W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl v3.5  Wygaszanie kotła w grzaniu Ogniwo Eko plus M 20kW Subskrybuj
2023-11-13 09:40
  jsq_OLECKO Posty: 11 Ostrzeżenie: 0
Cześć.
Mam pytanie odnośnie wygaszania kotła, które w tym
sezonie grzewczym zdarzyło się już z 5 razy. Jest paliwo w zasobniku,
temperatura bliska zadanej 60 stopni i nagle dostaję powiadomienie o alarmie. Po potwierdzeniu i włączeniu trybu Auto - dalej działa normalnie.
Wiem, że są algorytmy wygaszania, ale sęk w tym, że nie zmieniałem ustawień, a w poprzednich sezonach tego problemu nie było.
Różnica jest taka, że od tego roku mam wkład z kwasówki i czujnik spalin jest zamontowany kilka cm dalej niż poprzednio. Czy to mogło mieć jakiś wpływ? Czy może jakość węgla?
2023-11-13 12:30
  leON22 Posty: 6508 Ostrzeżenie: 3
Pierwsza sprawa wg mnie najważniejsza, jak masz ustawiony algorytm ? Pozycja czujnika temp.spalin jego czystość i jakość węgla taż mają znaczenie. Tutaj mile widziane ustawienia parametrów spalania w grzaniu i podtrzymaniu albo po prostu udostępnij ster publicznie, sami zobaczymy w czym problem  
2023-11-21 22:38
  jsq_OLECKO Posty: 11 Ostrzeżenie: 0

Miałem kilka dni spokój i dziś z nowu problem powrócił. Robiłem trochę analizy wykresów i spójrz na taki przykład jednego alarmu. Zatrzymało mi wtedy kocioł awaryjnie, wygaszenie kotła w grzaniu. Zobaczyłem po jakimś czasie maila i włączyłem zdalnie.

Dziwi mnie to, że nic podejrzanego nie dzieje się z temperaturami, a kocioł staje.







Lub np dzisiejsze popołudnie:



2023-11-21 23:27
  leON22 Posty: 6508 Ostrzeżenie: 3
Wg mnie za niska temp.spalin Zmień położenie czujnika, przy okazji zobacz czy nie jest zasyfiony i źle odczytuje temperaturę. 


dodane 2023-11-21 23:27Cyt. : 
"Algorytm wygaszania kotła: sterownik analizuje temperaturę spalin (zarówno w podtrzymaniu jak i w grzaniu). Jeśli przyrost spalin np. w podtrzymaniu nie będzie wystarczający to Algorytm dołoży dodatkową porcję paliwa i powietrza. Jeśli wzrost będzie wystarczający to czekamy na kolejną procedurę podtrzymania (o ile kocioł nie będzie musiał przejść w tryb grzania). Jeśli wzrost będzie za niski to wystawiamy alarm Wygaszenie kotła.
Wyłączenie Algorytmu wygaszania oznacza że nie sprawdzamy co dzieje się z temp spalin jedynie powtarzamy zadane przez użytkownika parametry (w opisanym przypadku dla podtrzymania).

Analiza wygaszenia kotła w podtrzymaniu -nastąpi wygenerowanie alarmu Wygaszenie kotła w podtrzymaniu gdy w cyklu podtrzymania temp. spalin nie wzrośnie o 5 deg

Analiza wygaszenia kotła w grzaniu -nastąpi wygenerowanie alarmu Wygaszenie kotła podczas grzania, gdy temp. spalin spadnie poniżej 50 deg i będzie się utrzymywać przez co najmniej 30 minut.
Pozdrawiam."
Użytkownicy online: