Od dnia 16.10.2024 zostały wyłączone stacjonarne numery telefonów. Zapraszamy do kontaktu pod numerem: 574 443 555.
Forum  eCoal.pl v3.5  Problem ze sterowaniem Subskrybuj
2024-10-12 20:02
  plake Posty: 1 Ostrzeżenie: 0
Dzień dobry.
Mam eko plus M 14 E.
Teraz zaczyna czwarty sezon.
Dzisiaj uruchomiłem go po letniej przerwie.
Normalnie rozpaliłem jak zawsze i po przełączeniu na tryb AUTOMATYCZNY kocioł się rozgrzał i wydawało mi się że działa poprawnie. Po około kilkudziesięciu minutach zauważyłem że wyświetlacz nie pokazuje mi temperatury zadanej CWU. Piec był rozgrzany. Przy przechodzeniu z trybu RĘCZNEGO na AUTOMATYCZNY zamiast pompy obiegowej (podającej ciepło na grzejniki) uruchamia się pompa CWU i automatycznie zamyka się zawór 4 drożny.
Próbowałem wyłączać i włączać sterownik ale nic nie pomogło po pewnym czasie pojawiła się zadana temperatura CWU i piec zaczął pracować normalnie ale nie trwało to długo (może 15 minut).
Zdesperowany przywróciłem ustawienia fabryczne ale to nie pomogło.
Cały czas jak przechodzę z trybu RĘCZNEGO w AUTOMATYCZNY to wyłącza się pompa obiegowa i uruchamia się pompa od CWU.
Już zaczynam myśleć że mam awarię sterownika.
Proszę o poradę.
Z góry dziękuję 
Pozdrawiam Piotr

dodane 2024-10-12 20:01Zdjęcia mojego sterownika

dodane 2024-10-12 20:02
2024-10-12 21:14
  rj1972 Posty: 1035 Ostrzeżenie: 0
Na zdjęciach nie widać pracy automatycznej .
Za mocno rozgrzewasz kocioł w trybie recznym.
Pompa CO pracuje na wszystkich zdjęciach w trybie ręcznym.
Puść go wcześniej w automat jak tylko zaczyna się palić. 
Pompa cwu włącza się automatycznie po przekroczeniu 75st.
Sprawdź w ustawieniach cwu czy masz ustawioną histerezę 2 w CWU  na 30st.
Jaką masz ustawioną temp załączania pomp?
2024-10-13 12:29
  plake Posty: 1 Ostrzeżenie: 0

Kocioł tak się rozgrzał w trybie automatycznym.

Zobacz zdjęcia poniżej.
Zdjęcie 1
Dlaczego pokazuje 0 stopni temperaturę zadaną
Na zdjęciu 2 pokazuje normalnie.
Tak ustawiłem działanie w trybie ręcznym jak zauważyłem że nie chodzi pompa obiegowa tylko CWU i jak przełączam na tryb automatyczny to wyłącza się pompa obiegowa (1 na czerwono) i uruchamia się pompa do CWU (2 na czerwono).

Nie wiem dlaczego pokazuje mi raz temperaturę 0 stopni a raz 48 stopni (taka jest zadana temperatura do której ma się grzać ciepła woda). W pewnym momencie wczoraj komputer zaczął pokazywać poprawnie (zdjęcie 2) i piec przy przełączeniu na tryb automatyczny zaczął pracować normalnie ale po kilku minutach znów pojawiło się 0 stopni i wyłączyła się pompa obiegowa (1 czerwona strzałka i uruchomiła pompa CWU 2 czerwona strzałka). Dlatego tak mocno 57,6 stopni jest nagrzana CWU

DLACZEGO RAZ POKAZUJE MI TEMPERATURĘ zadaną 48 stopni a ZA CHWILĘ 0 STOPNI I WTEDY WARIUJE?

"Jaką masz ustawioną temp załączania pomp?" - mam ustawione 40 stopni


dodane 2024-10-13 12:29



Użytkownicy online: Bart, hektor, petrzycha, tomaszsewen