W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl v3.5  Wygaszenie kotła w grzaniu Subskrybuj
2022-04-09 17:37
  puter Posty: 101 Ostrzeżenie: 0
Witam, czy ktoś mi wyjaśni o chodzi właśnie z tym "wygaszeniem kotła w grzaniu". Teraz gdy zrobiło się troszkę cieplej przeszedłem w tryb auto-lato z harmonogramem mam stałe godziny gdy grzejniki grzeją głównie w nocy i gdy nie grzeją w dzień. Gdy piec przechodzi w tryb grzania to temperatura na nim spada do prawie 40 stopni i powoli zaczyna rosnąć po czym przy około 50 stopniach załącza się tryb alarmowy i się wygasznie w grzaniu. Wystarczy wtedy ponownie przełączyć w tryb automatyczny i wszystko jest ok. Piec nie smoli i pali się normalnie, może troszkę dymi, ale generalnie wygląda wszystko w porządku. Scenariusz który podałem nie jest stały czasami dzieje się tak przy innych temperaturach., np. całą noc pali normalnie aż w końcu temperatura zaczyna spadać i znowu wygaszanie, dalej to samo wystarczy przełączyć w automat i już jest ok. Co może być przyczyną takiego zachowania??
2022-04-09 19:36
  MateoKoc Posty: 473 Ostrzeżenie: 0
Wygaszenie kotła w grzaniu następuje, kiedy temperatura spalin podczas grzania utrzymuje się poniżej 50 stopni przez 30 minut.
Skoro kocioł tak naprawdę nie wygasa, to możesz zrobić korektę czujnika temperatury spalin na +10.
Drugie rozwiązanie to wyłączenie funkcji "Algorytm wygaszenia kotła".
2022-04-09 19:59
  puter Posty: 101 Ostrzeżenie: 0
Ok, a co tak naprawdę ten algorytm daje 
2022-04-09 20:29
  MateoKoc Posty: 473 Ostrzeżenie: 0
puter napisał » 2022-04-09 19:59
Ok, a co tak naprawdę ten algorytm daje 

Zatrzymuje pracę kotła. Jakby wygasł, ale pracował dalej, to groszek przesypywał by się do popielnika, a dmuchawa pracowała na darmo.
2022-04-09 20:30
  puter Posty: 101 Ostrzeżenie: 0
Ok No to już wszystko jasne, dzięki za pomoc.
Użytkownicy online: emaz, Wojciech_cichon, wpyrcz