Rozgrzewamy jesienne temperatury i z tej okazji przygotwaliśmy dla Państwa OBNIŻKI CENOWE wybranych produktów w naszym sklepie eSterownik.pl!
W zakładce "PROMOCJA" znajdziecie wszystkie produkty objęte rabatem

User profile

kaluzas

 

 

Registration: 2018-08-30 08:14

Login: 2022-09-19 07:56

Devices: 1

Topics: 7

Posts: 22

user posts 
First pagePrevious page2 / 2Next pageLast page
2018-09-25 15:13 Topic: eSterownik.pl » Piec ze e-Sterownikiem częścią instalacji Inteligentnego domu ?
  kaluzas Posts: 22
Dzień dobry,

Jestem posiadaczem pieca ze e-sterownikiem (Pello) od jakiś 2 miesięcy. Powolutku ogarniałem temat platformy i sterownika i jakoś do dzisiaj nie rozkminiłem szansy na połączenie mojego pieca z "inteligentną instalacją" w moim domu. Z tego co poczytałem, kiedyś była możliwość komunikacji ze starym piecem, nawet powstała jakaś biblioteka w pythonie ale z tego co zrozumiałem temat jest nieaktualny ze sterownikami serii 3.5 ?

I tu rodzi się pytanie konkretne: czy jest jakakolwiek możliwość komunikacji (choćby tylko read only) przez jakiś system z boku ?   

Biorąc pod uwagę mnogość szybko zyskujących na popularności różnych rozwiązań inteligentnego domu to chyba dobrze żeby e-sterownik miał tego typu możliwość integracji w swojej funkcjonalności ?

Może nawet np. wzorem Satela, gotowy kod do Domoticza komunikujący sterownik i jego poszczególne komponenty z systemem ?

Dodatkowo jest tu gotowy cały system bezprzewodowy do sterowania ogrzewaniem podłogowym, który przynajmniej na tą chwilę, nie ma termostatów pokojowych w wersji "fizycznej" Możliwość zintegrowania przynajmniej tej części (nastawiania zadanych temperatur w pokojach ) z zewnętrznym systemem wprowadziłoby e-sterownik w strukturę całego inteligentnego domu   

Czy jest szansa, może jakieś plany na osiągnięcie  integracji na którymś z wymienionych poziomów między systemem zewnętrznym a sterownikiem pieca ?

Pozdrawiam 
Sebastian Kałuża
2018-09-12 09:21 Topic: eSterownik.pl » Sterownik Pello - wątek przeniesiony
  kaluzas Posts: 22
Wątek został przeniesiony i jest dostępny pod adresem:
https://esterownik.pl/forum/posty,4293
2018-09-12 08:37 Topic: Pello v3.5 » Sterownik Pello
  kaluzas Posts: 22
Witam,

Właśnie stałem się posiadaczem pieca Ogniwo EKO PELLET 18KW a wraz z nim sterownika Pello 3.5 

Po kilku klikach na platformie eSterownik prawie nigdzie w materiałach ale jak widać i na forum nie ma specjalnego miejsca dla tego sterownika. Kiedy czytam z czym współpracują poszczególne zestawy dostępne do rozbudowy sterowników wszędzie jest cała seria bruli.pl, eCoal.pl ..... a nie ma słowa o Pello . 

Intuicja trochę podpowiada, że albo platforma nie nadąża za nowym sterownikiem albo (tak lekko intuicyjnie podejrzewam ) jest on traktowany jako Pelletowa wersja eCoal i tak należy do niego na platformie podchodzić. 

Jaka jest prawda
Czy będzie nowa kategoria na forum dla sterownika Pello czy dyskutować w którejś istniejącej  ?


First pagePrevious page2 / 2Next pageLast page