W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eSterownik.pl  Rozwiązania sprzętowe dla biblioteki w Pythonie. Subskrybuj
Pierwsza stronaPoprzednia strona3 / 4Następna stronaOstatnia strona
2014-03-07 17:39
  edgar184 Posty: 235 Ostrzeżenie: 0
Stan napisał » 2014-03-07 11:27
Żeby to nie brzmiało tak ostro to może wyjaśnię.


To jest TRYB RĘCZNY, niektórzy mówią dwustanowy, w stosunku do trybu który jest w sterowniku dużo bardziej skomplikowany bo jest więcej parametrów.
Dlatego koledzy nie obrażajcie się ale do testów potrzebni są ludzie którzy nie wymagają prowadzenia za rączkę.


Dodatkową trudnością jest też fakt iż na razie  zmiana parametrów pracy dokonywana jest poprzez edycję programu i wpisaniu odpowiednich wartości do kodu.


Dokładnie, trzeba to jasno określić, napisać, ktoś kto nie ma doświadczenia w prowadzeniu pieca w trybie ręcznym/dwustanowy, to będzie trudny temat do ogarnięcia, plus czas potrzebny na obserwację palnika/pieca.

Co nie oznacza że dokonujący tego wpisu to potrafi , a zabiera głos.
2014-03-07 19:59
  Stan Posty: 2564 Ostrzeżenie: 0
tak więc zrobione, zamontowane w kotłowni.
Całość skonfigurowana że startuje automatycznie z systemem, wszystko na wspólnym zasilaniu.
Teraz testy w boju.


Zaraz wrzucę zdjęcia.
2014-03-07 20:56
  Stan Posty: 2564 Ostrzeżenie: 0


Obiecane fotki

2014-03-07 21:01
  Stan Posty: 2564 Ostrzeżenie: 0
Przed chwilą zrobiłem też crash test
Sprawdzałem czy sterowanie pozostanie gdy wyłączę router.
Wszystko ok.
2014-03-07 21:22
  edred Posty: 71 Ostrzeżenie: 0
Witam
Stan a jak stabilność połączenia?

Przytargałem dziś Panasonica cf29 idę zaraz pythona zainstalować i testy....

pozdrawiam RedEd
2014-03-07 21:28
  Stan Posty: 2564 Ostrzeżenie: 0
Jestem dobrej myśli
W sumie z przerwami przepracowało to do tej pory kilkanaście godzin, i nie było w tym czasie żadnej utraty połączenia po za tymi które sam wymusiłem dla testów.


Ale tak na prawdę to dopiero wielodniowy test dopiero pokaże prawdę.
2014-03-18 20:11
  mark3k Posty: 484 Ostrzeżenie: 0
Na routerku TL-WR1043ND v.1 skrypt nie działa. Na dzisiaj nie ma nowej wersji pythona na OpenWRT (AA). Jest wersja serii 2.7...
Pozdrawiam.

Ps: Do kolegi Stan
Jaki system wrzuciłeś do RPi v.2 ?
2014-03-18 22:21
  Stan Posty: 2564 Ostrzeżenie: 0
Na RPi postawiłem Raspbiana najnowsze dostępne distro, po czym je zaktualizowałem.


Chodzi to już u mnie tydzień i jak dotąd nie było żadnych problemów, przetrwało bez szwanku nawet wielokrotne wyłączenia prądu podczas ostatniej wichury.


2014-03-19 01:04
  DarekB Posty: 16 Ostrzeżenie: 0
mark3k napisał » 2014-03-18 19:11
Na routerku TL-WR1043ND v.1 skrypt nie działa. Na dzisiaj nie ma nowej wersji pythona na OpenWRT (AA). Jest wersja serii 2.7...
Pozdrawiam.

Ps: Do kolegi Stan
Jaki system wrzuciłeś do RPi v.2 ?




Na python 2.7 skrypt działa. Nie wiem jak na openwrt (czy nie jest okrojony o jakieś biblioteki)


Pozdrawiam
Darek
2014-03-19 14:44
  mark3k Posty: 484 Ostrzeżenie: 0
W takim razie brakuje w OpenWRT bibliotek. Skrypt nie potrafi pobrać danych ze sterownika, albo ja nie potrafię tego prawidłowo skonfigurować. Proste skrypty na OpenWRT działają, ale ten najbardziej wartościowy i potrzebny nie działa.
Zamówiłem RPi rev.2.0 512Mb. Jutro pewnie kurier dostarczy.
Nie wiem tylko czy mi chęci wystarczy do jego uruchomienia.
Dzięki Stan za info dotyczące systemu na RPi.
Będę liczył na Waszą pomoc, a szczególnie na pomoc kolegi Stan - bo już ten bój ma za sobą i wszystko śmiga.
Pozdrawiam.
Marek
2014-03-19 15:12
  Stan Posty: 2564 Ostrzeżenie: 0
Ok, nie ma sprawy
Walczę wprawdzie teraz ze skryptem ale trochę czasu znajdę .
2014-03-23 19:14
  mark3k Posty: 484 Ostrzeżenie: 0
Panowie!
Dobra informacja dla posiadaczy routera TL-WR1043ND.
Oczywiście trzeba zrobić exrot, wrzucić python-a, ale najważniejsze to trzeba dolączyć biblioteki httplib z wersji 2, na bibliotekach wersji 3 nie działa.
Teraz pozostawię router na test.

Raspberry Pi na systemie Rasbian także działa.
Dzięki za pomoc koledze Stan.
Pozdrawiam.
2014-03-23 20:11
  Stan Posty: 2564 Ostrzeżenie: 0
Dobrze że działa


Muszę niestety zgłosić że na RPI dzisiaj po raz pierwszy zerwało mi połączenie, na szczęście akurat na wyłączonym podajniku i dmuchawie, więc zbytniego bałaganu nie narobiło.
Tak więc odkładam na razie udoskonalenia oprogramowania i zabieram się za obsługę wyjątków i niezależnie za zabezpieczenie sprzętowe.


pomysł już mam więc za dzień, czy dwa jakieś rozwiązania przedstawię.
2014-03-23 22:53
  mark3k Posty: 484 Ostrzeżenie: 0
Ja miałem pecha. Zerwane połączenie (po LAN - wymuszony reboot routera) w trakcie podawania paliwa i pracy dmuchawy) spowodował przesypanie węgla na palniku.
Sądziłem, że ES już wprowadził poprawkę na taką ewentualność, a tu lipa.
Włączyłem sterowanie grupowe - na wszelki wypadek.
2014-03-24 10:16
  Stan Posty: 2564 Ostrzeżenie: 0
Chyba trzeba przejść na RS.


Najbardziej nieprzyjemnym problemem z jakim możemy się zetknąć teraz jest chyba przewęglenie po zerwaniu połączenia gdy akurat uruchomiony został podajnik.
Zabezpieczenie jakie chcę zastosować to przekaźnik czasowy separujący sterownik od podajnika. Sterownik załączy przekaźnik a ten załączy podajnik, przekaźnik ustawię na czas nieco wyższy od zadanego w programie sterownika, tak więc jeśli komenda wyłączająca ze sterownika nie padnie to i tak podajnik chwilę później zostanie wyłączony przez przekaźnik.
Po zdziałaniu układ się samoczynnie zresetuje i będzie czekał na kolejną komendę załączającą podajnik.


Bez większego kłopotu można to również rozbudować o wyłączenie dmuchawy.


Jak tylko wykonam przedstawię konkretne rozwiązanie ze schematem.
2014-03-24 11:54
  mark3k Posty: 484 Ostrzeżenie: 0
Czyli taki off delay timer. Mam coś takiego i chyba zamontuję RTx151. Jedynie pozostaje kwestia dmuchawki - to trochę trudniej ujarzmić, bo jej czas pracy jest bardzo różny.
W wolnej chwili coś pokombinuję.
2014-03-24 12:24
  Stan Posty: 2564 Ostrzeżenie: 0
Ale jej czasu nie musisz mierzyć , jeśli zadziała przekaźnik odcinając podajnik to i odcinamy zasilanie dla dmuchawy.
2014-03-25 20:10
  mark3k Posty: 484 Ostrzeżenie: 0
Zastosowałem rozwiązanie sprzętowe zapobiegające ciągłej pracy podajnika w przypadku braku komunikacji: router - e-coal. Czas wyłączenia: 7s. Dmuchwa może pracować gdyż spowoduje to wypalenie paliwa na palniku i tylko tyle. Zgaśnie w kociołku.

Dobra wiadomość dla posiadaczy routera TL-WR1043ND v.1 (biały) - średnie obciążenie procesora i systemu przy uruchomieniu pythona v.2.7 wynosi: 9 do 12%, czyli bardzo niewiele. System na routerku (exrot) bazujący na Attitude Adjustment gargoyle-1.6.0.3-ar71xx-tl-wr1043nd .
2014-03-25 20:30
  Stan Posty: 2564 Ostrzeżenie: 0
No super , wrzuć jeszcze schemat dla twojego przekaźnika, może się komuś przyda.


Ja jeszcze swojego nie zrobiłem (brak czasu), ale jednak zrobię  odłączenie również dmuchawy, w ten sposób jakby co to dam radę nawet po paru godzinach zdalnie odpalić kocioł.
2014-03-26 11:11
  mark3k Posty: 484 Ostrzeżenie: 0
Schemacik zabezpieczenia sprzętowego w postaci przekaźnika czasowego typu: On Delay Timer.

Pierwsza stronaPoprzednia strona3 / 4Następna stronaOstatnia strona
Użytkownicy online: cervinka, czerskiandrzej, stajur