W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  bruli.pl v3.5  Ekogroszek Taurona? Subskrybuj
Pierwsza stronaPoprzednia strona3 / 8Następna stronaOstatnia strona
2017-09-01 06:27
  IgnacC Posty: 56 Ostrzeżenie: 0
Pośrednik bierze z kopalni miał i z niego odsiewa ekogroszek. Miał w momencie sprzedaży w ZG ma ponad 20% wilgotności i grubsza frakcja oklejona jest tą najdrobniejszą. 
W ZG Sobieski ekogroszki Tauron i Jaret Plus produkowane są z groszku 6-40mm.
2017-09-02 11:36
  stuki24 Posty: 5 Ostrzeżenie: 0
Reasumując, bo jakoś tego nie ogarniam. Wchodzę na stronę https://sklep.tauron.pl/frontend/index/product/46 i zamawiam sobie oryginalny Tauron Ekogroszek,  a przychodzi do mnie jakiś mokry syf pozamiatany z losowo wybranego punktu. No kurde, bez jaj...
2017-09-02 21:49
  piotrek83 Posty: 28 Ostrzeżenie: 0
stuki24 napisał » 2017-09-02 11:36
Reasumując, bo jakoś tego nie ogarniam. Wchodzę na stronę https://sklep.tauron.pl/frontend/index/product/46 i zamawiam sobie oryginalny Tauron Ekogroszek,  a przychodzi do mnie jakiś mokry syf pozamiatany z losowo wybranego punktu. No kurde, bez jaj...



Tak było wcześniej, teraz przychodzi rzeczywiście bezpośrednio od producenta Tauron.
Jaret plus doszedł po 8 dniach. 40 mocnych worków po 20kg dobrze zapakowanych na bezzwrotnej palecie.
Granulacja w porównaniu do tego czegoś co dostałem po zamówieniu różowego za 799zł. z lokalnego składu w workach Taurona rewelacyjna.
Opał nieco mokry ale nie wylewa się więc da się przeżyć. 
Jak rozpale dam znać jak się pali.
2017-09-05 20:59
  chmurka1010 Posty: 735 Ostrzeżenie: 0
Witam też zakupiłem Eko z Taurona za 799zl za tonę w workach sama woda przesyłka od Towarzystwo Gospodarcze FLINT katowice nadane z Kolonią Borek. Odradzam mimo minimalnego nadmuchu spieki żużlowe że aż ruszt dźwigało a z komina dużo dymu. Przez całe lato worki otwarte i nadal wilgotne. Paliłem różnym ekogroszkiem, węglem czeskim, mialem ale ten to jedna wielka porażka. ODRADZAM z Flinta
2017-09-05 22:27
  zbyniuk5 Posty: 86 Ostrzeżenie: 0
Dawno zamawiałes z tego flinta?
2017-09-06 10:36
  chmurka1010 Posty: 735 Ostrzeżenie: 0
Początek kwietnia.
2017-09-08 07:39
  sklepikTWD Posty: 3 Ostrzeżenie: 0
w połowie sierpnia 2017 ruszyła sprzedaż Tauron Ekogroszku i Jaret plus przez sklep internetowy https://sklep.tauron.pl/ oraz bezpośrednio z zakładu produkcji zlokalizowanego na terenie kopalni Sobieski w Jaworznie,
przed wymienioną datą sprzedaż w workach 25kg paleta 1000kg realizowali dilerzy Taurona, do których należy zgłaszać reklamacje.
Obecnie różnica jest taka że wyłącznym producentem i sprzedawcą Tauron Ekogroszku i Jaret plusa jest Tauron Wydobycie SA Jaworzno, worki 20kg paleta 800kg, cena niższa, jakość zdecydowanie lepsza.
Pytanie za 100 punktów, po co Tauron zlecał produkcję u dilerów na składach węglowych zamiast od razu u siebie? Tym bardziej że skład ekogroszków czyli węgiel z własnych kopalń Taurona czyli Brzeszcze, Sobieski i Janina jest optymalne



2017-09-08 18:55
  klapoluchy Posty: 82 Ostrzeżenie: 0
Witam

Zamawiał ktoś już może tego taurona od producenta? Cena jest dobra i mam chęć się skusić ale przed zakupem chciał zasięgnąć opinii co z jakością?
2017-09-08 20:03
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
Ja zamówiłem 28 sierpnia jedną paletę 800kg EKOGROSZEK TAURON, dotarł we wtorek. Wysłany z Zakład Górniczy Sobieski, Jaworzno, i data produkcji 30-08-2017. Nie paliłem jeszcze ale ładny suchy i równa granulacja.
2017-09-10 07:00
  stuki24 Posty: 5 Ostrzeżenie: 0
Postanowiłem po Waszych ostatnich opiniach zamówić jednak paletę Taurona więc również dam znać jak przyjdzie.
2017-09-10 22:45
  zbyniuk5 Posty: 86 Ostrzeżenie: 0
Ja również zamówiłem, zobaczymy co to bedzie
2017-09-16 18:07
  Geth84 Posty: 1 Ostrzeżenie: 0
Witam. Jak tam po pierwszych testach? Jestem ciekaw bo planuje duży zakup węgla 
2017-09-17 18:18
  Pink01 Posty: 198 Ostrzeżenie: 0
Tyle bredni ile w tym wątku to rzadko się zdarza znaleźć. Zaczynając od tego że z miału dilerzy wysiewają ekogroszki, poprzez to że Janka + Sobieski + Brzeszcze to optymalny skład ekogroszku i że niby skoro z Taurona bezpośrednio to można się spodziewać jakiejś jakości wyższej, kończąc na oczekiwaniach że z pomieszania Brzeszcza z czymkolwiek może wyjść dobry ekogroszek. Masakra. Tak na szybko: Kopalnie Janina i Sobieski ( obydwie Tauron Wydobycie ) to najsłabszy węgiel kamienny w tym kraju. Najniższa wartość opałowa, największa zawartość popiołu i siarki, najniższa temperatura spiekania popiołu, najwyższa podatność przemiałowa. Jedyna zaleta to indeks Rogi bliski zera. Kopalnia Brzeszcze z kolei to węgiel owszem mocny, ale typ 33, a miały z Brzeszcza to i 34. Z pomieszania tych wynalazków miałby wyjść dobry towar. No powodzenia. Poczytajcie świadectwo tego Taurona - jest na stronce sklepu. Zastanawiające - jak z węgla max 22 pomieszanego na połowę z węglem 29 wyszło 26 MJ? No ale mniejsza z tym. Bo nadal ta mieszanka Rogi ma niebezpiecznie bliskie 20, a do tego temperaturę spiekania popiołu niewiele ponad 800 stopni. Będzie tworzył koks a kiedy trzeba będzie mocniej dmuchnąć to i żużel. Węgiel który się tak zachowuje (  były już na rynku próby podobnych wynalazków ) potrafi spiekać nie tylko na zewnątrz palnika, ale zdarza się że spiek idzie w głąb palnika tworząc jakby odlew w jego wnętrzu. Potrafi sięgnąć aż do ślimaka i go zatrzymać. Za te same pieniądze ( uwzględniając koszt transportu ) macie chociażby Retopal z PGG. Rewelacja żadna to nie jest, ale chociaż RI ma bezpiecznie niskie a i temperaturę spiekania popiołu koło 80 stopni wyższą. Różnica w wartości opałowej symboliczna, zresztą i tak tą wyższą moc Taurona to wybierzecie z popielnika i zeskrobiecie ze ścianek wymiennika.  Zapewniam Was że z tym fioletowym będziecie mieli jazdy, szczególnie kiedy trzeba będzie więcej mocy. Ale jak ktoś lubi sporty ekstremalne... Jeżeli ktoś z Was brał wcześniej od jakiegoś ogarniętego dilera Jareta Plus, to proponuję zapytać takiego dostawcę czy zamierza wzbogacać swój produkt ( jakkolwiek go nie nazwie - bo już nie wolno mu będzie używać nazwy Jaret Plus ) Brzeszczami czy jednak zostanie przy tym składzie który stosował wcześniej. 
2017-09-17 20:43
  zbyniuk5 Posty: 86 Ostrzeżenie: 0
Pink01 napisał » 2017-09-17 18:18
Tyle bredni ile w tym wątku to rzadko się zdarza znaleźć. Zaczynając od tego że z miału dilerzy wysiewają ekogroszki, poprzez to że Janka + Sobieski + Brzeszcze to optymalny skład ekogroszku i że niby skoro z Taurona bezpośrednio to można się spodziewać jakiejś jakości wyższej, kończąc na oczekiwaniach że z pomieszania Brzeszcza z czymkolwiek może wyjść dobry ekogroszek. Masakra. Tak na szybko: Kopalnie Janina i Sobieski ( obydwie Tauron Wydobycie ) to najsłabszy węgiel kamienny w tym kraju. Najniższa wartość opałowa, największa zawartość popiołu i siarki, najniższa temperatura spiekania popiołu, najwyższa podatność przemiałowa. Jedyna zaleta to indeks Rogi bliski zera. Kopalnia Brzeszcze z kolei to węgiel owszem mocny, ale typ 33, a miały z Brzeszcza to i 34. Z pomieszania tych wynalazków miałby wyjść dobry towar. No powodzenia. Poczytajcie świadectwo tego Taurona - jest na stronce sklepu. Zastanawiające - jak z węgla max 22 pomieszanego na połowę z węglem 29 wyszło 26 MJ? No ale mniejsza z tym. Bo nadal ta mieszanka Rogi ma niebezpiecznie bliskie 20, a do tego temperaturę spiekania popiołu niewiele ponad 800 stopni. Będzie tworzył koks a kiedy trzeba będzie mocniej dmuchnąć to i żużel. Węgiel który się tak zachowuje (  były już na rynku próby podobnych wynalazków ) potrafi spiekać nie tylko na zewnątrz palnika, ale zdarza się że spiek idzie w głąb palnika tworząc jakby odlew w jego wnętrzu. Potrafi sięgnąć aż do ślimaka i go zatrzymać. Za te same pieniądze ( uwzględniając koszt transportu ) macie chociażby Retopal z PGG. Rewelacja żadna to nie jest, ale chociaż RI ma bezpiecznie niskie a i temperaturę spiekania popiołu koło 80 stopni wyższą. Różnica w wartości opałowej symboliczna, zresztą i tak tą wyższą moc Taurona to wybierzecie z popielnika i zeskrobiecie ze ścianek wymiennika.  Zapewniam Was że z tym fioletowym będziecie mieli jazdy, szczególnie kiedy trzeba będzie więcej mocy. Ale jak ktoś lubi sporty ekstremalne... Jeżeli ktoś z Was brał wcześniej od jakiegoś ogarniętego dilera Jareta Plus, to proponuję zapytać takiego dostawcę czy zamierza wzbogacać swój produkt ( jakkolwiek go nie nazwie - bo już nie wolno mu będzie używać nazwy Jaret Plus ) Brzeszczami czy jednak zostanie przy tym składzie który stosował wcześniej. 

To w takim razie co kolego polecasz? jaki ekogroszek i skąd?
dodane 2017-09-17 20:43
piotrek83 napisał » 2017-09-02 21:49
stuki24 napisał » 2017-09-02 11:36
Reasumując, bo jakoś tego nie ogarniam. Wchodzę na stronę https://sklep.tauron.pl/frontend/index/product/46 i zamawiam sobie oryginalny Tauron Ekogroszek,  a przychodzi do mnie jakiś mokry syf pozamiatany z losowo wybranego punktu. No kurde, bez jaj...



Tak było wcześniej, teraz przychodzi rzeczywiście bezpośrednio od producenta Tauron.
Jaret plus doszedł po 8 dniach. 40 mocnych worków po 20kg dobrze zapakowanych na bezzwrotnej palecie.
Granulacja w porównaniu do tego czegoś co dostałem po zamówieniu różowego za 799zł. z lokalnego składu w workach Taurona rewelacyjna.
Opał nieco mokry ale nie wylewa się więc da się przeżyć. 
Jak rozpale dam znać jak się pali.



Palisz już tym ekogroszkiem z Taurona? jesli tak to jakie wrażenia ?
2017-09-18 11:38
  piotrek83 Posty: 28 Ostrzeżenie: 0
Witam.
Kocioł odpalony, Jaret Plus pali się całkiem nieźle, natomiast coś w tym jest co pisze Pink01. Ciężko jest go ustawić aby wypalał się idealnie w całości, albo delikatnie koksuje albo żużluje. Natomiast nie zgodzę się co do retopalala, kalafiorów nie dało się w nim pozbyć i przynajmniej u mnie zapychał cały palnik aż po deflektor.... musiałem go mieszać pod koniec tamtego sezonu z różowym tauronem (tak z tym bagnem z pierwszego postu). W Jaret Plus wygląda to znacznie lepiej. Zobaczymy jak będzie z wydajnością gdy przyjdą chłodniejsze dni, na razie jak na tą porę polecam. Aktualnie mam porównianie z Silverem z Bartexa, którego 600kg udało mi się dorwać w OBI po bardzo dobrej cenie (jakoś poniżej 800zł/1T) i niestety ale Bartex pod względem spalania i ilości popiołu jest o niebo lepszy od Taurona. Tylko, ze ciężki do zdobycia w rozsądnej cenie. Jeżeli Tauron zostanie w tej cenie i kaloryczność będzie dla mnie wystarczająca gdy temperatury spadną na minus, raczej zdecyduję się na ponowny zakup.
2017-09-20 19:54
  sklepikTWD Posty: 3 Ostrzeżenie: 0
Pink01 napisał » 2017-09-17 18:18
Jeżeli ktoś z Was brał wcześniej od jakiegoś ogarniętego dilera Jareta Plus, to proponuję zapytać takiego dostawcę czy zamierza wzbogacać swój produkt ( jakkolwiek go nie nazwie - bo już nie wolno mu będzie używać nazwy Jaret Plus ) Brzeszczami czy jednak zostanie przy tym składzie który stosował wcześniej. 
Pytanie do Ciebie skąd wiesz że nie wolno dilerom będzie używać nazwy Jaret plus? Czyżbyś był jednym z nich? Kim są ogarnięci dilerzy proszę o nazwę. Z czego robią swoje wynalazki jeśli nie z węgli rosyjskich tak zwanych nie sortów sprzedając je jako "z polskich kopalń" nie wspominając już o pozostałych sortymentach co chyba jest wprowadzaniem klientów w błąd i powinno być karane.
Retopal z PGG jest od dłuższego czasu niedostępny w ich sklepie www czym to jest spowodowane?
Skoro Taurom eko i Jaret + mają certyfikat Instytutu z Zabrza i są regularnie badane to chyba to coś znaczy, podobnie zresztą Retopal czy Ekoret. Jeśli tak bardzo interesuje was skład innych ekogroszków to z mojej wiedzy wynika że to jedna wielka mieszanka, ale liczy się efekt ostateczny, czyli to jak się pali w piecu - zatem jeśli
@Pink01 pisałby prawdę to Tauron Wydobycie producent tych sortymentów miałby na głowie masę zwrotów czy reklamacji a chyba na to by sobie nie pozwolili, nie mówiąc już o fali krytyki na samego Taurona jako znanego producenta energii.
Jeśli mam wybierać to wolę producenta od pośrednika.
2017-09-20 22:39
  Pink01 Posty: 198 Ostrzeżenie: 0
Ogarnięci dilerzy z mojego rejonu to np. Bostar, Adamex, Elmar, Glifada i jeszcze kilku innych. Ruskiego węgla nigdy nie sprzedawali. Swoją mieszankę Jaret Plus wykonywali w oparciu o Jaret i jeszcze coś - obecnie najczęściej Bobrek, wcześniej często też Wesoła czy Wieczorek. Badania węgla kolego to kicha jest. Bada się czy węgiel trzyma założone parametry - i cześć. Na tej podstawie na przykład ostatnio sprzedaje się orzech z Brzeszcz na teren miasta Krakowa. Bo trzyma parametry z uchwały antysmogowej. No śmiech po prostu. Debile z alarmu antysmogowego wierzą że w tych przewymiarowanych starych śmieciuchach albo w kaflokach węgiel typ 33 o wartości opałowej 29 MJ palony metodą " na dosypkę " da mniej syfu niż słaby węgiel płomienny.  A co do zwrotów i reklamacji - próbowałeś kiedyś reklamować węgiel? Na jakiej niby podstawie miałaby zostać uznana jakakolwiek reklamacja? Że niby ten Tauron fioletowy się źle pali, koksuje i żużluje? Przecież to wszystko jest opisane w certyfikacie tego węgla. Że będzie koksował i żużlował jest tam też napisane. Więc niby jak to reklamować?
2017-09-21 12:44
  stuki24 Posty: 5 Ostrzeżenie: 0
itam dopiero dzisiaj rano dostałem paletę różowego z Taurona. 

Wygląda to tak: 
Obraz 1

Obraz 2


Zapalę to podzielę się opinią...
2017-09-22 11:58
  gmaj22 Posty: 2240 Ostrzeżenie: 0
Podzielam zdanie Pink01. Brzeszcze nie nadają się do spalania w kotłach retortowych, nawet jako mieszanka. Koniec...kropka. W ubiegłym roku reklamowałem i zwróciłem 900 kg Taurona.
A te wartości opałowe, to liczą pewnie średnią matematyczną: 22 x 40% + 29 x 60% / 100% = 26,2  
2017-09-22 16:07
  MONAT Posty: 135 Ostrzeżenie: 0
Hm , to ja jestem chyba jakiś odmieniec   poprzedni sezon paliłem groszkiem z Marcela 30Mj i nie chcę innego ale  , teraz nie można go dostać , kupiłem  Brzeszcze po 680 /T , 29MJ
Pierwsza stronaPoprzednia strona3 / 8Następna stronaOstatnia strona
Użytkownicy online: bogdan7711, DarekCiesla, derek71, slawekskrzeta, wojtekr1960, zylka1985