W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl v3.5  Wysoka temperatura CWU Subskrybuj
2022-09-19 12:43
  Oli1620 Posty: 2 Ostrzeżenie: 0
Witam,
Mam piec ogniwo eko plus 10kw od listopada 2021 i nadal się go uczę. Mam duży problem z temperatura CWU. Z kranu leci wrzątek pomimo iż temperatura i programator ustawiony jest na dużo niższe wartości tj. O tej porze obnizona do 25 stopni a przebija do około 60. Co zrobić aby jakoś to wyregulować. Nie potrzebuje takiej temperatury wody.

dodane 2022-09-19 12:43Dołączam scrrenschot z ustawień w aplikacji.
2022-09-19 13:11
  leON22 Posty: 6507 Ostrzeżenie: 3
Nic nie dodałeś  Lepiej udostępnij sterownik, pewnie masz włączoną ochronę powrotu przez CWU albo priorytet grzania CWU. 
2022-09-20 09:48
  Oli1620 Posty: 2 Ostrzeżenie: 0
Wydaje mi się że teraz Udostępniłem.
2022-09-20 10:33
  leON22 Posty: 6507 Ostrzeżenie: 3
Jak możesz opisz swoją instalację ile pomp, czy tak jak na schemacie, widać 3 ( pompa CO, CWU i mieszająca do ochrony powrotu ), czym palisz ile m2 grzejesz, podłoga czy grzejniki ? Wg mnie skoro masz zawór 4D, to niepotrzebnie masz włączoną opcję wyłączenie pompy CO po dogrzaniu pomieszczenia, powinieneś znaleźć optymalną temp.za zaworem 4D tak żeby grzać stale niską temp.tak żeby nie przegrzewało pomieszczeń W połączeniu z czujnikiem temp.zew. można wtedy ustawić tzw. pogodówkę dla pracy zaworu 4D i wtedy automatycznie on będzie pilnował odpowiedniej temperatury  
2022-09-20 15:19
  Hajtaler Posty: 130 Ostrzeżenie: 0
Przebija zadaną kotła - po przekroczeniu 75st na kotle załącza się pompa CWU żeby zbić temp kotła
dodane 2022-09-20 15:19do tego ostro moduluje mocą - po otwarciu zaworu 4d temp ostro spada na kotle, sterownik załącza grzanie(też ostro żeby szybko wjechać na zadaną) i znów bezwładnością pikuje do góry. Do tego tryb ecoal przebija zadaną o 5 st i jest to co jest. Spróbuj ustawienia grupowego
2022-09-20 17:10
  Oli1620 Posty: 2 Ostrzeżenie: 0
Ja naprawdę jestem zielony w temacie. Na pewno mam 3 "pompy cyrkulacji wody pitnej" - tak są opisane i wszystkie są ustawione manualnie na 1 w 3 stopniowej skali. 1 jest bezpośrednio za zaworem 4D, 2 jest "na drodze" z bojlera do pieca. Natomiast 3 jest na powrocie? Ciężko mi to określić.

Ja mam dom około 100m2 z piwnicą w której jest kotłownia i 1 grzejnik. Reszta domu ogrzewana jest zwykłymi grzejnikami pomieszczenia dość otwarte i duże. Palę ekogorszkiem w piecu Ogniwo Eko+ 10KW, dom nieocieplony.

Dzisiaj udało mi się mailowo skontaktować z oficjalnym serwisem i zdalnie mi zmieniono na 2dawki podawania i czas podawania 10sek. Kompletnie to nie zmieniło temperatury na bojlerze cały dzień jest ponad 60 - z kranu leci wrzątek, a my z rodziną po prostu tego nie potrzebujemy.

Dlatego jeśli ktokolwiek z obecnych tutaj miał taki problem, bądź wie jak go rozwiązać i mógłby mnie poprowadzić za tzw. "rękę" - ponieważ naprawdę jestem zielony, a w ustawieniach jest bardzo dużo możliwości. To byłbym naprawdę wdzięczny.

~leON22 - co to znaczy, że niepotrzebnie mam włączoną opcję wyłączenia pompy CO po dogrzaniu? Albo inaczej gdzie w takim razie to zmienić jeśli może mi to pomóc.

Nie posiadam czujnika temperatury zewnętrznej. Jedynie mam jeden pokojowy przenośny, chyba radiowy czujnik temperatury. A same pomieszczenia nie są przegrzewane ponieważ temp mam ustawioną 22/22,5 - zazwyczaj jest 0,5 stopnia mniej niż zadana. Jedynie szaleje temperatura CWU.
Użytkownicy online: Fero, Martas, Mirek23, pablo, Xyz4