W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl  Jaki? :) Jaki kociołek ze sterownikiem eCoal? Subskrybuj
2017-04-30 14:09
  anaana Posty: 649 Ostrzeżenie: 0
Witam, potrzebuję drugi piec do domku ok.  150m2 (góra prawie nie ogrzewana) miał być super ocieplony przystosowany do spalania oleju opałowego ale od 5 stycznia do teraz poszło 3tyś :/
Zapewne duży ubytek ciepła to wypuszczanie psa do ogrodu z salonu. 
Co byście zaproponowali? 
W moim domku od 2010r pracuje 15kw Ogniwo eko. 
Czy warto dopłacać do 5klasy? Komin jest bardzo niski to lepiej żeby sąsiedzi nie narzekali. 
Był pomysł żeby zmienić palnik w kotle olejowym na pelletowy ale dwa kotły też się zmieszczą. 

dodane 2017-04-30 14:09PS.  Kocioł musi być w pomieszczeniu nz zewnątrz. Odległość ok. 15m. 
Czy jest możliwość żyby czujnik wewnętrzny komunikował się z kotłem bezprzewodowo? 
2017-04-30 15:23
  DKo70 Posty: 2435 Ostrzeżenie: 0
Zastanów się nad rbr. Ma ster eCoal, który ma radiowe czujniki. No i palnik batory.
2017-04-30 18:29
  adamGA Posty: 163 Ostrzeżenie: 0
RBR, lub coś z SEKOM pleszew, ale zapytaj w Sekomie czy mają ecoala. 
Ogniwo OEP  jest problematycznie  z czyszczeniem drugi raz nie kupię z względu na:
-  czyszczenie 
-  dymienie z zasobnika po otwarciu. 
Teraz jest już nowy ślimak podtaczany i z tego co widziałem na jednym filmie  to nie kopci ale nie mam pewności.

Na filmie u Mateusza : https://www.youtube.com/channel/UC6q695zPbwsQ94V8pnOJ1uQ

nie kopci po otwarciu jak u innych, kolega Mateusz ma kocioł z 2016r. wiec nowy odlew korpusu i ślimaka z tego co mi potwierdzał. 
2017-04-30 21:53
  anaana Posty: 649 Ostrzeżenie: 0
Dziękuję wszystkim za cenne informacje. Czyszczenie jest istotne, teraz firmy oferują jakieś gałki do czyszczenia. 
Dymienie po otwarciu klapy to standart, chyba że chodzi o dymienie z palnika. 
Jest sporo kotłów ale nie aż tak dużo z eCoalem. Serwis sterownika jest świetny, działanie przez internet, prosta obsługa to są zalety.  Poczytam o tym palniku Batory, nie chcę części ruchomych w palniku. 
2017-05-03 10:47
  karoka65 Posty: 3425 Ostrzeżenie: 1 Karoka-EKO
anaana napisał » 2017-04-30 14:09

dodane 2017-04-30 14:09PS.  Kocioł musi być w pomieszczeniu nz zewnątrz. Odległość ok. 15m. 
Czy jest możliwość żyby czujnik wewnętrzny komunikował się z kotłem bezprzewodowo? 

Nowe sterowniki 3.5 komunikują się przez radio z czujnikami, nie będzie z tym problemu.
Musisz tylko dokupić moduł radiowy do sterownika i  radiowy czujnik temperatury.
2017-05-03 12:31
  anaana Posty: 649 Ostrzeżenie: 0
A jest sam czujnik temperatury? Moduł radiowy jest tani ale czujnik wewnętrzny i wilgotności za ok 250zł to zbyt drogo jeśli przewodowy kosztuje ok. 3zł,chyba że już te zwykłe czujniki nie pasują?
Druga sprawa, jesteś Karoka widzę zoriętowany, czy można radiowo obsługiwać pompę cyrkulacyjną? 
2017-05-03 17:20
  karoka65 Posty: 3425 Ostrzeżenie: 1 Karoka-EKO
Możesz zastosować zewnętrzny ( jest tańszy ) do samej temperatury, nie będzie tylko wilgotności, ewentualnie zastosować darmowe czujniki przewodowe które są w zestawie.
A po co Ci radiowa mozliwość obsługi pompy cyrkulacyjnej że z ciekawości zapytam?
Przecież masz do niej programator czy nawet spowodować zał/wył przez zmianę parametrów które w każdej chwili możesz zrobić z fona?

2017-05-03 18:32
  anaana Posty: 649 Ostrzeżenie: 0
Ciekawość to zaleta. 
Pompa będzie 15m od kotła. Szkoda że system nie wykonuje dodatkowych czynności drogą radiową, np. sterowanie zdalnie pompami, otwieranie bramy garażowej, bramy wjazdowej. Zbyt dużo z nowym sterownikiem się nie zmieniło. A miało być tak pięknie nawet podgląd kamerą miał być. 
Jaki koszt do samej temperatury?  Nie mogę samego wylukać. 
2017-05-03 19:03
  karoka65 Posty: 3425 Ostrzeżenie: 1 Karoka-EKO
147plnów zewnętrzny.
napisałem Ci jak można, wystarczy przecież tylko fon z netem


2017-05-03 20:14
  anaana Posty: 649 Ostrzeżenie: 0
Zostaje wykopanie kanału i doprowadzenie kabli do pompy cyrkulacyjnej i czujników temperatury wewnętrznej, przy okazji można dołożyć rurę Cwu, jeszcze kabel do połączenia internetowego. Chyba że zamiast rury do Cwu kupić głowice termostatyczne. Ze względu na odległość trzeba grzać pulsacyjnie. Przyda się też wymiennik płytowy. Instalacja jest zamknięta, do kotła lepsza otwarta. 
Trochę lipa z tą bezprzewodowością w nowym sterowniku eCoal. 


2017-05-03 21:41
  karoka65 Posty: 3425 Ostrzeżenie: 1 Karoka-EKO
Dlaczego lipa, wszystko działa
Luknij na mój ster.
To gdzie masz tą pompę cyrkulacyjną i bojler? nie w kotłowni?
Nie mogę zaskoczyć
Głowice będą lepszym rozwiązaniem jeśli jest kilka pomieszczeń, jednym czujnikiem nie opanujesz temperatury we wszystkich tylko w pomieszczeniu gdzie będzie czujnik.
Nie wiem co ma rura CWU jak piszesz do głowic.

2017-05-03 23:00
  anaana Posty: 649 Ostrzeżenie: 0
Bojler w domu, cyrkulacji jeszcze nie ma. Piec Olejowy i na ekogroszek ok.  15m od domu. 


Dotąd piec olejowy grzał gdy w salonie tem. spadła poniżej 22st. Gdy będzie rura do Cwu można nie grzać CO a Cwu będzie zagrzana. Jeśli nie będzie rury Cwu to ciepło idzie przez rurę CO do bojlera i żeby grzać samą Cwu potrzebne są głowice. Dom kupiony w styczniu z całym miernym rozwiązaniem.  Miał być super ocieplony do oleju a wyszło jak wyszło. 

Karoka co masz tak drogo Ogniwo? 8600 jest w necie. 

Cyrkulacja chyba będzie na czujkę ruchu to eCoal jedną pompę ma z głowy. 


P.S. Widzę że jest przekaźnik który zdalnie może załączyć pompę ok.  300zł
Na jaką odldgłość działa? 
2017-05-03 23:50
  karoka65 Posty: 3425 Ostrzeżenie: 1 Karoka-EKO
Przy 8600 to musiałbym 4 stówki do niego dopłacać a aż takim samarytaninem to ja nie jestem ani desperatem żeby tylko sprzedać
Nie proponowałem przekaźnika skoro czujnik za drogi, przekaźnikiem można wszystko zał/wył ale to następny koszt.
Pamiętaj też że cyrkulacja z jednej strony to wygoda a z drugiej wyższe spalanie.
Nie ma złotego środka przy cyrkulacji bo albo tracisz spuszczając chłodna wodę zanim ciepła się nie pojawi albo spalasz więcej a nie tracisz wody.
Ty musisz wybrać

dodane 2017-05-03 23:50Aha, co do zasięgu to nie ma strachu.
Mój instalator wstawił jeden czujnik temperatury i wilgotności w domu brata który nie mieszka w tym domu ale go ogrzewa tyle że nie wie co się dzieje w tym domu bo ma jakiś inny kocioł bez sterownika z netem.
Sterownik RBRa instalatora łączy się z tym czujnikiem w domu brata dzięki czemu brat wie że kocioł pracuje i jest wszystko w porządku po widocznej temperaturze z czujnika.
Domy są oddalone o około 200m.
Myślę że chociaż w tym Cię uspokoiłem
2017-05-12 19:43
  anaana Posty: 649 Ostrzeżenie: 0
Kocioł 14KW dzisiaj dojechał ze sterowniczkiem eCoal, podziękowania dla ES za dosłanie w szybkim tempie dodatkowych czujników   
Użytkownicy online: ALFA159, petrzycha, Slawek0981