W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  bruli.pl  Porządki na forum ? Subskrybuj
2016-12-26 00:19
  nicknowy Posty: 16 Ostrzeżenie: 0
Witam,

Co tu tak pusto w postach, jakieś kontrolowane kasowanie było na forum dot. sterownika bruli.pl ?

Pozdrawiam
2016-12-26 01:30
  DKo70 Posty: 2435 Ostrzeżenie: 0
Nie udaj że nie wiesz. 
A jeśli nie wiesz to ci powiem, że to już inne forum.
2017-01-27 20:29
  d5ckozlo Posty: 43 Ostrzeżenie: 0
pustki jak cholera
2017-01-27 22:07
  jorgo Posty: 303 Ostrzeżenie: 0
Poprawność polityczna dotarła i tu niestety.........co było niewygodne,  forumowicze krytykowali i wytykali palcami to zostało wykasowane w ramach "dobrej zmiany". Jak ludziska przedstawiali swoje pomysły i usprawnienia tego i owego to się wykasowało, żeby nie było że plagiat  Na szczęście jak nie ma niezastąpionych ludzi, tak i fora inne też są. 
2017-02-02 21:46
  d5ckozlo Posty: 43 Ostrzeżenie: 0
Taka  Prawda jak piszesz
WYPIELI SIĘ  NA KLIENTA  I MAJA  NAS W DUPIE. Gdy bym wiedział ze tak sie stanie nigdy bym  nie kupił tego sterownika  ostatnia aktualizacja 2014 rok. Wypuscili wersie 3.5 gdzie nie dopracowali starego sterownika
2017-02-02 21:59
  klapoluchy Posty: 82 Ostrzeżenie: 0
Jestem tego samego zdania. Zwłaszcza jak sie patrzy na konkurencyjne produkty i ile zmian jest w nich wprowadzana to sie smutno robi. Pytanie do ES.
Czy w  sterowniku bruli/ecoal 3,5 planowane są jakies poprawy/uduskonalenia w procesie prowadzenia spalania? Czy  nie planujecje już nic poprawiac?
2017-02-02 22:50
  janklos12 Posty: 511 Ostrzeżenie: 0
 to prawda, spalanie można by polepszyć, automat może zostać jaki jest ale takie grupowe ile daje możliwości, aż się prosi by dodać oddzielną histerezę dla mocy max oraz dołożyć  moc średnią  też z oddzielną histerezą, ale to takie moje marzenia
2017-02-03 07:54
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
O histerezach w grupowym założyłem temat z pytaniem czy byłaby taka możliwość aby dodać osobną histerezę do przełączania mocy , osobną do zadanej CO , nawet kilka osób podpisało sie pod tym , niestety zero odzewu ze strony firmy  ES 
2017-02-03 09:10
  wiktoriano Posty: 279 Ostrzeżenie: 0
klapoluchy napisał » 2017-02-02 21:59
Jestem tego samego zdania. Zwłaszcza jak sie patrzy na konkurencyjne produkty i ile zmian jest w nich wprowadzana to sie smutno robi. Pytanie do ES.
Czy w  sterowniku bruli/ecoal 3,5 planowane są jakies poprawy/uduskonalenia w procesie prowadzenia spalania? Czy  nie planujecje już nic poprawiac?

Pokaż mi te konkurencyjne produkty. Mówisz o ekotlownia.pl gdzie jest płatny dostęp do platformy, czy mówisz o techsterownik, gdzie nawet chyba nie ma wykresów itp. rzeczy, a zmiany to są w nowych produktach czyli jak już kupisz to masz to co masz wgrane.
Nie będzie żadnych poważniejszych zmian bo roboczogodzina jednego pracownika to minimum 50zł, a przy analizie poprawek, zmian w programie z logicznego punktu widzenia nie może pracować jeden pracownik, więc kalkulacja jest prosta. Nie zapominajmy, że to pieniądz rządzi światem, więc kalkulacja jest prosta, dalsze rozwijanie sterownika musiałoby podnieść sprzedaż, w przeciwnym wypadku jest to nieopłacalne. 
Nowe funkcję o których mówimy? Pewno dla nas to by było super, ale historia pokazuje co innego, że większość użytkowników nie radzi sobie jak jest więcej opcji jak 2, czyli włącz i wyłącz, czyli 0 i 1.


Pozwolę sobie powtórzyć, że pieniądz rządzi światem, nie pomysły.
Przytoczę tu historie Polaka, zapewne wszyscy znają go, który wykonał zderzak, który pochłaniał energię przy uderzeniu i co? i nico.... Patent wykupili Niemcy i schowali do szuflady, dlaczego? bo nie będzie zbytu na części...


dodane 2017-02-03 09:10Porządki na forum były bo jeden gościu się uśmiercił na tym forum, zapraszał na pogrzeb w imieniu żony, a potem zmartwychwstał..
2017-02-03 13:45
  lucky Posty: 182 Ostrzeżenie: 0
Porządki na forum były bo za dużo było tutaj prawdy o kotłach Ogniwo. Tyle i aż tyle. Tak Wiktoriano u większości producentów jest płatny dostęp. Tylko jest jedna rzecz o której zapominasz. Te sterowniki spalają węgiel w trybie automatycznym a nie palą go. 
2017-02-03 14:38
  tryt Posty: 486 Ostrzeżenie: 0
No to dołożę do piecyka  
Ja - bynajmniej na razie - jestem zadowolony.  Poprzednio miałem przerobionego Viadrusa na maszynę z podajnikiem. O jego sprawności lepiej zamilczeć. Teraz spalam połowę tego, co przedtem (fakt, że doszło ocieplenie domu), bardzo sobie cenię, że do kotłowni na zasyp to raz na tydzień, popiół częściej. W kotłowni bywam co trzeci dzień (popiół i kilka ruchów zawirowywaczami). Podoba mi się możliwość sterowania z komputera czy telefonu, cieszę się z automatyki spalania. Panowie z ES przecież są dostępni bez problemu i służą radą, na połączenie nie trzeba czekać jak na BOK telefonii komórkowej. Na foorum można zapytać o wiele rzeczy i wielu rzeczy się dowiedzieć. Wielu narzeka na krótką żywotność kotła czy podajnika. Macie konkrety, gdzie jest lepiej? Może to po prostu zależy od indywidualnego użytkowania? No cóż - trzeba się liczyć z tym, że za kilka (? lat kocioł będzie do wymiany. A inne wytrzymują przy takim spalaniu dwadzieścia lat? Nie sądzę. Sterownik piszecie, że niedopracowany. Nie wiem, lucky, o co chodzi  w Twoim stwierdzeniu, że inne sterowniki spalają węgiel a nie go palą
Podsumowując - wiem, że może być dużo lepiej, ale na ten moment ja jestem zadowolonym użytkownikiem. Jeżeli się moja opinia będzie musiała zmienić na bardziej negatywną (np na skutek awarii), też napiszę
2017-02-03 16:19
  sq9tbu Posty: 1240 Ostrzeżenie: 0
Ja czekam już tydzień na naprawę zdarzeń. MOŻE sie doczekam do końca roku.
2017-02-03 17:30
  oxalis3 Posty: 304 Ostrzeżenie: 0

Mam sterownik ecoal w wersji 2.4, wystarczy zajrzeć do instrukcji obsługi i zobaczyć ile zmian było po drodze, podobno wiele z nich robionych było na w oparciu o opinię użytkowników, to co robiono to za darmo ??
Skoro w starym sterze były modyfikacje z korzyścią dla firmy i użytkowników, to jest nadzieja, ze w nowym też się to stanie. Niektóre pomysłu użytkowników są takie trochę mało istotne, ale już to co proponuje Anemo odnośnie histerezy w grupowym, to bardzo ważna sprawa i nie rozumiem dlaczego ES nawet nie podjęło tematu


2017-02-03 18:35
  sq9tbu Posty: 1240 Ostrzeżenie: 0
Nie mniej ważne. Czekamy na informację o powiadomieniach - które funkcje wysyłają smsa powiadomienie w spalaniu grupowym a które nie.
2017-02-03 22:57
  ilkus1 Posty: 27 Ostrzeżenie: 0
Ja  tylko mogę powiedzieć że wszyscy mi mówili że kupiłem kocioł 25 kw który jest najgorszy z całej serii Ogniwa to MariuszK.mi pomógł.Mialem problemy ,a gostek poświecił swój czas ,przeprowadził mnie przez dla mnie rzeczy nie zrozumiałe i sterownik zaczął działać.Dlatego jak czytam forum to trochę szkoda mi ludzi którzy poświęcili trochę swojego czasu ,pomagali innym i opuścili to forum,ale tak każe przyzwoitosć i to trzeba uszanować.Szkoda że administratorzy tego forum tego nie zauważyli.Było naprawdę dużo pożytecznych rad,a że czasami puszczały komuś nerwy to trudno .Wybitni ludzie zawsze byli dziwakami (błahahahhahah).
Użytkownicy online: gsolarski, jurkus, Kotel275, tomaszstan