W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  Pello v3.5  Prośba o opinię Subskrybuj
2022-10-06 19:04
  Nazer Posty: 22 Ostrzeżenie: 0
Witam, chyba udało mi się udostępnić mój sterownik wam, czy moglibyście zerknąć i powiedzieć czy takie ustawienia są ok, jeśli chodzi o ekonomiczność? Czy ewentualnie byście coś zmienili. Z góry dzięki
2022-10-07 10:54
  Michal86 Posty: 237 Ostrzeżenie: 0
Nikt Ci nie napiszę dopóki nie opiszesz swojej instalacji. Ale jeżeli jest tak jak myślę to podstawowy problem to brak jakiegokolwiek zaworu mieszającego, sprzęgła etc. Wyłącz reg pokojowy na kocioł. Ustaw te 60st. Obecnie kocioł ma czterdzieści parę a powrót nie ma nawet 40. Mieszająca nie pomoże przy tak niskim zasilaniu. Ale tak jak w pierwszym zdaniu. Bez pomieszania wody na instalację oszczędności tu nie będzie.
dodane 2022-10-07 10:54Zadana kotła na 60 i wyłącz regulator pogodowy. Hist załączenia daj 10. W obwodzie CO1 zatrzymanie palnika na Tak. Bo teraz w kółko się rozpala i wygasza mimo osiągniętej temperatury wew. Zatrzymanie pompy może być na Nie. Energia zgromadzona nie pójdzie w komin tylko w instalację dopóki temp kotła nie spadnie do 40. Bo próg załączenia masz na 42.
Jak nie masz pomieszania wody to chyba jedyne sensowne ustawienie..
2022-10-07 17:38
  marboro Posty: 5 Ostrzeżenie: 0
kolego Michal86a jak z praca twoja z z buforem .PISalem , czytam forum ico zewnetrzy sterownik/?
dodane 2022-10-07 17:38tylko tu ciebie znalazlem.nie na temat ale porady twoje sa cenne
jak ozenic sterownik pello z buforem

2022-10-07 20:24
  Nazer Posty: 22 Ostrzeżenie: 0
Dziękuję Michał ustawiłem jak napisałeś, czy jak wyłączę regulator pogodowy to piec nadal będzie działał tak jak ustawiłem na czujniku wewnątrz i na zewnątrz? A co do instalacji to bardzo prosta jest podzielona na dwie jedna grzeje w piwnicy trzy grzejniki, druga mieszkanie 6 kaloryferów. Regulator trójdrożny , dwie pompy.... W domu tylko zamontowane czujniki wewnętrzny i zewnętrzny. Nie znam się na tym i nie wiem czy coś Ci moje tłumaczenie mówi. Nie ma ogrzewania wody do kąpieli itp. tylko instalacja pod kaloryfery. i Jeszcze pytanie dlaczego dać pompę na ciągłą pracę? Instalator mi powiedział, że właśnie ma się wyłączać, by były oszczędności np. na prądzie... Więc jak to jest?
dodane 2022-10-07 20:24ps. w opisie co czytam to niby mam pompę mieszającą, przy zakładce ochrona powrotu jest napisane pompa mieszająca
2022-10-07 21:11
  Michal86 Posty: 237 Ostrzeżenie: 0
Aha czyli masz zawór 3d ustawiany ręcznie na instalację? Jeżeli faktycznie jest pompa mieszająca i bypass to ok. W ustawieniach zmień jeszcze histerezę załączenia kotła na 10. W obwodzie CO1 praca pompy na 240min i postój na 1min.
Co do Twojego pytania pompy i tak się wyłączą jakiś czas po wygaszeniu w przypadku gdy jest osiągnięta temperatura wew. W Twoim przypadku to 40st temp kotla. A odbiorą skumulowane ciepło z pieca i nie pójdzie w komin tylko na instalację.

dodane 2022-10-07 21:11Jaką powierzchnię ogrzewasz i jak z ociepleniem? Masz tylko 6 grzejników więc myślę, że nie dużo? Możesz zejść z mocami np 12 8 5.
2022-10-07 22:26
  Nazer Posty: 22 Ostrzeżenie: 0
Zrobiłem jak mówiłeś i piec się wyłączył, temperatura kotła jest 35 stopni a piec wyłączony, dlaczego? Coś namieszałem?
2022-10-08 03:31
  Michal86 Posty: 237 Ostrzeżenie: 0
Masz zadaną temperaturę wew 20st, a faktycznie 22 to nie będzie się odpalał i i to chodzi. Kocioł załączy się jeżeli temperatura wew spadnie i histerezę od temperatury zadanej. histerezę masz ustawiona 0.5 czyli piec odpali przy 19.5 i znów będzie grzał instalację do momentu gdy temp wew osiągnie 20st. Radziłbym na początku wziąć instrukcje w dłoń 
2022-10-08 08:40
  Nazer Posty: 22 Ostrzeżenie: 0
Dziękuję Ci Michale za odpowiedź, no tak masz rację, podniosłem temperatury wew i wszystko się uruchomiło. Rozumiem, że denerwują Cię takie pytania laika (wezmę umowę w dłoń ). Mam jeszcze jedno pytanie, czy mając czujnik w mieszkaniu ( mieszkania 80m2, otwarte ) jest sens kupować regulatory elektroniczne na kaloryfery? Tym bardziej, że mieszkanie jest otwarte nie mam drzwi między pokojami... Będę wdzięczny za odpowiedź, bo zastanawiam się czy jest sens wydawania ponad 1000 zł na te regulatory
2022-10-08 16:27
  Michal86 Posty: 237 Ostrzeżenie: 0
Spokojnie nie denerwuje się. Poprostu warto przeczytać dtr kotła i instrukcje sterownika. Elektroniczne głowice nie mają sensu w Twoim przypadku.
Użytkownicy online: dominikvrbka, emaz, milczea, wmazurek