W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  Pello v3.5  Podłogówka nie grzeje/ piec nie osiąga zadanej Subskrybuj
2024-02-15 11:49
  Piotrg1999 Posty: 0 Ostrzeżenie: 0
Witam wszystkich, 

po trzech tygodni walki z piecem postanowiłem napisać post. 

Mam problem z podłogówką oraz piecem Zębiec Rubin 11 KW. 

Posiadam zawór 3D ARM343(siłownik) ARV 384 1/2 (z KVS ustawionym na 12) Ustawionym na 29 stopni na sterowniku pokazuje otarcie na poziomie 40%. I to trzyma nie spada poniżej. 

Piec nie potrafi dojść do zadanej, serwis był ustawił mówił ze jest w porządku. W domu jest w miarę ciepło ale podłogi są zimne i nie wszędzie zdążyły wyschnąć (anhydrytowe).

Hydraulik umywa ręce, bo serwis potwierdził że instalacja okej. 

Sprawdziłem dziś rotametry i przepływy są niskie nie da się ich ustawić wyżej jakbym nie kreci stoją w miejscu okolice 1,5 max 2 w niektórych. Jak zamknę inne to pojedynczo wskakują na zadana potem spadają do opisanych wartości. Przy tym piec nie chce dojść do zadanej 70 stopni walczy z pełna mocą pomiędzy 60-66. 

Rozdzielacze zasila pompa Grudndfos Alpha 1 25-60 180 próbowałem konfiguracji na maksymalnych obrotach jak i na automatycznym trybie podłogówki. Rozdzielacze są na dole 6 sekcji na górze siedem marki ferro bez pomp. Zasilane rurka PEX DN25. Instalacja wyposażona w sprzęgło oraz zawór termostatyczny 55 stopni zgodnie z zaleceniami producenta. Rozdzielacze są naturalnej temperatury, nie czuć ciepła. Podłogówka była odpowietrzana oraz kontrolowane wielokrotnie. Rurek położonych jest około 1000 metrów DN 16 marki Kan-Therm głownie ustawionych co 15 cm.

Być może ktoś ma doświadczenie w takich sprawach i jest w stanie pomóc, będę dozgonnie wdzięczny za wszelkie rady. 

Pozdrawiam 
2024-02-15 17:32
  leON22 Posty: 6508 Ostrzeżenie: 3
Skoro z instalacją jest wszystko OK , to najwyraźniej problem występuje w ustawieniach sterownika . Domniemam , że jest to Pello v3.5 , bo w tym temacie zamieściłeś swój wątek . Jak możesz dodaj urządzenie do platformy ES i udostępnij sterownik , wszystkim będzie łatwiej w temacie pomocy Mile widziane zdjęcia instalacji i jej opis
Użytkownicy online: cogrzanie, DarekCiesla, Kamilogniwo97, Marekm-dom1, nathan_g, Omega, virnik