W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl v3.5  Wygaszający się kocioł Subskrybuj
2024-05-23 21:28
  Kriworieka Posty: 9 Ostrzeżenie: 0
Witam ,mam problem z wygaszaniem kotła w nocy ,po zmianie węgla ,piec zgasł  3 razy ,czy mógłby ktoś pomóc i zerknąć w wykresy i zdarzenia ,mam wrażenie że coś ze sterownikiem się dzieje ,brakuje zapisu w zdarzeniach po kilka godzin i druga sprawa ,to sterownik w trybie auto lato przy zgaszonym kotle włączył sobie pompy od grzania i cwu.Dni do sprawdzenia to 11,15,16,22 maj .pozdrawiam
2024-05-24 21:17
  rj1972 Posty: 980 Ostrzeżenie: 0
Ustaw sobie algorytm wygaszania kotła na tylko w grzaniu. Histereza 2 dla CWU na 30st. Możesz zawsze skrócić czas postoju w podtrzymaniu. Masz faktycznie pompę dodatkową cyrkulacyjną? Ale teraz nie grzejesz to trudno się do czegoś odnieść. Możliwe że masz za mocno ustawioną korektę dmuchawy w grzaniu. Jak przeszedł w tryb zimowy to było za dużo wiatru a za mało żaru i opału na palniku i się nie rozbujał tylko zgasł. Czy aby czasem w trakcie pracy kotła dodatkowo nie dogrzewasz CWU z innego źródła? Zainstaluj sobie siłownik na zaworze mieszającym.
2024-05-25 16:52
  Kriworieka Posty: 9 Ostrzeżenie: 0
Witaj ,dziękuję za pomoc .Gdy piec zgaśnie cwu grzeje prądem .Węgiel kupiłem z pgg i ma strasznie grube ziarno,zmieniałem podawanie i wiater i dalej gasł .Zastosuje się do wskazówek i zobaczymy .Pompa cyrkulacyjna jest tylko do ciepłej wody ,a siłownik muszę założyć (leży w szafie )brak czasu .
2024-05-25 19:12
  rj1972 Posty: 980 Ostrzeżenie: 0
Przy ochronie powrotu przez CWU proponuję podnieść temp powrotu do 55st. O ile czujnik powrotu jest przy samym kotle.  Który to rocznik kotła i jaka jego moc? Jak duży zbiornik CWU.  Raczej teraz warto przejść z trybu auto-lato na lato. Również na lato lepiej zmienić tryb z ecoala na ręczny. Łatwiej utrzymać niższą temp kotła 55st.
2024-05-27 09:11
  Kriworieka Posty: 9 Ostrzeżenie: 0
Piec to 20 kw z 2017 roku ,cwu 200 litrów .Czujnik powrotu jest przy samym kotle ,obniżyłem nadmuch i znów zgasł .Auto lato dlatego że kuchnia,przedpokój i łazienki wieczorami są zimne podłogi i żonka marznie w stopy. 
2024-05-27 12:51
  rj1972 Posty: 980 Ostrzeżenie: 0
Spróbuj histereze 1st dla autolato jeśli już to jest potrzebne.
Podnieść mu dmuchawę w podtrzymaniu o 3%. Czas postoju w podtrzymaniu 20min. Czas pracy 7s.
Co masz na palniku? Dziurę czy niedopalony nadmiar opału? 
Wygasł przez podtrzymanie. Ecoal sam zwiększa dmuchawę w grzaniu ale nie było już żaru do rozdmuchania.





2024-05-30 16:05
  Kriworieka Posty: 9 Ostrzeżenie: 0
Witam ,przepraszam że tak długo nie pisałem ale praca nie pozwoliła zajać się piecem .Pozmieniałem ustawienia według zaleceń ,zmniejszyłem trochę podawanie w podtrzymaniu bo dużo węgla w palniku ,założyłem dziś siłownik (nie wiem czy poprawnie ) i mam pytanie ,czy ustawić ochronę powrotu zaworem 4 d ,nie mając pompy mieszającej ma krótkim obiegu? I czy można podnieść temperaturę za zaworem powyżej 37 stopni bo jakoś nie chce sterownik wyższej zrobić . Mam 4 pomieszczenia z podłogówkami (zawory RTL)i 5 z grzejnikami a wszystko podpięte pod dwa rozdzielacze i temperatura za zaworem do tej pory była w granicach 42 stopni ,podłogówki za gorące a grzejniki za zimne ,chciałem dołozyc osobny rozdzielacz z pompą do samej podłogi tylko nie wiem czy wypiąć rozdzielacze z grzejnikami od zaworu i wpiąć się tam z podłogówką  ?
Użytkownicy online: