W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl v3.5  Działanie kotła a czujnik temp. wewnętrznej. Subskrybuj
2017-01-18 09:28
  radant Posty: 6 Ostrzeżenie: 0
Witam, 
Pyt 1.
Niedawno założyłem u siebie czujnik temperatury wewnętrznej BT1. Nie mam jeszcze siłownika zaworu 4D.
W chwili gdy przypisuje czujnik  do obiegu CO1 piec zaczyna szaleć, chociaż temperatura zadana w pomieszczaniu jest osiągnięta. (Nie mam głowic automatycznych, sam czujnik)


W pierwszej części wykresu temperatury kotła czujnik jest odłączony, druga część, ta niestabilna to sytuacja po podłączniu czujnika do CO1.

Dlaczego piec reaguje tak agresywnie na podłączanie tego czujnika, chociaż temperatura zadana jest osiągnięta? Do tego ma jeszcze 1 stopień histerezy ustawiony? Dzieje się tak za każdym razem gdy go aktywuje. 

Pyt 2.
Czy po podłączeniu siłownika zaworu 4D, sterownik będzie nim sterował w odniesieniu do zadanej temperatury wewnętrznej czy do temperatury z czujnika za zaworem?


2017-01-18 13:13
  Mateusz91 Posty: 84 Ostrzeżenie: 0
Chcesz tylko widzieć temperaturę jaką masz w mieszkaniu???
Bo nie wiem czy wiesz ale masz włączoną opcję zatrzymania pomp po dogrzaniu pomieszczeń....
2017-01-18 13:46
  pawel3 Posty: 496 Ostrzeżenie: 0
Ad 1 Jest ustawiona cykliczna praca pompy. Aby pompa się wyłączyła po osiągnięciu temp w pomieszczeniu  to czas pracy pompy ustawiamy na 0.  
"Bo nie wiem czy wiesz ale masz włączoną opcję zatrzymania pomp po dogrzaniu pomieszczeń.."  
Ten parametr działa wtedy kiedy typ obwodu jest ustawiony jako P.CO + reg. pok + 4 D , a radant miał ustawione P.CO + reg. pok


Ad 2   Po osiągnięciu temp w pomieszczeniu zawór może się zamknąć a pompa wyłączyć lub przejść w temperaturę obniżoną 
2017-01-18 13:47
  Mateusz91 Posty: 84 Ostrzeżenie: 0
No i wtedy masz wariacje pieca
Użytkownicy online: Edward1951, jareckicbr, OEPM26-Marcin, ogniwo1981, pablo, Piecstrumykowa