W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  Pello v3.5  Rdza ! Subskrybuj
2023-02-05 14:29
  Jaro81 Posty: 9 Ostrzeżenie: 0
Witam kolegów,
niestety władowałem się w pellet niskiej jakości i na ściankach kotła dziś zauważyłem rdzę :(
Pellet był w bardzo dobrej cenie i nakupiłem go na całą zimę a teraz okazuje się że wdepnąłem w ......

Powrót zawsze miałem powyżej 40st. piec grzeje do 70 i rozpala się od 40.
Co można ustawić inaczej aby ograniczyć rdzewienie oraz czy są jakieś środki / farby którymi po sezonie grzewczym można by zabezpieczyć kocioł ?

Co do jakości pelletu to wydaje mi się że jest dużo bardziej wilgotny (z komina widać duże ilości pary) oraz mam wątpliwości czy jest z czystych trocin choć tak sprzedawca zapewniał :/


2023-02-10 08:41
  Michal86 Posty: 237 Ostrzeżenie: 0
Ogólnie producent ogniwa zaznacza w dtr, że temperatura powrotu powinna być nie niższa niż 50st. Jest to też wymogiem gwarancji. Na własną odpowiedzialność można zejść niżej ale należy kontrolować czy podczas pracy kocioł się nie poci. Poza tym punkt rosy zależy także od pelletu czy nadmiaru powietrza lambda. U siebie wiem, że zaczyna się pocić w okolicach 42st. A druga sprawa w pellecie możesz mieć słomę. Jednym z produktów spalania są związki chlorków które są żrące i to może być przyczyna. Jak ktoś np pali pelletem ze słomy musi mieć tego świadomość. Chyba, że piec jest do tego przystosowany.
Podnieś temperaturę powrotu i kontroluj czy nie poci się w komorze.
2023-02-11 20:51
  Jaro81 Posty: 9 Ostrzeżenie: 0

Co do składu pelletu to dostawca twierdził że czyste drzewo ale pewności 100% nie mam.
piec czyszczę co 2 tygodnie i nie zauważyłem wewnątrz wilgoci chyba że trzeba to sprawdzać w trakcie palenia ?
Użytkownicy online: zeus47