W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  Pello v3.5  Ustawienie pieca Subskrybuj
2024-01-14 12:06
  Pniokers1988 Posty: 0 Ostrzeżenie: 0
Witam. 
Proszę o poradę odnośnie ustawienia pieca
Dom niespełna 140m w zabudowie szeregowej, wewnętrzne mieszkanie. Z jednej strony ogrzewa sąsiad z drugiej zaś jest mieszkanie ale obecnie nie zamieszkane i nie ogrzewane.
Parter ok 90m piętro ok 50m.
Ocieplenie zewnętrzne styropian 10cm plus ocieplenie wełną każdej kondygnacji oraz stropu. Wiem że ocieplenie do poprawy jednak jeszcze nie teraz.
Zerknijcie proszę na ustawienia sterownika ponieważ kombinuję już tak chyba trzeci sezon i już sądziłem że w zeszłym znalazłem złoty środek. Obecnie sterownik przywróciłem do ustawień fabrycznych i ponownie staram się go poustawiać. Problem jaki mnie najbardziej nurtuje to fakt, że nigdy piec nie osiąga temperatury zadanej. Może cały czas palić a i tak się do niej nie zbliża. Rozumiem, że aby ją osiągnął to zawór 4d powinien spowodować powrót wody o odpowiednio wysokiej temperaturze aby piec się nagrzał, jednak wówczas mam non stop chłodne grzejniki. Jeżeli ustawię regulator pogodowy przy zaworze na włączony to puszcza on na grzejniki bardzo niską temperaturę. Zerknijcie proszę na moje ustawienia
2024-01-14 12:38
  rj1972 Posty: 951 Ostrzeżenie: 0
Udostępnij sterownik jako publiczny. Na razie jest niewidoczny.
2024-01-15 14:08
  3218 Posty: 8 Ostrzeżenie: 0
Piecyk jest nie widoczny więc nie można zrobić wglądu 
Użytkownicy online: dmdsz, Dusan, leon, Mariusz000