W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl v3.5  flotokoncentrat w OEPM Subskrybuj
2022-04-10 15:34
  Irek7703 Posty: 42 Ostrzeżenie: 0
cześć,
tylko nie krzyczcie na dzień dobry
pytam bo nie wiem, pytam też bo póki co zbieram dane

Dawno dawno temu próbowałem palić flotokoncentratem w starym kopciuchu. Potrafiłem nawet palić tym od góry i bawić się w robienie czegoś na kształt brykietu.
teraz diabli mnie biorą jak widzę co się dzieje z ceną opału i zacząłem się zastanawiać nad alternatywą do alternatywy.
Alternatywa nr 1 to był miał - kupiłem w styczniu w dobrej cenie (7 stówek) i uważam, że to był bardzo dobry zakup.Niestety póki co ta alternatywa jest niedostępna
Alternatywa nr 2 to właśnie myśl o flotokoncentracie.Pytanie czy to ma prawo działać (nie pytam o konsekwencje prawne, ale po prostu praktyczne wskazówki).Wiem, że zgodnie z prawem to nielegalne, ale wiem też, że da się to jeszcze kupić.
Alternatywa nr 3 jest czysto teoretyczna, póki co moja mentalność mi nie pozwala na te rozwiązanie, choć nie powiem, kilka razy kusiło mocno. Od początku sezonu grzewczego w mojej okolicy było do wzięcia w sunie około tysiąca litrów przepracowanego oleju (kilka ogłoszeń). Tak jak pisałem, kusiło mocno, ale się powstrzymałem.
2022-04-10 20:52
  tryt Posty: 486 Ostrzeżenie: 0
życzę wiele zdrowia twoim dzieciom i dzieciom twoich sąsiadów. Tacy jak ty powinni być namierzeni i ukarani najbardziej, jak tylko to możliwe. Mam nadzieję, że ten wpis to tylko prowokacja ...
2022-04-11 09:36
  Irek7703 Posty: 42 Ostrzeżenie: 0
nawiązujesz do spalania flotokoncentratu, czy przepalonego oleju?
Napisałem przecież, ze olej to kusząca perspektywa, ale nie robię tego, bo mam świadomość z czym się to wiąże.
Flotokoncentrat to chyba trochę inna bajka, jesli sie mylę to popraw mnie, a nie krzycz po prostu.
Napisałem wyraźnie - pytam bo nie wiem. Pytam, a nie zaczynam od działania.

Irek
2022-04-11 11:11
  tryt Posty: 486 Ostrzeżenie: 0
Czyli jednak nie prowokacja, naprawdę kombinujesz aby to robić. 
Spalanie flotokoncentratu we wszytkich uchwałach antysmogowych traktowane jest jak spalanie odpadów. A o przepalonym oleju to chyba nikt o zdrowych zmysłach nawet nie pomyślał. Jest to odpad niebezpieczny i powinien b yć utylizowany w specjalistycznych instalacjach.
2022-04-11 22:30
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0

Jak masz odpowiednią prasę, odpady z papierni do domieszania żeby to skleić w gówienka, suszarnię, to zrobisz z mułu varmo ;]
A olej, no cóż, pochodna ropy, pali się jak diabli, ino stosunek powietrza do paliwa jest nie do osiągnięcia w jakimś tam domowym kotle - będziesz smrodził i truł i wqrwiał ludzi w tym mnie
2022-04-13 08:14
  Irek7703 Posty: 42 Ostrzeżenie: 0
nie no oleju nie brałem na powaznie pod uwagę, choć nie ukrywam, ze obecna sytuacja na rynku węgka wkur...a mnie strasznie.
Co do flotu nie podzielam do końca opinii kolegi tryta.
Wiem, ze spalanie flotu w Polsce jest zakazane, wiem też dlaczego flot tak bardzo syfił kiedy był spalany w kotłach zasypowych.
Ja pytałem o spalanie flotu w OEPM, to jednak ciut inne spalanie
Prawde mówiąc kiedyś czysto teoretycznie rozwazałem temat robienia pelletu z flotokoncentratu. Stety bądź niestety nie posiadam infrastruktury potrzebnej by choć spróbować się w to bawić
2022-04-13 21:25
  leon Posty: 624 Ostrzeżenie: 0
verb Jesteś dobry
2022-04-20 07:44
  gesy1974 Posty: 26 Ostrzeżenie: 0
Bedzie krótko i na temat. Spalania nie ogarniesz problem z dostarczeniem powietrza pod palnik (zbyt mała frakcja ) Kalafiory do popielnika. Szkoda czasu i nerwów. 
2022-04-20 14:57
  mamut Posty: 352 Ostrzeżenie: 0
jak już jesteśmy przy flotokoncentracie, to jest tu może ktoś z okolic Suszca i wie, co się dzieje z produkcją Varmo?
2022-04-26 08:40
  Irek7703 Posty: 42 Ostrzeżenie: 0
gesy1974 napisał » 2022-04-20 07:44
Bedzie krótko i na temat. Spalania nie ogarniesz problem z dostarczeniem powietrza pod palnik (zbyt mała frakcja ) Kalafiory do popielnika. Szkoda czasu i nerwów. 



dzięki, to jest konkretny argument
2022-04-28 16:05
  seneka72 Posty: 13 Ostrzeżenie: 0
mamut napisał » 2022-04-20 14:57
jak już jesteśmy przy flotokoncentracie, to jest tu może ktoś z okolic Suszca i wie, co się dzieje z produkcją Varmo?



Z tego co mi kumpel gadał co pracuje w JZR zakład jak na razie wstrzymał produkcję varmo i chyba już nie wznowi
Użytkownicy online: aczamuni, Dodik9, faust, fdssystem, Jirka932024, mlekon, pablo, Udvojice, wele