W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  bruli.pl v3.5  Ekogroszek Taurona? Subskrybuj
Pierwsza stronaPoprzednia strona6 / 8Następna stronaOstatnia strona
2017-12-13 05:06
  ochajo Posty: 1 Ostrzeżenie: 0
Zakupiłem 1,6 t ( 2 palety na próbę) , w miarę suchy,wyglądał dobrze, worki solidne , no i zalety się kończą, popiołu ponad 25 %,kaloryczność – 25-27 MJ/kg napisane a ma poniżej 22 MJ/kg , poziom troche lepszy niż ruskiego w Leroy Merlin , ale podobny , czekałem na to dziadostwo prawie 3 tyg ,oczywiści żaden worek nie ważył 20 kg tylko między 18,2-19m kg , myślałem że Tauron to poważna firma , a tu okazało sie że totalny kogucik , kradną na wadze , jakości węgla ... dowolny skład nigdy nie pozwoliłby sobie na takie numery , mam przypuszczenia że nie sprzedają polskiego węgla tylko ruski , teraz tylko węgiel polski np.Wesoła i to w tej samej cenie co to dziadostwo z Taurona :( .
2017-12-13 17:05
  olsok Posty: 10 Ostrzeżenie: 0
Potwierdzam. Kupowałem u autoryzowanego producenta - pięknie się palił choć popiołu trochę dużo. Kupiłem w Tauronie z tą ich domieszką z Brzeszcz i porażka - spieki (koksowe i żużlowe) :(
2017-12-14 20:08
  Krupa Posty: 1 Ostrzeżenie: 0
w tamtym roku kupilem palete ekogroszku z Taurona i mam go niestety do tej pory .... Jednym slowem PORAŻKA ..... Nie polecam

2017-12-14 21:22
  PabloS Posty: 1 Ostrzeżenie: 0
Witam
zaglądałem na forum w zupełnie innym temacie i trafiłem na Wasz temat. Trochę jestem zdziwiony Waszymi opiniami o ekogroszku taurona. Na początku września zamówiłem w sklepie taurona dwie palety do wypróbowania: jedną tego różowego, drugą jaretu plus. Palić różowym zacząłem dopiero niedawno, bo zostało mi trochę retopala z zeszłego roku. Potwierdzam to, co już napisano: worki solidne, ekogroszek suchy. Nie mogę natomiast potwierdzić, że gorzej się spala od innych ekogroszków, które kupowałem. A piec na ekogroszek mam od 2006 roku, więc jakieś porównanie już mam. Na początku stosowania nowego ekogroszku musiałem trochę pobawić się ustawieniami, ale tak jest za każdym razem, gdy zmieniam paliwo. U mnie zarówno różowy, jak i żółty ekogroszek spala się ok, tzn. porównywalnie do np. retopala. Jakieś drobne spieki w popiele się pojawiają, ale tak samo było przy retopalu. Mówiąc szczerze zastanawiam się nad ponownym zakupem w tej samej kombinacji: paleta różowego i paleta jaretu plus. Dam znać jak pójdzie mi z nową partią.
2017-12-14 22:34
  klapoluchy Posty: 82 Ostrzeżenie: 0
A świstak siedzi i zawjia te sreberka.
2017-12-14 22:55
  simko1 Posty: 421 Ostrzeżenie: 0
PabloS napisał » 2017-12-14 21:22
Witam
zaglądałem na forum w zupełnie innym temacie i trafiłem na Wasz temat. Trochę jestem zdziwiony Waszymi opiniami o ekogroszku taurona. Na początku września zamówiłem w sklepie taurona dwie palety do wypróbowania: jedną tego różowego, drugą jaretu plus. Palić różowym zacząłem dopiero niedawno, bo zostało mi trochę retopala z zeszłego roku. Potwierdzam to, co już napisano: worki solidne, ekogroszek suchy. Nie mogę natomiast potwierdzić, że gorzej się spala od innych ekogroszków, które kupowałem. A piec na ekogroszek mam od 2006 roku, więc jakieś porównanie już mam. Na początku stosowania nowego ekogroszku musiałem trochę pobawić się ustawieniami, ale tak jest za każdym razem, gdy zmieniam paliwo. U mnie zarówno różowy, jak i żółty ekogroszek spala się ok, tzn. porównywalnie do np. retopala. Jakieś drobne spieki w popiele się pojawiają, ale tak samo było przy retopalu. Mówiąc szczerze zastanawiam się nad ponownym zakupem w tej samej kombinacji: paleta różowego i paleta jaretu plus. Dam znać jak pójdzie mi z nową partią.



I zarejestrowałeś się tylko po to aby nam o tym powiedzieć. 
W imieniu wszystkich forumowiczów
DZIĘ-KU-JEEEE-MY
2017-12-15 10:10
  gmaj22 Posty: 2240 Ostrzeżenie: 0
PabloS:Rejestracja:2017-12-14 19:50
Logowanie:2017-12-14 20:51
Urządzenia:0
Tematy:0
Posty:1

2017-12-15 17:16
  robo__ Posty: 34 Ostrzeżenie: 0
To aż tak z tym grochem źle ?
2017-12-15 22:45
  vldk Posty: 68 Ostrzeżenie: 0
no nie, jest b. dobry tylko my nie umiemy się na nim poznać i docenić jego dobrociiiiiii
2017-12-18 09:23
  wkrystek Posty: 2 Ostrzeżenie: 0
Oj źle bardzo. Dopiero mieszanie 1:1 taurona z eko niespiekającym pozwala to w miarę normalnie spalić. Jak można było coś takiego wypuścić do ludzi to w głowie się nie mieści. Na ten węgiel to żadne nastawy,piec i szaman nie pomogą.
2017-12-18 13:54
  Tommyle Posty: 129 Ostrzeżenie: 0
Od dwóch dni palę mieszanką jareta z retopalem 1/1.
Wygląda dość dobrze.
2017-12-20 22:06
  gregw1 Posty: 1 Ostrzeżenie: 0
Ekogroszek z Taurona (w różowych workach) porażka. Kaloryczność pobożne życzenia. Spieki - węgiel się koksuje nawet przy niskim nadmuchu (4-5 st. w skali 10). Nie polecam. Spaliłem dwie palety tzn. 2 x 800 kg. w ciągu dwóch miesięcy przy dodatnich temperaturach na zewnątrz - listopad, grudzień "idzie jak woda" nie daje temperatury. Dogrzewa do temp. zadanej nawet 40 minut. Piec posiadam od 2004 roku i wcześniej kupowałem eko luzem z kopalni Bobrek i Julian. Bobrek trochę szlakował natomiast ten drugi rewelacja (benzyna) temperaturę osiągał (moment) spalał się idealnie, nigdy nie miałem takich problemów jak teraz. To mój pierwszy i ostatni zakup ekogroszku z Taurona.
2017-12-29 21:12
  esi71 Posty: 2 Ostrzeżenie: 0
Kupiłem jedną paletę na próbę. 26 się skończył. HURAAAAAA.
2017-12-29 23:23
  wlad Posty: 8 Ostrzeżenie: 0
A ja kończę 3 paletę i oceniam że jestem jakieś 700 zł w "plecy". Już sam nie wiem czy się cieszyć czy płakać. Niech szlag trafi Tego co ....  
2017-12-30 17:17
  gmaj22 Posty: 2240 Ostrzeżenie: 0
A mnie wczoraj kurier rozładowywał Retopal w big-bagu i na aucie miał jeszcze 3 palety Taurona. Mówił, że sporo tego wozi, bo ludzie zamawiaja jak opetani i sobie chwalą.  
W ubiegłym sezonie nie miałem powodów, aby go chwalić. Może w tym cos się zmieniło? 
Z drugiej strony -  jak czytam powyższe wpisy, zaczynam w to wątpić...
2017-12-30 17:36
  karoka65 Posty: 3424 Ostrzeżenie: 1 Karoka-EKO
Ludzie zawsze chwalą to co jest tanie ( to tak jak z tym winem, to najtańsze jest najlepsze ) a jak się uda się to jeszcze spalić to już w ogóle jest ameryka, tyle że nie wiedzą że może być inaczej uznając że tak ma być.
Kwestia wyborów oraz wiedzy i niewiedzy.
Ja sypię 5 worków po 25kg, spala się to obecnie w czasie około 11 dni, wyciągam równą szufladkę proszku i nikt tam przez ten czas drzwiczek nie otwiera i nie grzebie ale niestety 1050 tona.
Drugi wyciąga szufladę co dobę, rozbija spieki na palniku kilka razy dzienne ale płaci 800 za tonę.
Karoka nie wysyła węgla kurierem, także nikomu z forum go nie wciśnie, proszę zatem tych akuratnych żeby darowali sobie złośliwości typu: że koroce węgiel nie pójdzie to chwali swój.
Mam inny problem, zostało pod wiatą 8 palet i nie wiem kiedy będzie następny.

2017-12-30 18:01
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
Ja tam płace 620 zł , sypie 5 worków 140kg , tez około 10-14dni , niestety wyciagam dwie szuflady popiołu , oczywiscie przy zasypie " bodziasty wersja ". kocioł też musze czyscic raz na zasyp , niestety w podtrzymaniu nieżle kopci :(
2017-12-30 20:46
  procho Posty: 569 Ostrzeżenie: 0
karoka65 i Ameno25 pokażcie te ilości popiołu po spaleniu całego zasobnika oraz jego jakość 
jak się spala groszek za 1050zł/t i ten za 620zł 
2017-12-30 21:56
  leON22 Posty: 6494 Ostrzeżenie: 3
Też jestem ciekaw tego popiołu ? Ja na mieszance Silesia i sianego z Kareny mam pełną szufladę co 3 dni i jeszcze prawie drugie tyle po bokach popielnika 
2017-12-30 22:02
  Olek85 Posty: 1028 Ostrzeżenie: 0
ja na pieklożu z boberka raz na zasyp czyszcze piec a popiołu mam 10 - 15 litrów wiadro - 920/t wstawie zdjęcia jak będe wyciagał 
Pierwsza stronaPoprzednia strona6 / 8Następna stronaOstatnia strona
Użytkownicy online: wajnercz, wojciechherman, Wojciuirl, zeus47