W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  bruli.pl v3.5  Czy jest możliwość odczytania ilości podań na 1 cykl pracy w spalaniu grupowym Subskrybuj
2023-11-23 14:30
  Forest07 Posty: 5 Ostrzeżenie: 0
Witam Wszystkich użytkowników sterownika bruli. v.3,5
Od trzech lat zdalnie nadzoruję pracę kotła, który współpracuje ze sterownikiem bruli. Teoretycznie ogarnąłem temat, natomiast w praktyce już nie koniecznie. W mojej ocenie, największą trudnością w tym sterowniku jest właściwe skorelowanie mocy (ilości podań w grupie) z ilością powietrza. Zauważyłem, że sterownik w przypadku  niedoboru powietrza, zwiększa częstotliwość podań, w przypadku nadmiaru zmniejsza. Oczywiście zdaję sobie sprawę że zależności te mają miejsce tylko w pewnym zakresie. Dla mnie, obserwującego kocioł zdalnie, cenną informacją byłby odczyt (przy ustabilizowanej temperaturze na zewnątrz), ile razy wystąpiło podanie w grupie do momentu osiągniecia przez kocioł temp. docelowej. Znając czas cyklu, można  dość precyzyjnie dobierać ilość powietrza tak aby nastąpiła najmniejsza ilość grup ( podań ) w cyklu. Może się mylę ?    
Użytkownicy online: