W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl  dosuszanie zasobnka Subskrybuj
Pierwsza stronaPoprzednia strona3 / 5Następna stronaOstatnia strona
2017-01-03 00:32
  Vitis Posty: 168 Ostrzeżenie: 0
Jeśli robisz nadciśnienie w zasobniku to powietrze poprzez eko i podajnik dostaje się do palnika po drodze zabierając część wilgoci. Widać to na groszku od góry jest całkiem suchy.
A u mnie zamontowanie osuszania całkowicie wyeliminowało dymienie i smrodzik z podajnika.

2017-01-07 15:57
  leON22 Posty: 6493 Ostrzeżenie: 3
Osuszanie zamontowane , czyli teraz zobaczę jak działa SKC w moim kotle , pozdrawiam i dzięki za fachowe porady gdzie co i jak
PS. Tak to wygląda u mnie
dodane 2017-01-07 15:57
2017-01-07 16:28
  procho Posty: 569 Ostrzeżenie: 0
ładnie
p.s. jaki czyściutki kociołek 
2017-01-07 16:47
  gregors Posty: 316 Ostrzeżenie: 0
Leon myłeś kocioł  do zdjęć?
Dobra robota
2017-01-07 19:15
  leON22 Posty: 6493 Ostrzeżenie: 3
Panowie u mnie to standard , kociołek ma dopiero pół roku , najważniejsze żeby moja robota nie poszła na marne, żeby służył jak najdłużej


PS.Porządek w kotłowni dzięki takiemu urządzeniu
dodane 2017-01-07 19:15
2017-01-07 19:25
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
Leon ile ja sie tutaj naczytałem że przy OEP nie da sie utrzymać porządku i po czyszczeniu człowiek wygląda co najmniej jak kominiarz , że ponoć trzeba na kolanach wyciągać popiół itp , a TY wyskakujesz z takimi zdjęciami i na dodatek nowy urzytkownik OEP , no nie ładnie
2017-01-07 20:10
  jendrek Posty: 105 Ostrzeżenie: 0
Mam pytanie, w jakim kotle popielnik jest na górze.
2017-01-07 20:22
  leON22 Posty: 6493 Ostrzeżenie: 3
jendrek  masz problemy z kręgosłupem 
2017-01-07 20:35
  jendrek Posty: 105 Ostrzeżenie: 0
Skąd wiesz, prorok jaki czy co
2017-01-07 20:39
  leON22 Posty: 6493 Ostrzeżenie: 3
Mam ten sam problem , przepuklina na 3 poziomach w odcinku lędźwiowym zdiagnozowana 8 lat temu i tak się męczę , dwa razy w roku rehabilitacja , też bym wolał popielnik u góry , w sumie w OEP16 śmiało można powiedzieć , że są dwa u góry i na dole
2017-01-07 21:38
  procho Posty: 569 Ostrzeżenie: 0
a czy podczas czyszczenia kociołka/wyciągania popiołu nie osiada wam pył na rurkach instalacji, pompachh, zasobniku cwu itp itd? 
szczerze mówiąc to u mnie jest tego sporo - moze dlatego że i podczas pracy kotła otwieram czasami drzwiczki sprawdzić "jak się pali" 
dodatkowo rurki instalacji mam w izolacji która nie ułatwia mi czyszczenia

2017-01-07 22:06
  tryt Posty: 486 Ostrzeżenie: 0
Mam opał luzem, wysuszony na pieprz. Przy ładowaniu do zbiornika zapylenie prawie jak przy urabianiu ściany węglowej kombajnem górniczym. Wszystko czarne, no i dochodzi syfek z popiołu. Nie pokażę Wam zdjęć z mojej piwnicy , nie utrzymuję tam warunków, w których można by przeprowadzać operacje na otwartym sercu. Dla mnie istotny jest suchy opał w zbiorniku. Zgrubne sprzątanie od czasu do czasu, bez odkurzacza. 
2017-01-08 00:28
  leON22 Posty: 6493 Ostrzeżenie: 3
tryt też mam opał luzem , specjalny składzik na potrzeby kotłowni przy garażu wew.pod budynkiem , zasyp robię wiadrami do których wchodzi +/- 15 kg groszku na pełny zasobnik 8 x 15kg = 120 kg Z czasem robi się bardzo suchy tak że najwięcej pyli podczas zasypu tych wiader , dlatego nagarniam wiadrem ile wejdzie resztę dosypuję łopatką , potem delikatnie wiadro to zasobnika i delikatny wysyp , to tyle mojej recepty  
PS. Tak to wygląda w realu
2017-01-08 08:00
  procho Posty: 569 Ostrzeżenie: 0
moja kotłownia jest nowa ale niestety podczas czyszczenia i wybierania ogolnie popiołu wszystkie rurki są - ujeb**e a na zasobniku jest spora warstwa pyłu który ruszam raz na jakis czas oczywiście tez używam odkurzacza... a groszek mam w wiaderkach. sporo brudu jest z sadzy która otrzymuję z czyszczenia kociołka
2017-01-08 11:57
  RFAJ Posty: 118 Ostrzeżenie: 0
Moja kotłownia wygląda tak jak u leON22 tylko bez kafelek . Opał luzem , w pomieszczeniu opału zainstalowałem wentylator z filtrem który pracuje w obiegu zamkniętym , podczas nabierania węgla do wiadra pył osadza się na filtrze , nawet maski nie potrzebuję , prawie nic pyłu nie wychodzi poza pomieszczenie z węglem . Na zbiornik zbudowałem nakładkę ,,a la okap kuchenny który wychwytuje mi 99 % pyłu wydostającego się z zbiornika podczas zasypu ,reszta ,,czystości to odkurzacz . Przy czyszczeniu pieca cały wychwyt pyłu załatwia ciąg kominowy.
Od 2 Października jestem użytkownikiem Eko + M .
2017-01-08 12:17
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
Ja też mam jak u Leona , nie powiem bo trzeba pilnować i sprzątać , ale dla mnie nie ma problemu poświecić te 30min raz na 1 tyg posprzątać , umyć podłogę , itp .
Ja miał wsypuje wkładam cały worek do zasobnika i delikatnie wysypuje , pomału , jak sie coś napyli odkurzam i myje 

2017-01-08 12:22
  leON22 Posty: 6493 Ostrzeżenie: 3
RFAJ z tym wentylatorem i okapem całkiem niezły patent , muszę nad tym pomyśleć , przy załadunku nieraz mam tego pyłu po dziurki w nosie  Wcześniej był to skład miału ale wiadomo do starego śmieciucha z Pleszewa miał sypałem wilgotny i nie było tego problemu , wentylator załatwił by sprawę tylko jaka moc wystarczy żeby to zassać 
2017-01-08 12:47
  adamGA Posty: 163 Ostrzeżenie: 0
RFAJ dołącz jakieś fotki, specyfikację wiatraka i filtra jak się sprawdza, z opisu wygląda nieźle. 
2017-01-08 15:52
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
RFAJ napisał » 2017-01-08 11:57
Moja kotłownia wygląda tak jak u leON22 tylko bez kafelek . Opał luzem , w pomieszczeniu opału zainstalowałem wentylator z filtrem który pracuje w obiegu zamkniętym , podczas nabierania węgla do wiadra pył osadza się na filtrze , nawet maski nie potrzebuję , prawie nic pyłu nie wychodzi poza pomieszczenie z węglem . Na zbiornik zbudowałem nakładkę ,,a la okap kuchenny który wychwytuje mi 99 % pyłu wydostającego się z zbiornika podczas zasypu ,reszta ,,czystości to odkurzacz . Przy czyszczeniu pieca cały wychwyt pyłu załatwia ciąg kominowy.
Od 2 Października jestem użytkownikiem Eko + M .



Rafaj , z rok temu juz chyba o tym pisałem i z tego co pamietam to wlasnie tez pisałes ze masz okap , ja tylko uzywam pry czyszczeniu kotła wieszam nad i podłaczam odkurzacz który zassysa pył 
2017-01-08 15:57
  RFAJ Posty: 118 Ostrzeżenie: 0
Staram się dołączyć fotki ale ,,wstaw obrazek nie działa . Obrazowo , jest to pudło odpowiednich rozmiarów bez dna i jednego z boków nałożone na wsyp zbiornika , na nim zabudowany jest silnik z turbiną , ja mam z froterki ,może być z odkurzacza lub podłączony odkurzacz. Jako filtr główny służy filtr do odkurzacza samoczyszczącego do gipsu (26 zł) duży , nie zapycha się i łatwo się go czyści ,czy za pomocą odkurzacza czy sprężonego powietrza  ( po 18 zasypach prawie jak nowy) można do środka dać jeszcze jeden np Hepa, Wada jest taka że TE silniki trochę wyją ale są skuteczne do takich celów . Myślę że jakoś to ,,obrazowo opisałem , reszta zależy od inwencji ,materiałów , narzędzi bo rozwiązań jest wiele . Ale naprawdę warto ,jak napisałem 99 % pyłu mniej .
Pierwsza stronaPoprzednia strona3 / 5Następna stronaOstatnia strona
Użytkownicy online: chris__, DarekCiesla, emaz, leszno.krzyz