W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  Pello v3.5  Zmniejszenie dawki podawania pelletu. Subskrybuj
2024-03-04 10:25
  VoreQ Posty: 8 Ostrzeżenie: 0
Dzień Dobry. Nadal walczę ze zbrylonym popiołem w moim Evopell, przetestowałem już dwa pellety - Gold i Barlinek, a na obu jest taki sam efekt.  
Fabrycznie ma on ustawioną dmuchawę na mocy maksymalnej 50%, a na minimalnej 25%.
Gdy zwiększyłem jej moc do 60% i 30% było jeszcze gorzej, a temperatura spalin około 130*C. 
Gdy zszedłem na 45% i 22% wydaje mi się że było lepiej ale kondensat z komina lał się litrami, a komora spalania była cała czarna (temp. spalin była poniżej 100*C). 

Zbrylone grudy popiołu mają czarny kolor, a po dotknięciu od razu się kruszą, podobno nie zdąża się wypalać i to przez to. Może da się jakoś zmniejszyć ilość podawania paliwa ? Kaloryczność ustawiłem już na max, oczywiście test podajnika zrobiony i wpisana poprawna waga. W opcjach jest jedynie "okres pracy podajnika", który mam fabrycznie ustawiony na 20s, ale może lepiej by było aby podawał częściej a mniejsze ilości w takiej sytuacji ? 

Jeśli ktoś mógłby zajrzeć do moich ustawień byłbym wdzięczny - może problem nie leży wcale po stronie mocy nadmuchu, a całkiem w czymś innym. 
W weekend kupię jeszcze kilka worków innego pelletu od innego dostawcy i sprawdzę czy będzie to samo ale wydaje mi się że problem nie leży w paliwie, a w ustawieniach kotła (Gold i Barlinek to chyba dwa najbardziej obecnie polecane paliwa, a na obu jest to samo). Jest to mój pierwszy sezon grzewczy, dlatego jedynie z internetu mam porównanie jak powinien wyglądać popiół. 
Tak wygląda u mnie:
https://zapodaj.net/plik-EbjM47Avv3
2024-03-04 13:28
  Michal86 Posty: 237 Ostrzeżenie: 0
Popróbuj zwiększając czas cyklu o 1 sek co jeden interwał pracy kotła ale nie więcej niż 25s. I ewentualnie nadmuch w górę. Aby się lepiej wypaliło musi dłużej leżeć na palniku. Choć jak to się kruszy w palcach to zbytnio bym się nie przejmował.
2024-03-05 18:14
  Sterownik_M8 Posty: 5 Ostrzeżenie: 0
Jeżeli chcesz tylko zmniejszyć dawkę pelletu to najłatwie jest to zrobić wpisując większą wagę niż wynika z przeważenia. Wtedy będzie automatycznie podawana mniejsza ilość paliwa, jeżeli to Ci nie pomoże to łatwo możesz wrócić do poprzednich ustawień.
2024-03-05 19:37
  Michal86 Posty: 237 Ostrzeżenie: 0
A jeszcze prościej jak zmniejszy moc na palniku bo efekt będzie dokładnie taki sam 😋
Użytkownicy online: Dusan