W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl  Czujnik temperatury wewnętrznej Subskrybuj
2016-12-14 13:58
  szosiu123 Posty: 11 Ostrzeżenie: 0

Cześć. Mam pierwszego ecoala z ostatnim softem który wyszedł. Posiadam czujnik temp. zewnętrznej i wewnętrznej. Mam uaktywniony tryb pogodowy oraz regulator temp wewnętrznej. Czujnik temp wewnętrznej mam ustawiony dla dnia i nocy na 17C. Pytanie dlaczego kocioł się nie wyłącza i dalej grzeje pomimo że czujnik temp. wew. pokazuje 19C ?

2016-12-14 14:45
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
Witam,czujnik temp wewnętrznej steruje pompą CO. Nie wyłącza kotła. Kocioł wyłączy się przy braku odbioru ciepła po osiągnięciu temp zadanej..
Przegrzewanie pomieszczeń może być spowodowane tym ze "tryb pracy pompy CO dla regulatora wew" możę być ustawiony jako "załączona" w parametrach zaawansowanych. Powoduje to prace ciągłą pompy CO po osiągnięciu temp zadanej w pomieszczeniu. Jeżeli masz ustawione "cykliczna" warto skorygować "czas pracy pompy CO dla reg wew" oraz "czas postoju pompy CO dla reg wew" również dostępne w parametrach zaawansowanych. Skontaktuj się z nami pod numerem tel 605-780-882 w celu szybkiego rozwiązania problemu. 
Pozdrawiam Russo Bartłomiej

2016-12-14 16:05
  szosiu123 Posty: 11 Ostrzeżenie: 0
Bardzo dziękuje za odpowiedź. Racja. Pamiętam jest ustawione na "praca ciągła". Gdy wtedy zmieniłem na "wyłączona" to po osiągnięciu temp wewnętrznej  kocioł szybko zagotowywał wodę gdyż był rozpędzony a tu nagle obieg wodny stop Wiec gotowało się w rurach. Dlatego zmieniłem na "praca ciągła". Myślisz że kompromisem może być praca przerywana ? Rozumiem że ustawiam wówczas 2 czasy: stop i praca ? Pomieszenia nie są przegrzawane ponieważ wszędzie są termostaty które pilnują stałej temparatury w pomieszczeniach. W sumie mogę to tak zostawić jak jest bo na korytarzu pod schodami jest czujnik temp. wew. i tam grzejnik z termostatem jest dość mocno skręcy. Pasuje mi tam te 19C. A pomieszczenia są ok, termostaty na grzejnikach pilnują temp. w pomieszczeniach. Brak skoków temperatur w pomieszczeniach - to jest chyba najwazniejsze.
Jeszcze mam pytanka:
Czy praca ciągła jest jakoś jednak ograniczona czasowo czy ciągł to ciągła - pompa nie wyłaczy się ?
Czy czujnik temp wewnętrznej jest wykorzystwany jakoś w algorytmie przez sterownik czy służy tylko jako temostat włacz /wyłacz pompę ?
Czy przy aktywnym programie pogodwym gdzie mam ustawione na 10C włączenie CO trzeba jeszcze spełnić jakieś warunki by ten tryb działał czy wystarczy tylko aby tryb był aktywny i ustawić temperaturę przejścia lato/zima ? Pytam ponieważ nigdy nie zaobserwowałem momentu przejścia lato/zima (włączenie i wyłączenie fukcji CO)


2016-12-14 17:13
  karoka65 Posty: 3424 Ostrzeżenie: 1 Karoka-EKO

Czyli u Ciebie czujnik wewnętrzny to zbytek skoro masz wszędzie termostaty, możesz ewentualnie podejrzeć temp. tam gdzie jest umieszczony.
Jak praca ciągła to ciągła, nic się nie wyłączy.
Przy starszym sterowniku żeby korzystać z trybu auto lato trzeba ustawić tryb CWU albo na auto-lato temperatura ( tutaj działa czujnik ) albo auto lato programator ( a tutaj programator godzinowy ).
2016-12-14 17:30
  szosiu123 Posty: 11 Ostrzeżenie: 0
mam auto lato aktywne, temperatura ustawiona na 10C, czyli musi działać. CWU musze sprawdzić ale pamiętam że nie  było Sztywo ustawione na lato.
2016-12-14 17:44
  pawel3 Posty: 496 Ostrzeżenie: 0
W pracy ciągłej pompa pracuje bez ograniczeń czasowych z obniżoną temperaturą na kotle o czym informuję strzałka w dół na wyświetlaczu. Czujnik temp. wew. ma to samo zastosowanie co termostat pokojowy z tą różnicą że za pomocą czujnika widzimy wartość temp na panelu jak i rysują nam się wykresy. Gdy chcemy mieć automatyczne przełączanie się z trybu Zima/Lato to musimy w Parametrach Użytkownika>Parametry CWU> Tryb Pracy CWU ustawić na  AutoLato-temp.  Następnie w parametrach zaawansowanych >Parametry CWU> Temp. zewnętrzna dla Auto-Lato( ustawiamy temperaturę przełączania się trybu A/L) . Histerezę Auto-Lato "powrót do normalnej pracy następuje przy spadku temperatury zewnętrznej o wartość histerezy" 
2016-12-14 17:44
  karoka65 Posty: 3424 Ostrzeżenie: 1 Karoka-EKO
Wejdź w parametry użytkownika i sprawdź jak masz ustawiony Tryb pracy CWU, przeczytaj dokładnie końcówkę mojego ostatniego posta
2016-12-22 12:47
  szosiu123 Posty: 11 Ostrzeżenie: 0
ok, dzięki Panowie tak zrobię.
Tylko dopytam jeszcze jedną rzecz.
Paweł piszesz , że

                           
W pracy ciągłej pompa pracuje bez ograniczeń czasowych z obniżoną temperaturą na kotle o czym informuję strzałka w dół na wyświetlaczu

Natomiast ES_Serwis dał mi do zrozumienia, że czujnik temp wew. wyłącza tylko pompę CO a kocioł dalej grzeje do póki nie osiągnie max temperatury. Następnie obniża temperaturę.


Więc jak to jest ?

dodane 2016-12-22 12:47Panowie. Ok wszystko mam już ogarnięte. Interesuje mnie tylko czy można szukać jakichś oszczędności  zastępując pracę ciągłą pracą cykliczną? 
Użytkownicy online: kecaj1990, Kiler5, piecleszczyny, virnik, volf64, Zarlacz