W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eSterownik.pl  Wymiana grzejnika. Subskrybuj
2023-06-27 10:23
  aro383 Posty: 0 Ostrzeżenie: 0
Witam mam pytanie gdy piec jest teraz w trybie lato czy wypuszczając wode z CO musze wygasić piec czy woda użytkowa będzie dalej grzana dodam że kocioł ma zawór 4d musze pilnie wymienić grzejnik a nie wiem czy wyłączyć piec z góry dziękuje za szybką odpowiedz.
2023-06-27 10:40
  sebsa Posty: 766 Ostrzeżenie: 0

To zależy. Wszystkie grzejniki u mnie posiadają dolne zasilanie poprzez zawór kątowy. W takiej sytuacji wystarczyło skręcić zawór, spuścić wodę z grzejnika i wymienić wg potrzeby. Nie musiałem wygaszać pieca ani spuszczać wody z układu CO.

2023-07-02 19:42
  minertu Posty: 1976 Ostrzeżenie: 0 MINERTU.EU
aro383 napisał » 2023-06-27 10:23
Witam mam pytanie gdy piec jest teraz w trybie lato czy wypuszczając wode z CO musze wygasić piec czy woda użytkowa będzie dalej grzana dodam że kocioł ma zawór 4d musze pilnie wymienić grzejnik a nie wiem czy wyłączyć piec z góry dziękuje za szybką odpowiedz.
Możesz spuścić do poziomu grzejnika ale musisz mieć świadomość awaryjnego uruchomienia pompy CO .
2023-07-04 10:08
  ooshy Posty: 158 Ostrzeżenie: 0
nie wiem jak masz zaprojektowaną instalację, ale ja mam rozdzielacze z kurkami... wymiana grzejnika to zakręcenie kurka... spuszczenie wody z grzejnika...
2023-07-04 16:20
  leon Posty: 624 Ostrzeżenie: 0

minertu Cyt"Możesz spuścić do poziomu grzejnika ale musisz mieć świadomość awaryjnego uruchomienia pompy CO ."
Czy Ty wiesz na jaki temat piszesz??
Każdy grzejnik nowego typu na powrocie ma zawór (śróbokręt płaski lub ińbus 8mm)
Zakręcasz ten zawór + pion i odręcasz grzejnik
Użytkownicy online: JiriDuben, romkap