W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl v3.5  Pompa CWU a temperatura kotła Subskrybuj
2017-02-07 16:52
  kastyk Posty: 29 Ostrzeżenie: 0
Witam,
pisałem już o tym kiedyś, ale OIDP odpowiedzi nie było.

Moim zdaniem zupełnie pożyteczną byłaby funkcja wyłączająca lub/i zapobiegająca załączeniu  pompy CWU, gdy temperatura kotła jest niższa od tej w zasobniku. Teraz, w przypadku chłodnego kotła, przy pracującej pompie CWU, zasobnik jest po prostu wychładzany. Pompa wyłącza się co prawda po spadku temperatury kotła poniżej wartości "temperatura załączania pomp" minus histereza, ale w większości przypadków zanim do tego dojdzie, temperatura wody w zasobniku CWU jest znacznie niższa niż mogłaby być.

Jeśli uznacie pomysł za pożyteczny, proszę ES o rozważenie sprawy.
2017-02-07 17:44
  australopito Posty: 72 Ostrzeżenie: 0
Pisałem o tym w zeszłym roku ale sprawa trafiła w próżnie
2017-02-08 08:08
  seba Posty: 1423 Ostrzeżenie: 0 ELEKTRO-SYSTEM
W najbliższej aktualizacji będzie dodana taka funkcja. Temp. na kotle będzie musiała być o 2 deg wyższa od aktualnej temp. CWU aby pompa CWU się załączyła.
2017-02-08 11:03
  mack0r Posty: 11 Ostrzeżenie: 0
Git. A jeszcze pytanie czy jest możliwość dodania graficznej charakterystyki z pogodowki? Tak jak to było w poprzedniej wersji ecoala.
Wg mnie powinna być również możliwość wybrania jakiego typu informacje czy alarmy mają przychodzić w mailu. Przykładowo żeby dało się ustawić informacje gdy zostało 5% opału a nie w momencie gdy już opału brak.
Powinno się też dać ustawienic temperaturę obniżona cwu na poziomie jakim chcemy. Czyli np normalna 50 st a obniżona 40 stopni bo tyle wystarcza do zmywania. Zaś do kompieli wieczorem mogło by być 50. A teraz najwięcej obniżona mogę ustawić na 25st.
2017-02-08 15:10
  kastyk Posty: 29 Ostrzeżenie: 0
seba napisał » 2017-02-08 08:08
W najbliższej aktualizacji będzie dodana taka funkcja. Temp. na kotle będzie musiała być o 2 deg wyższa od aktualnej temp. CWU aby pompa CWU się załączyła.

Super! Dziękuję.
dodane 2017-02-08 15:10
mack0r napisał » 2017-02-08 11:03
(...) A teraz najwięcej obniżona mogę ustawić na 25st.

AFAIK możesz ustawić temperaturę na max. 25 st. poniżej zadanej.
2017-02-08 16:32
  mack0r Posty: 11 Ostrzeżenie: 0
kastyk dzięki, źle rozumiałem obniżona temperaturę
2017-02-09 19:36
  sq9tbu Posty: 1240 Ostrzeżenie: 0
kastyk napisał » 2017-02-07 16:52
Witam,
pisałem już o tym kiedyś, ale OIDP odpowiedzi nie było.

Moim zdaniem zupełnie pożyteczną byłaby funkcja wyłączająca lub/i zapobiegająca załączeniu  pompy CWU, gdy temperatura kotła jest niższa od tej w zasobniku. Teraz, w przypadku chłodnego kotła, przy pracującej pompie CWU, zasobnik jest po prostu wychładzany. Pompa wyłącza się co prawda po spadku temperatury kotła poniżej wartości "temperatura załączania pomp" minus histereza, ale w większości przypadków zanim do tego dojdzie, temperatura wody w zasobniku CWU jest znacznie niższa niż mogłaby być.

Jeśli uznacie pomysł za pożyteczny, proszę ES o rozważenie sprawy.

Ale jest też plus taki że dogrzewa Ci powrót.
2017-10-02 20:59
  Dzidek-KW Posty: 4 Ostrzeżenie: 0
mack0r napisał » 2017-02-08 11:03
Git. A jeszcze pytanie czy jest możliwość dodania graficznej charakterystyki z pogodowki? Tak jak to było w poprzedniej wersji ecoala.
Wg mnie powinna być również możliwość wybrania jakiego typu informacje czy alarmy mają przychodzić w mailu. Przykładowo żeby dało się ustawić informacje gdy zostało 5% opału a nie w momencie gdy już opału brak.
Powinno się też dać ustawienic temperaturę obniżona cwu na poziomie jakim chcemy. Czyli np normalna 50 st a obniżona 40 stopni bo tyle wystarcza do zmywania. Zaś do kompieli wieczorem mogło by być 50. A teraz najwięcej obniżona mogę ustawić na 25st.


Urzytkownik mack0r słusznie zauważył że brakuje powiadamiania o kończacym sie paliwie w zasobniku np. gdy zostanie 5% opału sterownik powinien miec mozliwosc powiadomienia uzytkownika o tym przez e-mail. a nie w momencie gdy już opału brak. Przy najbliższej aktualizacji czekamy na dodanie takiej funkcjonalności.
2017-10-03 07:12
  czechu714 Posty: 23 Ostrzeżenie: 0
Witam, również zgadzam się z kolega żeby była możliwość ustawienie temperatury CWU taka jak chcemy, w obecnej chwili są tylko dwie temperatury: zadana oraz obniżona. Oprócz tego brakuje mi wskazań temperatury wewnętrznej, nie ma jej gdy jest wyłączony tryb czujnika temperatury.
Pozdrawiam
2017-10-04 07:58
  sw224 Posty: 33 Ostrzeżenie: 0
Witam mnie również brakuje wskazań temperatury wewnętrznej przy ustawieniu pompa co + zwór 4d.
Pozdrawiam.
Użytkownicy online: alek2104, Omega, Wd27