W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl v3.5  OEP 16KW jaki zakres mocy dmuchawy ustawić ? Subskrybuj
Pierwsza stronaPoprzednia strona2 / 2Następna stronaOstatnia strona
2016-12-31 00:02
  karoka65 Posty: 3424 Ostrzeżenie: 1 Karoka-EKO

Panowie, Wy sobie snujcie różne teorie w temacie szamotek na palniku.
Ja wyrażę tu tylko swoje prywatne zdanie.
Jeśli kocioł jest mocno przewymiarowany i ledwo pyka wtedy te cud szamotki coś dadzą ale jeśli palnik zaczyna pracować na wyższych mocach do tego paliwo o wyższej RI to wtedy z tymi szamotkami zaczyna być jeszcze gorzej.
Jak zaznaczyłem, to moje prywatne zdanie i każdy może mieć inne
I tak jest na forum, jeden pisze że u niego jest cacy a drugi to przeczyta, włoży i jest jeszcze gorzej jak było. 
2016-12-31 00:41
  leON22 Posty: 6493 Ostrzeżenie: 3
Teoria teorią , a praktyka praktyką teraz już wiem , że mój mod-palnik daje radę , musiałem go skręcić z jednej strony , bo tymczasowo ustawiłem te szamotki na luzaka i ta krótka od strony drzwiczek wypadała pod naporem spieków. Skręciłem wkrętami i posmarowałem silikonem , teraz powinno być bardziej stabilnie . Nie przykleiłem szamotek do palnika , taka konstrukcja na razie wystarczy , tak jak pisze karoka65 zobaczymy ,co będzie jak zrobi się chłodniej i kociołek zacznie pracować na wyższej mocy ? Póki co jest OK , możecie zerknąć na moje statystyki , jakby spalanie spadło . Myślę jeszcze nad dwoma przeróbkami , montażem RCK , bo komin ma ok 13m wysokości ( 4 kondygnacje , komin przekrój 14x27 ) z otworu dmuchawy słychać ssanie jakby się cały czas paliło w palniku , po otwarciu drzwiczek widać że się pali , stąd pewnie nadmiar sadzy w kotle :( Druga sprawa to montaż osuszacza podajnika , temat kiedyś był szczegółowo opisany na forum ale z niewyjaśnionych przyczyn nagle zniknął , na szczęście pojawił się nowy myślę, że dam radę to zrobić , to tyle moich uwag , pozdrawiam i życzę Wszystkim Forumowiczom jak najmniej problemów z kociołkiem i nie tylko w Nowym 2017 Roku
2016-12-31 01:01
  karoka65 Posty: 3424 Ostrzeżenie: 1 Karoka-EKO

Z tego co widzę masz 16-tkę na 140m, chyba jak przyjdą arktyczne mrozy zobaczysz te różnice
U Ciebie na pewno sprawdzi się szamot czy na palniku czy płytka wstawiona w środek zmniejszająca japę.
Wasze palniki w OEP mają takie same "gęby", różnią się tylko ilością szczelin nadmuchowych, nic więcej.
Ten co ma 10-tkę szybko może zrobić z niej 16-tkę czy 25-tkę jeśli chodzi o palnik, podniosą się tylko spaliny bo wymiennik trochę mniejszy.
2016-12-31 01:33
  leON22 Posty: 6493 Ostrzeżenie: 3
Sorki za off-top , ale w ostatnim poście wkradło się małe ale bardzo istotne przejęzyczenie , pisząc "Druga sprawa to montaż osuszacza podajnika " miałem na myśli Osuszacz Zasobnika  , jeszcze raz przepraszam Wielkich tego Forum za pomyłkę 
2016-12-31 01:37
  karoka65 Posty: 3424 Ostrzeżenie: 1 Karoka-EKO

Tego to już chyba kompletny laik by nie pojął o czym napisałeś znaczy o tym dosuszaniu ale mało enteligentnie  piszesz o tym mocno skomplikowanych urządzeniu.
Bardziej naukowo będzie jak napiszesz System Kompensacji Ciśnień.
Niby kawałek wężyka ale jak tajemniczo i poważnie brzmi
Nie czujesz tego?
2016-12-31 02:21
  leON22 Posty: 6493 Ostrzeżenie: 3
Może dla bardziej zaawansowanych napisać poprostu SKC i RCK i wszystko na temat 😜
Pierwsza stronaPoprzednia strona2 / 2Następna stronaOstatnia strona
Użytkownicy online: 1983, bonus, derek71, jurek123, Kava610401, muchy