W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  Pello v3.5  Problem z temperaturą .... Subskrybuj
Pierwsza stronaPoprzednia strona2 / 2Następna stronaOstatnia strona
2023-11-29 13:56
  Michal86 Posty: 237 Ostrzeżenie: 0
Jeżeli pracuje tak jak na tym screenie to pracuje bardzo dobrze. Utrzymuje zadaną temperaturę modulując mocą. Jeżeli chodzi o pracę samego kotła.
Tylko dziwne, że potrzebuje tyle mocy aby tą temperaturę utrzymać. Jedno to instalacja nie jest dobra. Ale drugie, aż takie zapotrzebowanie ma budynek? Ile metrów masz do ogrzania? Jakieś ocieplenie jest?
Robiłeś kalibrację podajnika tak jak pisałem wcześniej? Bo te 1300g wydaje się bardzo mało.





dodane 2023-11-29 13:56
2023-11-30 09:02
  Nazer Posty: 23 Ostrzeżenie: 0
Witam, a więc tak dzwoniłem do gościa co mi montował kocioł i robił instalację i powiedział że moją ochroną powrotu jest zawór 3d. Dzwoniłem też do esterownika chłopak mi pozmieniał kilka rzeczy. Piec się wyłączał bo było włączone zatrzymanie palnika po dogrzaniu pomieszczenia. Zrobiłem wczoraj kalibrację podajnika i miałeś rację Michał, teraz wyszło 3314g/10min. Gość od pelletu powiedział że kaloryczność jest 18. Więc teraz tak to poustawiane. I co o tym myślisz? Zastanawiam się czy nie poszukać w pobliżu speca, by przyjechał zobaczył i ewentualnie zrobić te poprawki...
2023-12-01 16:22
  Michal86 Posty: 237 Ostrzeżenie: 0
Gdzie masz zamontowany czujnik powrotu? Myślę, że na rurze powrotnej z mieszkania. Ale powrót idzie też drugą rurą z piwnicy. Zamontuj go na tej grubej rurze co wchodzi wprost do kotła. Tak aby końcówka czujnika dotykała wymiennika. Możesz lekko podgiąć tą niebieską obudowe żeby wszedł. Dobrze zaizoluj czujnik.
Zdejmij pokrętło z 3d i zrób zdjęcie żeby zobaczyć jak zwieradło się porusza. Jest tam oznaczone.
Potem napiszę o co chodzi.
2023-12-01 20:33
  Nazer Posty: 23 Ostrzeżenie: 0
Ok dzięki za rady. Jutro to zrobię, bo dzisiaj jestem po 11 h w pracy i mam dosyć ...

dodane 2023-12-01 20:33Hej Michał, nie dawało mi to spokoju, poniżej link do fotki gdzie widać w którym miejscu jest zamoconany czujnik powrotu... Jutro rozkręcę te pokrętło z zaworu 3d...czujnik powrotu
2023-12-02 07:47
  Michal86 Posty: 237 Ostrzeżenie: 0
Brak zdjęcia. W sumie jak tam dobrze widać odznaczenia nie musisz ściągać pokrętła. Zobacz sam.
2023-12-02 08:19
  Nazer Posty: 23 Ostrzeżenie: 0
Michał, teraz powinno się zdjęcie otworzyć...
czujnik powrotu

i jeszcze zdjęcie zaworu 3d bez pokrętła:
zawór 3d
2023-12-05 09:38
  Michal86 Posty: 237 Ostrzeżenie: 0
Czujnik powrotu postaraj się dać tu...




A ten zawór 3d jest trochę dla mnie zagadką. Trzeba ustalić czy zwieradło jest od strony ścięcia trzpienia czy naprzeciw...
dodane 2023-12-02 15:23Wyślij to zdjęcie do tego instalatora i zapytaj. Może będzie pamiętał z której strony jest zwieradło.
dodane 2023-12-05 09:38
Nazer napisał » 2023-11-30 09:02
Witam, a więc tak dzwoniłem do gościa co mi montował kocioł i robił instalację i powiedział że moją ochroną powrotu jest zawór 3d.



Tak jak pisałem wcześniej tak zamontowany zawór działa jak rozdzielacz. Pompa pcha przez zawór wodę powrotną i rozdziela go. Jedyny skutek to obniżenie temperatury zasilania. Dodałem strzałki obrazujące obieg wody.




Aby zawór podnosił temperaturę powrotu pompa powinna być zamontowana między kotłem, a zaworem wtedy będzie zaciągać ciepłą wodę z zasilania, a zawór będzie mieszał zimny i ciepły strumień.




A nawet gdyby jakimś sposobem zawór podnosił powrót to brak takiego rozwiązania na biegu z piwnicy.
Tak jak pisałem najlepiej sprzęgło z zaworem temperaturowym lub minimum zawór 4d z pompą kotłową.

2023-12-06 09:20
  Nazer Posty: 23 Ostrzeżenie: 0
Witam, dzięki za odpowiedź, zawór 3d podnosi temperaturę powrotu, bo jak go przekręciłem z 3 na 5 to woda na powrocie podnosiła się do  ok 50 stopni 
Pierwsza stronaPoprzednia strona2 / 2Następna stronaOstatnia strona
Użytkownicy online: