W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  Pello v3.5  Jaki odkurzacz i jak czyścić/odkurzać sterownik/kocioł Subskrybuj
2023-10-31 23:20
  kryska77 Posty: 5 Ostrzeżenie: 0
Kilka miesięcy temu szukając przyczyny zawieszenia kotła rozmawiałam telefonicznie ze specjalistą od sterowników. Polecił mi kupić odkurzacz do czyszczenia sterownika i kotła. Co polecicie kupić i jak odkurzać, aby nic nie uszkodzić?
Pytanie laika, ale chętnie dokształcę się, abym mogła samodzielnie czyścić i konserwować to, co jestem w stanie
Kocioł Ogniwo Eko Pellet 14.
2023-11-01 09:10
  rj1972 Posty: 951 Ostrzeżenie: 0

Sam kocioł Pellet 14 jest konstrukcyjnie praktycznie taki sam jak Plus + 16kW jak mój.
Czyszczenie banalnie proste z użyciem takich narzędzi jak pędzel, smiatek, szpachelka i szczotka do ruru.
https://youtu.be/QjXxCqHX-Lo
Oczywiście odkurzacz. Do pelleciaka powienien wystarczyć długi pędzel kaloryferowy krzywak, szczotka do rur i odkurzacz.
Cechy odkurzacza:
- nie drogi,
- pionowy (kubełkowy) na kółkach,
- nie duży do jednorazowego czyszczenia,

- filtr Heppa,
- możliwość zastosowania jednorazowych worków papierowych łatwo dostępnych,
- nie za długa rura żeby nie ograniczała siły ciągu.
- końcówki cienka i szczotka,
- byłoby dobrze gdyby miał system samoczyszczenie filtra heppa ale to już idzie w cenie (patrz odkurzacze do gipsu).

Jest tego dużo w necie.
Polecam kupić sobie drugą szufladę na podmianę. Nie trzeba od razu ciepłego popiołu wynosić lub przesypywać bo się pyli.
Co autor ma na myśli pod hasłem czyszczenie sterownika?
Z zewnątrz pozbyć się kurzu ale do tego odkurzacz nie potrzebny
Wewnątrz lepiej nie otwierać. Jak wszystko jest dobrze zamknięte bez zbędnych otworów to kurz tam specjalnie nie wchodzi. A jeśli już to jest tam wrażliwa elektronika i przy wyłączonym sterowniku wystarczy zwykły domowy odkurzacz lub delikatny pędzelek.
Wyświetlacz sterownika wystarczy podnieść i odkurzacz faktycznie się przyda bo tam kurz się gromadzi pod obudową.
Czyszczenia palnika i podajnika nie opiszę bo mam inny na ekogroszek.

Użytkownicy online: Gaeflin, wiblewan