Od dnia 16.10.2024 zostały wyłączone stacjonarne numery telefonów. Zapraszamy do kontaktu pod numerem: 574 443 555.
Forum  eCoal.pl v3.5  Ustawienie Ogniwo eko plus m 20kw Subskrybuj
2024-10-13 18:53
  matmic950 Posty: 9 Ostrzeżenie: 0
Witam. Generalnie jak w temacie   chodzi mi o ustawienie sterownika dla ktola ogniwo eko plus m 20kw  , kiedyś poruszałem owy temat ale nie miałem podłączonego internetu , oraz okazało się że cały ten system został źle zrobiony. Na dzień dzisiejszy wszystko zostało poprawione i kocioł działa tak jak ma działać, jedyny mankament to kocioł kilka razy sam się wylaczyl,  wystarczyło zmienić algorytm wygaszania na tryb grzanie. Chciałem zapytać czy jest ktoś w stanie zerknąć na owe ustawienie , czy jest to w miarę okej , bo wydaje mi się jakby węgiel się nie dopalal , nie wspomnę że większość użytkowników korzysta z czujnika temp zewnetrznego itd , a ja się na tym kompletnie nie znam bo dopiero co zacząłem nim grzać. Może ktoś zaproponować co zmienić,  co poprawić i obserwować? Dom 180m , 3 sciany ocieplone , jeszcze na grzejnikach 😅 dodam iż przy tych ustawieniach grzejniki są w stanie ogrzać Dom na tyle że mogę śmiało chodzic w majtkach a i kobieta nie narzeka , temp idealna , po dogrzaniu pompa się wylacza i od czasu do czasu costam sobie poda nie gasnie ,  jak narazie , działa . Na tych ustawieniach jestem bodajże 3 dzień i nic się nie dzieje , wydaje mi się że paliwa zbyt dużo nie ubywa , ale szczerze nie jestem jak narazie tego ocenić 
 Dodam że nie jeden znajomy ma kocioł na nieszczęście z innej firmy i u nich jest to inaczej postawiane , jedni mają młodsze jedni staraze modele. Tak z ciekawości porownaem popiół i np oni mają sam " pylek" , natomiast u mnie wydaje się że węgiel się nie dopala i powstają spieki. Dla porównania dodam zdj zrobione dosłownie przed chwilą. Z góry dziękuję za wszelkie informacje.Zauwqzylem też że większość użytkowników korzysta z tego całego regulatora pogodowego , jakieś krzywe grzania itd się ustawia , a ja za bardzo tego nie rozumiem , choć czytałem dtr nie raz. Wiem że sam się dopasowywuje do temp zew. Jak narazie nie wiem jak się to ma do spalania itd bo nie korzystam z tego , fajnie jakby ktoś dodał parę słów na ten temat czy warto czy nie , bo jednak czujnik po coś tam został zamontowany 😇

Jeżeli mój kocioł nie został udostępniony to proszę napiszcie co zrobić żebyście i wy mogli zobaczyć ustawienie parametrów 

dodane 2024-10-13 18:53
2024-10-13 19:58
  rj1972 Posty: 1035 Ostrzeżenie: 0
Twój opał nie jest niedopalony jak na zdjęciu tylko przepalony a nawet zeszlakowany. Za mocna dmuchawa. Daj mu korekta dmuchawy -2.
Jeśli masz siłownik to bym proponował użyć go do regulatora pokojowego a wyłączenie pompy po dogrzaniu pomieszczenia ustawić na NIE.
2024-10-13 21:02
  MateoKoc Posty: 490 Ostrzeżenie: 0
Popieram Romana. Zatrzymywanie pompy pompy to kiepski pomysł.
Teraz kocioł śpi, a potem grzeje "w atmosferę". Temperatura spalin powyżej 250 stopni, a nie ma mrozu. 
Marnotrawstwo opału. 
Dodatkowo zalewasz kocioł zimną wodą przez co temperatura powrotu spada niemal do 30 stopni.
Zostaw pompę CO1 włączoną, za to ustaw temperaturę obniżoną za zaworem. Na przykład na 5 stopni.
Teraz masz 45 non-stop, bo temperatura obniżona jest ustawiona na 0. Czyli 45-0=45.
Po zmianie będziesz miał raz 45, a raz 40 w zależności od temperatury wewnętrznej odnotowanej przez czujnik.
Jeżeli będzie wam za ciepło to jeszcze zwiększysz temperaturę obniżoną, na przykład do 7 stopni.
2024-10-13 22:41
  matmic950 Posty: 9 Ostrzeżenie: 0
Ustawiłem korektę dmuchawy na -2 , kat otwarcia 60% , wylaczenie pompy po dogrzani : Nie , regulator pogodowy tak , i teraz te krzywe grzania   dla -10 mam 40° a dla +10 30° , nie bardzo rozumiem o co chodzi  , zmienić tutaj coś czy zostawić? A Obwód co1 zostawiłem tak jak mam pompa co + zawor + reg pok bo tego miałem nie ruszać dobrze zrozumiałem? 😅


dodane 2024-10-13 22:29Dobra źle przeczytałem,  reg pokojowy a nie pogodowy , tutaj mam wpięty tylko czujnik temp także to chyba zostaję. Wewnątrz jest podłączony kablem i na zewnątrz w miejscu gdzie jest najwięcej cienia. Takie coś o : 

dodane 2024-10-13 22:41
2024-10-13 22:51
  MateoKoc Posty: 490 Ostrzeżenie: 0
Regulatory pogodowe póki zostaw w spokoju, żeby nie komplikować sprawy.

edit:
Po zmianach widać poprawę, ale już widać, że będziecie mieli za ciepło, bo w ciągu dnia mamy kilkanaście stopni.
Można zmienić temperaturę obniżoną za zaworem.
Można też skorzystać z trybu Auto-Lato, żeby nie grzać grzejników w ciągu dnia, kiedy na dworze mamy kilkanaście stopni. Trzeba określić w programatorze w jakich godzinach ma być tryb Zima, w jakich Lato, a w jakich Auto, w zależności od temperatury na dworze.


2024-10-14 16:29
  matmic950 Posty: 9 Ostrzeżenie: 0
No powiem ci rano jeszcze trochę zimno było ale może dlatego że cisgnie mi od pywnicy bo wymieniałem rury i mam przebicie aż do 1 piętra,  właśnie dzisiaj będę zalepiać,  ale teraz godz 16 wróciłem z pracy to nie idzie usiedzieć 😅 sauna , ale mam wrażenie jakby więcej wegla szło bo co chwilę słychać jak sobie dokłada,  zaraz pobawię się tym auto-lato , a co do spalania , może tu zostać to co mam w sensie tryb tryb,  czy w tym przypadku muszę zmienić na reczny i poustawiać itd , docelowo mam retorowy e-coal , i nie wiem jak się to ma do tego  , widzę że u ciebie jest reczny s też masz ustawione auto-lato. Ja się już raz tym spalaniem bawiłem i wkoncy wyszlo tak że albo za dużo dawał i marnowałem bo przesypywal , albo wgl nie grzal bo przygasał bo za mało,  jak znowu większą dmuchawę dałem to znowu wychodziło mało bo dużo spalał jak podkręciłem do za dużo,  powiem ci szczerze że czasami wymiękam już jak to ustawiać 🤣 opowiadali że będzie tak pięknie,  nie musisz nawet schodzić,  raz na jakiś czas popiół wysypać,  a jak narazie więcej w kotłowni siedzę jak w domu hahaha
dodane 2024-10-14 16:29Aha a tak z tą temperatura,  mam jeszcze stare zeliwne to ci powiem ze jak się xagrzeja no to nie ma bata , trzyma i to długo ojjjj trzyma,  spróbuję coś zmienić , jak coś będzie nie tak No to cóż,  będę się dalej odzywał o jakieś porady / poprawki
2024-10-14 19:01
  MateoKoc Posty: 490 Ostrzeżenie: 0
Ja na początku też poświęcałem dużo czasu na zabawy z ustawieniami.
Z biegiem czasu nabrałem doświadczenia i tylko zerkam w telefonie, czy wszystko ok oraz delikatnie zmieniam temperatury CO1.
Jak dla mnie przesadzasz z tą temperaturą za zaworem.
Nie ma przecież mrozu.
Wystarczyłoby może 37 stopni, a obniżona 3 czyli 37-4=33. Każdy dom jest inny. Musisz potestować.
Co do trybu, to Retortowy-Ręczny moim zdaniem jest najbardziej oszczędny, ale i najtrudniejszy w nastawie.
Automat czyli eCoal stawia na komfort użytkownika oraz ciągłą pracę, a nie oszczędność.
Zawsze możesz ustawić ręczny na próbę. Nastawy takie, jak ja mam i zobaczyć, co będzie.
Tylko przy trybie ręcznym potrzeba czasu, aby ocenić efekty.
Jak zmienisz czas podawania, przerwy albo dmuchawę, to zostaw tak chociaż na 2 dni, żeby pochodziło.
Ja na początku przejmowałem się popiołem. Każdy by chciał mieć w popielniku pyłek, jak z papierosa.
Z czasem dałem sobie spokój z walką o brak spieków. Ten model kotła ma moim zdaniem tendencję do tworzenia spieków żużlowych. Nigdy nie udało mi się uzyskać idealnego popiołu. Doszedłem do wniosku, że lepiej mieć przepalony opał i niewielkie spieki żużlowe, niż niedopałki w postaci spieków koksowych.
2024-10-14 21:42
  matmic950 Posty: 9 Ostrzeżenie: 0
Jakoś to tam sobie wstępnie poustawiałem i będę obserwować,  a jeszcze jedno pytanie,  chodzi o ustawienie temperstur wewnątrz jak na zdjęciu,  czt to też trzeba przy suto-lato ustawiać w sensie czy ma się to do siebie że np 
Niska-lato , normalna-auto-lato , konfort-zima czy generalnie teraz to tego już dotyczy ? Bo zawsze mam ustawione na normalna 😅
dodane 2024-10-14 21:42
2024-10-17 18:38
  MateoKoc Posty: 490 Ostrzeżenie: 0
Do tego jest osobny programator, który widać na screenie, który wrzuciłeś.
Ustawiasz, jaką chciałbyś temperaturę wewnętrzną w danych godzinach.
Ja mam takie nastawy:

Jednak ty i tak masz zablokowaną temperaturę normalną przy pomocy tej rączki:

Musisz ją odkliknąć na głównym panelu, bo programator inaczej nie będzie działał.
Chyba, że chcesz mieć na całą dobę ustawioną jedną temperaturę.
Ps.
Może przytłacza cię ilość możliwych nastaw, ale tak naprawdę to największa zaleta tego sterownika.
Można ustawić wszystko według własnych potrzeb.
dodane 2024-10-17 18:38Odpisałeś na moje wiadomości prywatne, a jednocześnie dodałeś mnie na listę ignorowanych. 
Przez pomyłkę, jak rozumiem? 
Użytkownicy online: Bart, duszaw, haraz, kaz_ko, petrzycha, tomaszsewen