Rozgrzewamy jesienne temperatury i z tej okazji przygotwaliśmy dla Państwa OBNIŻKI CENOWE wybranych produktów w naszym sklepie eSterownik.pl!
W zakładce "PROMOCJA" znajdziecie wszystkie produkty objęte rabatem
Forum  eCoal.pl  Wysoka temperatura podajnika RBR 17kw, podajnik ekoenergia Subskrybuj
2022-12-06 08:45
  jagoda_sg Posts: 2 Ostrzeżenie: 0
Witam wszystkich. Poszukuję pomocy w sprawie temperatury podajnika bo już nie mam pomysłów. Posiadam piec RBR 17KW, podajnikiem ekoenergia i sterownikiem ecoal 2.4. Od dłuższego czasu temperatura podajnika różnie nawet powyżej 70 stopni załączając alarm "zapłon paliwa w podajniku". Teraz mam ustawienia ręczne, kopczyk jest, popiół w miarę ok a temp. podajnika ciągle rośnie. Tak samo jest jak piec chodzi w automacie. Wybierałem ślimak i wygląda ok. Groszek to Pieklorz. Proszę o jakąś radę bo już nie mam pomysłów.
2022-12-06 10:40
  leON22 Posts: 6238 Ostrzeżenie: 3
Wg mnie za dużo podajesz i za ostro dmuchasz. Co prawda nic nie wiem o tym ile m2 ogrzewasz i czy chata ogacona ale wg mnie dla Pieklorza to dużo za dużo  
2022-12-13 00:29
Dom jest ocieplony i powierzchni jest jakiś 170m2. Z tym podawaniem to już sam nie wiem bo jak pisałem to w automacie jest to samo. Gdybym miał 50 stopni na podajniku to byłbym bardzo zadowolony. 
2022-12-13 00:38
  konto usunięte Posts: 10188 Ostrzeżenie: 0
A weź ustaw max temp podajnika najwyżej jak się da, i przestań truć. Za chwilę będziesz się motać w ustawieniach proponowanych, i czar pryśnie. Ustaw i żyj.
2022-12-13 20:47
verb napisał » 2022-12-13 00:38
A weź ustaw max temp podajnika najwyżej jak się da, i przestań truć. Za chwilę będziesz się motać w ustawieniach proponowanych, i czar pryśnie. Ustaw i żyj.
Przestań truć? Kolego, napisałem na forum bo jest tu wielu mądrzejszych ode mnie i może popełniam jakiś oczywisty błąd, może mam coś źle ustawione. Piec mam online, więc liczyłem na pomoc, ale nie taką jaką otrzymałem od Ciebie. Równie dobrze mogłeś napisać żebym sobie pompę ciepła zamontował ale do tego nie potrzebuje takich mędrców jak ty.
2022-12-13 20:51
  konto usunięte Posts: 10188 Ostrzeżenie: 0
Nie miało to być negatywne, ale może źle się wyraziłem. Przepraszam.
2023-01-07 08:18
  tomaszbojdo Posts: 1 Ostrzeżenie: 0
Dzień dobry,

Podepnę się pod temat. W ostatnim czasie dochodzi do wygaszania kotła, głównie nad ranem, w zał. Screeny. Dom kostka 120m2 ocieplony 15cm grafit. Podczas spalania utrzymuje się nieduży kopiec,a po zejściu do pieca po wygaszeniu sporo węgla w popielniku i wysoki kopiec czystego węgla. Opał z Bogdanki.
Z góry dziękuję za odpowiedź.
2023-01-07 17:57
  rj1972 Posts: 595 Ostrzeżenie: 0

jagoda_sg
czy w swoim sterowniku poprzez stronę www na swoim koncie masz coś takiego jak kalibracja czujników?

Jeśli tak to sprawdź co tam jest.
Jeśli nie to pomiar innym czujnikiem lub termometrem. Faktycznie mocno czasami ponad 50st. Jeśli tak jest w realu to nawet możesz to potwierdzić odczuwalnie przez dotyk.

dodane 2023-01-07 17:57
tomaszbojdo chyba nie widać fotek.
Jeśli chcesz zostać w grupowym to sugeruję dać 5xpowtórzeń dla każdej mocy oraz histerezę kotła w grupowym na 0st a przejście z mocy min na max na 1 st.
Nie wiem czy tryb ręczny nie byłby lepszy.
Temp CWU wyższa od temp kotła? Ciekawe.
2023-01-08 17:51
  leON22 Posts: 6238 Ostrzeżenie: 3
@tomaszbojdo sprawdź czujnik temp.kotła czy jest poprawnie zamontowany, wsunięty do końca w dedykowane miejsce. 
2023-02-09 12:15
  ooshy Posts: 156 Ostrzeżenie: 0
Jedną z opcji jest cofanie się żaru w palniku, w kierunku od kotła do zasobnika na skutek nieszczelności zasobnika.
Łatwo to zaobserwować, bo pojawia się dym w zasobniku. Jeśli tak jest, to należy znaleźć nieszczelność. Może ona być w samym zasobniku, który skutecznie je rdza, lub winne mogą być uszczelki. Trzeba usunąć nieszczelności i temat się rozwiąże sam...
Users on-line: