W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl v3.5  Pompa mieszająca dla ochrony powrotu Subskrybuj
2023-10-14 09:14
  w0jci0l Posty: 46 Ostrzeżenie: 0
Witam. Od początku użytkowania mojego Eko Plus M 26 mam ustawioną ochronę powrotu za pomocą pompy CWU. Oczywiście dobrze to funkcjonuje z jednym minusem - cały czas dogrzewany jest bojler.

Chciałbym to zmienić na pompę mieszającą (rozumiem, że jest ona "wpięta" pomiędzy zasilanie i powrót bezpośrednio przy kotle?). Czy jest tu ktoś z okolic Piekar Śląskich (śląskie) kto mógłby wykonać dla mnie taką usługę?

Chyba, że jest jeszcze jakiś inny pomysł na lepszą ochronę powrotu?
2023-10-14 10:26
  rj1972 Posty: 951 Ostrzeżenie: 0

Sposób o którym piszesz jest najlepszy i pozwól sobie wcisnąć innego. Pozwoli ci to dobrać idealnie albo funkcję pompy mieszającej albo kotłowej. Latem pracuje z pominięciem zaworu mieszającego. Oczywiście nie zapomnijcie przy robocie o odpowiednich zaworach a filtr też się przyda.

Zostaw sobie ciut miejsca na zabudowę czujnika temperatury powrotu tuż przy śrubunku powrotu kotła bo na trujnikach czy kolankach jest niewygodnie. Czujnik ma być przy samym kotle a nie gdzie indziej bo po zmianie będzie ci sumował temperatury powrotu z CO z CWU no i z samego by-pasa który powstanie z nową pompą. Pompka która pozwoli na jak najmniejszy przepływ lub moc.
Użytkownicy online: 75max, aburek, jolmarkal, pecio001, UkmBoiler, Wojciech_cichon