Od dnia 16.10.2024 zostały wyłączone stacjonarne numery telefonów. Zapraszamy do kontaktu pod numerem: 574 443 555.
Forum  Pello v3.5  ochrona powrotu pytanie ? Subskrybuj
2024-10-10 18:29
  Stan993 Posty: 8 Ostrzeżenie: 0
piec evopell : zawór 4D z siłownikiem dodatkowa pompa ustawiona jako pompa mieszająca i ochrona powrotu ustawiona pompa mieszająca ,wszystko dobrze pompa podnosi temperaturę do minimalnej ochrony powrotu i wyłącza się i gdy temperatura spada znowu się załącza ale tylko gdy piec pracuje grzeje gdy przestaje grzać pompa nie pracuje i temperatura spada spada aż się piec załączy wtedy pompa zaczyna pracować i moje pytanie : czy to jest normalne / czy tak ma być ?  
to mój pierwszy sezon z tym piecem i z takimi ustawieniami i dlatego zadaję pytania bo nie wiem jak to poustawiać i jak ma pracować i mam nadzieję że ktoś mi odpowie bo wzywać za każdym razem serwis...
2024-10-11 08:37
  Michal86 Posty: 264 Ostrzeżenie: 0
Tak to normalne. Jeżeli ustawisz jako kotłową wtedy będzie pracować cały czas, aż do spadku temperatury do ustawionej załączenia pomp minus dwa stopnie. A gdzie masz tą pompę zainstalowaną. Masz bajpas czy zainstalowana jest między zaworem, a kotłem?
2024-10-11 21:00
  Stan993 Posty: 8 Ostrzeżenie: 0
Dziękuję za jasną i konkretną odpowiedź ,chociaż dla mnie to dziwne bo skoro pompa ma pełnić ochronę powrotu to powinna to robić przez cały czas kiedy temperatura spadnie poniżej zadanej powrotu , a pompa jest pomiędzy zaworem a kotłem na powrocie można powiedzieć.
2024-10-12 07:47
  Michal86 Posty: 264 Ostrzeżenie: 0
To najlepiej wyłącz ochronę powrotu w sterowaniku lub ew daj na zawór 4d. Jako dodatkową daj kotłową. Będzie stabilnie pracować bez szarpania. Zaobserwuj jak to wszystko będzie chodzić. Jeżeli będziesz chciał zwiększyć różnicę zasikanie-powrót to skręć zawór za pompą np do połowy.
 
2024-10-20 21:05
  Sayan93 Posty: 3 Ostrzeżenie: 0
Może się podłącze ja mam ustawioną mieszająca a funkcje dodatkowej jako kotłowa a piec rozpala się co chwilę gdzie jest błąd jak to ustawić dobrze może ktoś pomóc ?
Użytkownicy online: damren, faust66, JackSzulczewski, jurkus, krzewent42, Mariuszj, miciurinTilgner, mietus, Sahryn66, Wala