W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl v3.5  Programator temp. wew. a temp kotła. Subskrybuj
2017-02-07 17:29
  Lester Posty: 58 Ostrzeżenie: 0
Witam. Chciałbym zapytać jak to jest z programatorem temperatury wewnętrznej a temperatura kotła. Mam ustawiona krzywa grzania dla kotła i zaworu 4 d w oparciu o temp zewnętrzną. W programatorze temp wewnętrznej mam zadane kiedy ma być temp niska, normalna i podwyższona. Kiedy nadchodzi czas temp normalnej i podwyższonej temp zadana dla zaworu 4D zostaje podniesiona, jednak temp zadana kotła pozostaje nadal jako obniżona. Dlaczego tak jest że programator temperatury wewnętrznej odpowiednio podnosi temperaturę za zaworem 4D ale temperaturę kotła pozostawia jako obniżona. Przez to pomieszczenie nie dogrzewa mi się jak należy. Musiałbym pozostawić temp kotła cały czas jako zadaną ale wtedy kiedy mam mieć temperaturę niską w pomieszczeniach robi się gorąco w kotłowni i wydaje mi się, że niepotrzebnie wypala się groszek. Czy jest możliwość jakoś sterowania temp kotła za pomocą temp wewnętrznej tak jak zaworem 4D?
Użytkownicy online: Dan123, dytyramb, wojciechherman