera sie tyle prądu że na zimę wystarczy. W razie czego będę się podpierał ogniwem.
Zamiast wydać 20 tysia na pompę lepiej chyba wydać na PV.

Co o tym myślicie. 
Pierwsza stronaPoprzednia strona69 / 188Następna stronaOstatnia strona
Użytkownicy online: derek71, jamma, sp3lff