W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl  Pożar w podajniku ! Subskrybuj
Pierwsza stronaPoprzednia strona2 / 2Następna stronaOstatnia strona
2016-12-18 18:18
  Adam83 Posty: 90 Ostrzeżenie: 0
Wszystko jest podłączone i faktycznie jest na dole, temperatura na chwilę obecną podajnika 33 stopnie, piec był w podtrzymaniu i nic się nie stało. Wszystko wskazuje na syf w przyłączu kominowym oraz uszkodzona uszczelka. Już dostałem wiadomość, że można zamontować nową uszczelkę na pokrywie, co zapobiegnie uszkodzenia na przyszłość.
2016-12-18 18:26
  jendrek Posty: 105 Ostrzeżenie: 0
To się obyło tylko na strachu, człowiek uczy się na błędach. Uszczelka pokrywy, to ważna rzecz. Nie rozumiem tylko, dlaczego pojawia się dym w zasobniku przy załadunku węgla. Mając czujnik pokrywy wentylator powinien być wyłączony na czas otwarcia pokrywy, chyba że ma zwłokę czasową. 
2016-12-18 19:00
  RFAJ Posty: 118 Ostrzeżenie: 0
Z problemem dymienia z zasobnika i wentylatora przy załadunku ,,fajkofca przy wyłączonym sterowniku borykałem się od 2002 r (oraz zapyleniu ) remedium na te problemy okazało się zabudowanie wentylatora który wytwarzał na czas załadunku , czyszczenia nadciśnienie w kotłowni .
2016-12-18 19:39
  Adam83 Posty: 90 Ostrzeżenie: 0
 No właśnie, jak otworze pokrywę to prawie zawsze leci dym, obecnie po czyszczenie pieca i przewietrzeniu pomieszczen dymu brak. Mam też alarm po otwarciu pokrywy lecz działa on za opóźnieniem około 3 sek.

EDIT

Czy ktoś wymieniał już taką uszczelkę ? Czy ona jest przyklejona czy to tylko moja przykleiła się ode temperatury ?
2016-12-18 23:26
  australopito Posty: 72 Ostrzeżenie: 0
Uszczelka jest przyklejona tasma dwustronna
2016-12-19 08:59
  Adam83 Posty: 90 Ostrzeżenie: 0
Więc nadal nie wiem czy taśma jest klejona czy tylko moja się wtopila jeśli kolega już ją wymieniał to może podzieli się swoimi doświadczeniami?
2016-12-19 09:31
  vldk Posty: 68 Ostrzeżenie: 0
adam83 uszczelka nie jest klejona , można ją wymienić swobodnie , musi pracować na kołnierzu ,zobacz w sklepie ogniwo jest w częściach zamiennych lub szukaj uszczelka uniwersalna T32 , tak było kiedyś o tym na forum teraz kiszka a nie forum
2016-12-19 09:31
  gregors Posty: 316 Ostrzeżenie: 0
Zadzwoń do serwisu pieca i wszystko będziesz wiedział,  czy klejona czy wciskana.
Masz doprowadzone powietrze do kotłowni? 
2016-12-19 11:13
  York Posty: 72 Ostrzeżenie: 0
Wymieniałem uszczelkę w OE+ 10kw. Nie ma tam kleju ani taśmy. Wystarczy ją wcisnąć. Działa od kilku miesięcy bez zarzutu. Też miałem zadymienie spowodowane uszkodzeniem uszczelki. Gdy była założona to wyglądała ok. Po zdjęciu jej z kosza widać było mocne zużycie.
2016-12-19 12:17
  Adam83 Posty: 90 Ostrzeżenie: 0
Dziękuję. Zgadza się uszczelka jest na wcisk tylko w moim przypadku przytulia się na stałe do zasobnika. Czeka mnie skrobanie. Czy ktoś korzystał ze sklepu ogniwo Biecz ? Długo czeka się na przesyłkę ? W Częstochowie ciężko o taki serwis :/
2016-12-19 12:19
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
TU sobie kup 2m i nie marudź.
2016-12-23 13:33
  laudo Posty: 43 Ostrzeżenie: 0
Wszystko co piszą koledzy powyżej to podstawowa prawda: uszczelka, czujnik, RCK.


Mimo tego ja jestem zwolennikiem zdwojenia zabezpieczeń. W kotłowni zainstalowałem czujnik dymu i podpiąłem pod alarm zewnętrzny - zadziałanie czujnika powoduje zatrzymanie kotła. Zasilanie 12V można ukraść ze sterownika. Czujnik za stówę można kupić w necie.

Parę razy uratowało to sprawę i skończyło się na drobnym zadymieniu. Niestety (albo na szczęście) nie jestem jedynym operatorem kotła w domu i czasem ten drugi z racji wieku czegoś nie ogarnie prawidłowo.

Oprócz tego polecam czujnik tlenku węgla (ale to już bez podpięcia do eCoal). Miałem taki historycznie po poprzednim kotle zasypowym i ku mojemu zdziwieniu kilka razy zadziałał po wymianie na OEP. Czad wydostał się przez RCK.
Pierwsza stronaPoprzednia strona2 / 2Następna stronaOstatnia strona
Użytkownicy online: chrisp, Michalmichal