W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl v3.5  Ciąg kominowy Subskrybuj
Pierwsza stronaPoprzednia strona1 / 3Następna stronaOstatnia strona
2016-12-22 06:59
  Vitis Posty: 168 Ostrzeżenie: 0
Czy w czasie podtrzymania wentylator powinien się kręcić na luzie. Czy też oznacza to zbyt duży ciąg kominowy.
Jak to można samemu sprawdzić?

2016-12-22 09:18
  bobas Posty: 808 Ostrzeżenie: 0
Raczej nie powinien się sam kręcić.
Przyłóż zapaloną zapałkę do dmuchawy, jak zgaśnie to oznacza że ciąg jest bardzo duży, zbyt duży.
2016-12-22 13:42
  Vitis Posty: 168 Ostrzeżenie: 0
Zapałka nie gaśnie ale ciąg jest dość dobry.
I sprawdziłem wentylator nie kręci się (oep25 nie widać łopatek) natomiast szum jest taki jakby się obracał na małych obrotach.
2016-12-22 14:09
  mamut Posty: 352 Ostrzeżenie: 0
Najlepiej gdy nie ma tam ciągu, niepotrzebne spalanie węgla. Aby to ograniczyć możesz zastosować klapkę na wentylator, coś z tego http://www.mplusm.com.pl/klapki.html lub RCK.
2016-12-25 14:33
  matkwa Posty: 9 Ostrzeżenie: 0
też chciałem zamontować taką klapkę, zakupiłem z neta miało wszystko pasować ale wychodzi na to że do ogniwa jest montowany dość nietypowy wentylator wiec nie spasowała mi ta klapka.
2016-12-25 15:55
  makog Posty: 661 Ostrzeżenie: 0
Takie klapki i tym podobne wynalazki to sie nadaje tylko i wylacznie do kotlow zasypowych, masz problem ze zbyt mocnym ciagiem kominowym to montuj RCK, a nie jakies wynalazki. Niestety po ostanich czystkach wiele doswiadocznych osob opuscilo to forum, co skutkuje tym ze ludzie pisza bzdury ! Na szybko mozesz zaradzic w ten sposob ze uchylisz nieco wyczystke komina, ale uchylic a nie otwierac calkiem, jesli stwierdzisz poprawe przy uchylonej wyczystce to wtedy mysl o RCK a nie o jakis klapkach Ci co pisza takie bzdury to maja kalpki ale na oczych chyba. 
2016-12-25 16:41
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
Tutaj


Tutaj masz o RCK i sposoby jego montażu , 
Montowanie klapki na dmuchawie pozbawi całkowicie przelotu powietrza przez kocioł , 
2016-12-26 10:22
  bobas Posty: 808 Ostrzeżenie: 0
Dokładnie, co skutkuje szybkim zarastaniem kotła sadzą.
Miałem klapkę i ją wywaliłem, po zamontowaniu RCK w wyczystce problem z zapadającym się kopcem podczas wiatrów, zniknął.
2016-12-26 11:07
  Vitis Posty: 168 Ostrzeżenie: 0
Tez się zastanawiałem nad RCK ale:

UWAGA! Ze wzglę­dów bez­pie­czeń­stwa RCK nie może być insta­lo­wany w kotle z dmu­chawą. Jego istotą jest prze­cież regu­lo­wa­nie natu­ral­nego pod­ci­śnie­nia w komi­nie, nato­miast dmu­chawa wytwa­rza nad­ci­śnie­nie (wpy­cha spa­liny do komina), co zakłóca pracę RCK, a także może skut­ko­wać wydo­sta­wa­niem się prze­zeń spa­lin do kotłowni.
2016-12-26 11:42
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
Vitis masz całkowita racje , jednak RCW   chyba da rade z dmuchawą
Osobiście mam drzwiczki od wyczystki uchylone od początku tak że szparka jest ponad 1cm , nigdy tam żadnego dymu nie było .
2016-12-26 14:30
  bobas Posty: 808 Ostrzeżenie: 0
Jeśli zamontujesz RCK pod czopuchem, czyli np. w drzwiaczkach wyczystki, to będzie ok. Mam tak już chyba ze dwa sezony i jest dobrze, żadnego dymu ani tlenku węgla nie ma.
2016-12-26 22:40
  mamut Posty: 352 Ostrzeżenie: 0
Ja także mam RCK w wyczystce. Ta uwaga tyczy się raczej montażu na czopuchu. Oczywiście przy źle działającym kominie (np. wylot poniżej kalenicy i możliwość nawiewania) jest to zagrożenie, ale takie samo stanowią wtedy drzwiczki wyczystki.
2016-12-27 10:22
  tryt Posty: 486 Ostrzeżenie: 0
Montowanie RCK w drzwiczkach wyczystki jest bezsensowne. Chyba, że popiół z wyczystki wybieracie non stop, ja robię to dwa, trzy razy na sezon. W przeciwnym razie zalegający popiół zaczopuje dolot powietrza i jest po regulacji.
2016-12-27 11:09
  mamut Posty: 352 Ostrzeżenie: 0
U siebie po roku palenia nie wybrałem jakiś olbrzymich ilości. Takie już uroki palenia węglem, sporo wszelkiej obsługi. Montowanie w wyczystce, gdy często dostęp do komina jest utrudniony przez piec, jest najprostszym rozwiązaniem.
2016-12-27 15:48
  bobas Posty: 808 Ostrzeżenie: 0
Przy kominie systemowym, wyczystka nie jest na samym dole tylko około 30cm powyżej spodu komina.
Przy czyszczeniu raz w roku, nic się nie zatyka.
2016-12-27 18:32
  tryt Posty: 486 Ostrzeżenie: 0
Ideą wyczystki jest to, aby w niej zbierały się sadze(?) popiół (?), czyli to, co chcielibyśmy, aby zostało w popielniku, ale czasami przedostanie się do komina. Jest to rezerwuar na pozostałości po spalaniu. I nie można go wykorzystywać w innym celu, bo jest to niebezpieczne. Zapytajcie kominiarza, czy zgodzi się Wam na otwarte drzwiczki wyczystki. Na pewno nie. Z kolei odpowiednio skonstruowany RCK może tam być zabudowany, ale zawsze jest ryzyko, że zasypie wyczystkę i jest po regulacji. Dlatego korzystniej zabudować RCK co najmniej na wysokości czopucha. Może być również na samym czopuchu.
2016-12-27 19:02
  bobas Posty: 808 Ostrzeżenie: 0
Wg mnie, wyczystka jak sama nazwa wskazuje, służy do wybierania sadzy/zanieczyszczeń po czyszczeniu komina.
Przy kotle z dmuchawą lepiej nie montować RCK na czopuchu lub nad nim.
2016-12-28 22:04
  uzi18 Posty: 1346 Ostrzeżenie: 0
Tez mam RCK zamontowany na wyczystce z prostej przyczyny - wygoda.
Z drugiej strony aby oczyscic wyczystke trzeba RCK wyciagac, a wczesniej byly drzwiczki wiec ... - utrudnienie
2016-12-29 16:42
  tryt Posty: 486 Ostrzeżenie: 0
Po wyczyszczeniu zawirowywaczy (bez ich wyciągania) temperatura spalin spada u mnie o około 20 - 30 stopni. Zanieczyszczone zawirowywacze ograniczają przepływ spalin i dlatego temperatura jest wyższa? Wydawało mi się, że im mniejsze opory na drodze wylotu spalin, tym temperatura w czopuchu wyższa. A jednak jest odwrotnie? Mam zabudowany RCK
2016-12-29 17:24
  mamut Posty: 352 Ostrzeżenie: 0
tryt raczej zabrudzone kanały przez to, że mają "kołderkę" słabiej odbierają ciepło od spalin.
Pierwsza stronaPoprzednia strona1 / 3Następna stronaOstatnia strona
Użytkownicy online: Arel87, Wilkiel