W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl  Instalacja fotowoltaiczna w zastępstwie kotła Subskrybuj
Pierwsza stronaPoprzednia strona46 / 188Następna stronaOstatnia strona
2019-01-03 17:03
  bodzio_r1 Posty: 21 Ostrzeżenie: 0
Nie wiem jak to się liczy ale tak jak pisałem wcześniej teraz place 140-150zl na miesiąc ale chcę produkować trochę  więcej 
2019-01-03 17:33
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0

150 Miesięcznie: Prąd w 1 ratyfie 0,58
150 / 0,58 = 158kWh miesięcznie
12 * 158 = 3100kWh

Więc aby być na 0 powinieneś zainstalować 3,5kWp
Ale myślę że powinieneś celować w około 5kW bo zużycie znacząco Ci wzrośnie po instalacji.
Oczywiście pytanie czy masz miejsce na te 20 paneli ca. 30m2 dachu?
Pod jakim kątem, czy są zacienienia czy nie, napisz coś więcej bo przestaje chcieć mi się zgadywać.
2019-01-03 19:25
  sq9tbu Posty: 1240 Ostrzeżenie: 0
marcinbb napisał » 2019-01-02 11:38

Jestem po pierwszych rozmowach odnośnie ogrzewania podłogowego, przekonują mnie że mając wylewkę anhydrytową w podłogę daje się 28*C a nie 35*C jak w przypadku betonowej. I chyba skłaniał bym się właśnie ku takiej wylewce, ale czas pokaże.

Podobnie jak planowałem pianę PUR w suficie ale po wycenie stwierdzam że to jakaś kpina 6000 za niecałe 80m2, w tej cenie to i 50 cm wełny 0,031l upchnę.

Zresztą ceny w ubiegłym roku były tak rozbierze że wycena okien u tego samego producenta skutkowało 3000 różnicą w cenie tych samych okien z roletami. Dodatkowo jeszcze problemy robią z ciepłym montażem bo w lutym będzie za zimno i sam sobie mam to kleić do muru i oni za nic nie biorą odpowiedzialności z ciepłym montażem, nawet oświadczenie kazali podpisać - szaleństwo jakieś.

Hałas rozumiem jak z lodówki i to mi wystarczy.


Widzisz Marcin u mnie okna 3 szybowe z Krakowa na cały dom wyszły z fajnym rabatem.
Rozważałem pasywne - były następne i najwyższa półka, ale cena wychodziła coś ok 6 tysia za okno.
Piankę już dawno  odrzuciłem i zainwestowałem w dobrą wełnę o niskim współczynniku i na mój metraż 2t wungla to jest super spalanie.
A wylewkę mam nie anhydrytową tylko betonową i w podłogę idzie cały czas 28 stopni, zobacz ile mam w domu stopni. Co jakiś czas muszę przykręcać przepływy z 2 na 1 bo za gorąco.


dodane 2019-01-03 19:25
bodzio_r1 napisał » 2019-01-03 03:16

Witam serdecznie zastanawiam się nad kupnem instalacji fotowoltaicznej rachunki za prąd mam ok. 150zl miesięcznie co polecacie. Ktoś zrobił mi  wycenę . 

Weź sobie dokładnie obejrzyj tą stronę zobacz ceny, poczytaj artykuły aby Cię nikt w konia nie robił.
sklep
2019-01-03 19:44
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
sq9tbu napisał » 2019-01-03 19:25

Widzisz Marcin u mnie okna 3 szybowe z Krakowa na cały dom wyszły z fajnym rabatem.
Rozważałem pasywne - były następne i najwyższa półka, ale cena wychodziła coś ok 6 tysia za okno.
Piankę już dawno  odrzuciłem i zainwestowałem w dobrą wełnę o niskim współczynniku i na mój metraż 2t wungla to jest super spalanie.

A wylewkę mam nie anhydrytową tylko betonową i w podłogę idzie cały czas 28 stopni, zobacz ile mam w domu stopni. Co jakiś czas muszę przykręcać przepływy z 2 na 1 bo za gorąco.



U mnie 3 szybowe, z ciepłymi parapetami, ciepłymi uszczelkami, i ciepłym montażem wraz z roletami też wyszły OK. Ale drzwi wejściowe jakieś KMD?? to już jakaś masakra 4,5k PLN za drzwi... chyba wezmę drzwi Wikęda pasywne (brak wiatrłołapu) ale za dojazd dopłacę.

Wełnę też zakładałem że sam zamontuję ale do tego potrzebuję rusztowania i umówmy się 3 dni roboty. Nie to że zwalam robotę na kogoś (PUR) ale w te 3 dni ogarnę coś zupełnie innego, a tak będę się wku.... na wełnę że kuje, gryzie gdzieniegdzie nie pasuje mam ją ściskać dopasowywać a później jak kamerą termowizyjną zobaczę rezultat to mnie tylko jeden... no  jak mu tam... strzeli. Szanuję swoje nerwy a dopłata 1000 czy 1500 przy inwestycji rzędu 350000 PLN to jakiś pryszcz. Zawszę wolę dopłacić niż później żałować.
2019-01-03 21:45
  bodzio_r1 Posty: 21 Ostrzeżenie: 0
Witam a wiec tak  dach mam plaski ok 70m2 na oko pokryty papą termozgrzewalną na dachu są 3 kominy i dwa duże świerki kolo domu.Jedno drzewo jest na mojej działce i zastanawiam się na wycięciem.

2019-01-03 22:44
  karoka65 Posty: 3424 Ostrzeżenie: 1 Karoka-EKO
marcinbb napisał » 2019-01-03 17:33

150 Miesięcznie: Prąd w 1 ratyfie 0,58
150 / 0,58 = 158kWh miesięcznie
12 * 158 = 3100kWh

Ogólnie ok tylko coś dzielenie źle wpisałeś 150/0,58
2019-01-03 23:30
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
Karoka ma rację 150 / 0,58 = 258kWh

i razy 12 = 3,1kWp przepraszam ekonomistą i analitykiem jestem liczy się wynik.

Ale bodzio to musiał spalić jointa marihunanen, i liczy plantację
2019-01-04 07:23
  sq9tbu Posty: 1240 Ostrzeżenie: 0
Ten kto będzie coś robił przy dachu z pianką pur będzie klnął. Bo to nie będzie tak jak z wełną wyciągnąć coś poprawić na poddaszu i założyć. Upierdliwe jest przy zakładaniu z maską i strojem ale jest też demontowalne. Nie wiem jak z trwałością pianki ale szkło wieczne. Drzwi u mnie kupowane w firmie AFB Kraków i nie żałuję ani jednej złotówki z 6000. Drugie drzwi Gerda za 2600 i po prostu porażka. Serwis sobie nie radzi z ich regulacją. 
Co do paneli powoli szykuje dach stodoły na panele, może wejdzie 7KW. Od tego roku podobno weszło odliczenie od podatku, przypomina  mi to VZM1
2019-01-08 18:14
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0

Pierwsza wyprawa na dach w tym sezonie, po porannych opadach śniegu zdecydowałem się wdrapać na dach i zrzucić nadmiar śniegu z paneli. Było już dość późno około 13:00 ale inwerter wrócił do życia produkując całe 0,3kWh

Niestety nieśmiało zerkając na pogodę widzę że opady śniegu wrócą za kilka dni i sytuację będzie trzeba powtórzyć lub zaczekać aż śnieg stopnieje. O ile ktoś ma płaski dach można się wspinać i coś zdziałać na dachu, jednak jeśli dach jest spadzisty szkoda czasu i zdrowia na takie wyprawy.


Roczna produkcja z 3,3kW w 2018r wyniosła 3559,9kWh tj. 1078kWh/kWp
2019-01-08 18:41
  karoka65 Posty: 3424 Ostrzeżenie: 1 Karoka-EKO
marcinbb napisał » 2019-01-08 18:14

Roczna produkcja z 3,3kW w 2018r wyniosła 3559,9kWh tj. 1078kWh/kWp

No to na bogato
U mnie dzisiaj po południu od niepamiętnych czasów wyjrzało słońce na chwilę i 7,7 kWh wpadło.
Chyba ku wiośnie idzie, hehe
2019-01-08 19:34
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
karoka65 napisał » 2019-01-08 18:41

No to na bogato
(...)

Chyba ku wiośnie idzie, hehe

Łoo 7kWh na bogato! nie zasypało Cię?

Oby szło w kierunku wiosny bo zostało mi ze 700kg opału.

A nie chcę kupować więcej. Najwyżej zapożyczę się w ZE i trza będzie zapłacić. Kurna tej pompy to Ci trochę zazdroszczę samo się dokłada, pali nie to że nie chce mi się machać przy OPEp. Chyba po myślę o "czyste powietrze" ale nie chce pozbywać się OPEp`a.
2019-01-08 23:33
  elezibi Posty: 223 Ostrzeżenie: 0

"Chyba po myślę o "czyste powietrze" ale nie chce pozbywać się OPEp`a."
Ja się wyleczyłem z czystego powietrza :(

Obce jest im pojęcie Awaryjne źródło ciepła (ew szczytowe źródło ciepła)
Nie mam kominka i w razie W instalacja grawitacyjna + OE na drewnie z uchylonymi drzwiczkami ratują.
Na pytanie co mam zrobić z pompą jak w zimie mam zaniki prądu
i przydało by się awaryjne ogrzewanie pani wzruszyła ramionami, 
powiedziała to niech sobie pan gaz założy. (nie  miałem siły pytać ile nowych pieców gazowych działa bez prądu)
Po za tym jak masz więcej niż 1600 na osobę to jesteś super bogacz i należy Ci się dofinansowanie w bajecznej kwocie coś ok 7%
(miała być do tego jeszcze ulga podatkowa czyli do odzyskania 19%,
ale w pierwszej wersji ustawy napisali że nie łączy się z innymi formami wsparcia państwowego )
Tak to wyglądało na pierwszych spotkaniach w listopadzie, czy coś pozmieniali nie wiem.



Co do pompy to też patrzę w tym kierunku (7kW PV i jeszcze pewnie miejsca na ponad 3kW ).
Także z ciekawością czytam ten wątek.   
2019-01-09 11:44
  przemekoep10kw Posty: 232 Ostrzeżenie: 0

Bruksela zablokuje ustawę o rekompensatach cen energii. W polskim sektorze energetycznym zapanuje chaos

Eelke/Flickr/CC BY 2.0

Wiele wskazuje na to, że Komisja Europejska będzie chciała zablokować przyjętą w pośpiechu tuż przed końcem roku ustawę o rekompensatach cen energii. Powody są dwa. Po pierwsze - mechanizm rekompensat spełnia kryteria niedozwolonej pomocy publicznej. Po drugie - przekazanie przez rząd PiS pieniędzy ze sprzedaży uprawnień do emisji CO2 spółkom energetycznym emitującym w Polsce najwięcej CO2, przeczy celowości działania unijnego rynku uprawnień CO2. Ewentualna blokada ustawy przez KE wywoła potężny chaos w polskim sektorze energetycznym.
Analitycy JPMorgan w swoim raporcie datowanym na 4 stycznia br. przewidują, iż scenariusz zgodnie z którym Komisja Europejska wyrazi swój sprzeciw wobec ustawy o rekompensatach cen energii jest "bardzo możliwy". Powody przemawiające za takim rozwiązaniem mają być dwa: "Po pierwsze, mechanizm rekompensat może potencjalnie zostać zakwalifikowany jako pomoc publiczna, czego zabrania prawo UE. Po drugie, fakt iż przychody ze sprzedaży uprawnień do emisji CO2 (...) służą do wspierania producentów energii, którzy w znacznym stopniu polegają na węglu, w celu utrzymania taryf poniżej poziomów rynkowych, przeczy celowości działania rynku uprawnień CO2" - czytamy w raporcie.
Przypomnijmy, że ustawa o zmianie ustawy o podatku akcyzowym oraz niektórych innych ustaw, która weszła w życie 1 stycznia br., zakłada m.in. obniżkę akcyzy na prąd z 20 zł/MWh do 5 zł/MWh, obniżkę opłaty przejściowej o 95 proc. Ponadto przewiduje rekompensaty (w wysokości do 4 mld zł) dla firm obrotu energią elektryczną, które będą wypłacane przez specjalnie powołany Fundusz Wypłaty Różnicy Cen.
Jeśli KE rzeczywiście uzna, iż mechanizm rekompensat spełnia kryteria niedozwolonej pomocy publicznej, a sam fakt przekazywania przez rząd pieniędzy ze sprzedaży uprawnień do emisji CO2 spółkom energetycznym emitującym w Polsce najwięcej CO2, jest sprzeczny z celem europejskiego systemu handlu emisjami, to w polskim sektorze energetycznym może powstać niemały chaos. Wszak rządzący, aby utrzymać niskie ceny energii dla odbiorców końcowych, będą naciskali na kontrolowane przez siebie spółki energetyczne (PGE, Enea, Tauron, Energa), aby poświęcając swoje zyski wzięły na siebie wszelkie koszty związane z produkcją energii (bez wypłaty rekompensat). Efekt może być taki, że zawieszone zostaną wszystkie inwestycje (np. budowa nowej elektrowni w Ostrołęce czy wyjście z fazy projektowej w przypadku elektrowni atomowej), wycena giełdowa wspomnianych spółek poleci na dno, a Polska jeszcze bardziej uzależni się od dostaw energii z zagranicy.
W zakresie tego ostatniego zagraniczni producenci energii już zacierają ręce. Uwalenie przez Brukselę ustawy o rekompensatach przy jednoczesnym zatrzymaniu inwestycji w nowe moce wytwórcze w naszym kraju, w perspektywie 2-3 lat przyczyni się do znacznego zwiększenia importu energii elektrycznej z Niemiec. Zwiększy się również ryzyko tzw. blackoutu, w przypadku gdyby z jakiegoś powodu import energii musiał być wstrzymany (np. awaria sieci przesyłowej). Alternatywą jest przerzucenie zwiększonych kosztów produkcji energii na odbiorców końcowych (w tym gospodarstwa domowe) oraz przyspieszenie inwestycji w nowe moce wytwórcze. Wątpię jednak, aby obecna ekipa rządowa na taki ruch się zdecydowała.
2019-01-10 09:03
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
Prawidłowo sztucznie zaniżyć cenę prądu ale paliwa już nie można. PiS grunt pod nogami zaczyna się sypać najpierw UE pokrzyżowała im plany w kwestii sędziów, teraz cen prądu. Już widać dlaczego modne słowo w ustach niektórych polityków to PolExit.
2019-01-10 09:32
  karoka65 Posty: 3424 Ostrzeżenie: 1 Karoka-EKO
marcinbb napisał » 2019-01-10 09:03
najpierw UE pokrzyżowała im plany w kwestii sędziów, teraz cen prądu. 

Do tego w "Czyste Powietrze" chcą wywalić z dopłat paliwa stałe ( kotły groszkowe i pelletowe ) w sumie jak nazwa wskazuje ma być czyste powietrze a nie tylko na papierku z labo, a nawet gaz.
2019-01-10 09:43
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
Groszek, pellet i chyba gaz gdzieś o uszy mi się obiło. W sumie dobra decyzja ludzie zanim skorzystają z programu 3 razu pomyślą. Chyba że będzie jak z kotłami panie weź se pompę ciepła z zapasem mocy taką 19kW.
2019-01-22 18:08
  Prok Posty: 24 Ostrzeżenie: 0
Witam zamieszanych w wątek. Mam pytanie pośrednio związane z tematem. Moja gmina odkopała temat montażu kolektorów słonecznych z dotacją. Ponad 2 kata temu coś nie poszło, nowy przetarg, nowy wykonawca itp. Dwa kolektory i zbiornik 200l za 2500pln, w praktyce może sięgnąć 3000pln. Mam zbiornik poziomy chyba 140l, w lecie grzałka w zimie podajnik, do zrobienia cwu dla 2 osób. Zastanawiam się czy wchodzić w to czy kasę przytrzymać z przeznaczeniem na PV?

 
2019-01-22 18:13
  leON22 Posty: 6494 Ostrzeżenie: 3
Moim zdaniem dla 2 osób , jak masz już grzałkę w zbiorniku to wystarczy Ci PV
PS. Szkoda miejsca na dachu na kolektory
2019-01-22 18:27
  Prok Posty: 24 Ostrzeżenie: 0

PV jaszcze nie mam a za to co przeznaczyłbym na kolektory to niewiele zrobię.
2019-01-22 18:54
  karoka65 Posty: 3424 Ostrzeżenie: 1 Karoka-EKO
Nie masz, nie masz ale jak to mówią: zaczepka już jest
Pierwsza stronaPoprzednia strona46 / 188Następna stronaOstatnia strona
Użytkownicy online: Martines, wojrad, Zbigt