W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  bruli.pl  Pompy CO1,2 Subskrybuj
2022-03-07 21:22
  PLKALPIO Posty: 2 Ostrzeżenie: 0
CO1 regulator pompa podlogowa
CO2 pompa co

Zależy mi na zatrzymaniu pompy co 1 ale nie zamykaniu zaworu
Jak to osiągnąć ?
2022-03-07 23:18
  leON22 Posty: 6507 Ostrzeżenie: 3
Zatrzymanie pompy CO dla podłogówki nie jest dobrym rozwiązaniem  Dlaczego tak Ci na tym zależy  Po co zainwestowałeś w siłownik zaworu 4D? 
Mogłeś zostawić ręczne sterowanie zaworem 4D, ale chyba nie o to chodzi w automatyce? 
2022-03-07 23:32
  PLKALPIO Posty: 2 Ostrzeżenie: 0
Mam tak zrobiona instalacje że pod wyjściem z zaworu mam dwie pompy 
I jak zatrzymam P1 to zamyka zawór a potrzebuje żeby druga dogrzać 
2022-03-07 23:37
  leON22 Posty: 6507 Ostrzeżenie: 3
Czyli źle skrojona instalacja pod 2 obiegi W takim razie siłownik jest nie potrzebny, chyba nie muszę pisać co masz zrobić, tylko ile stopni  będziesz puszczał wtedy w podłogę 
2023-05-15 22:29
  tsa722 Posty: 4 Ostrzeżenie: 0
Witam,
Czy podpowie ktoś co zrobić, aby pompa CO wyłączała się gdy temperatura w pomieszczeniu na moim schemacie (temperatura podłogowa) osiągnie zadaną wartość?
Obieg CO to krótki obieg przed wymiennikiem, a pompa podłogowa tłoczy za wymiennikiem w grzejniki.
Proszę o jakieś sugestie, 
2023-05-16 07:45
  rj1972 Posty: 951 Ostrzeżenie: 0
Musiabyś zamontować czujnik temp wew. i uruchomić regulator pokojowy. Twój sterownik raczej ma taką opcję.

dodane 2023-05-16 07:27A z tego wymiennika jest również CWU? Czy CWU to odrębny wymiennik,  bojler?
dodane 2023-05-16 07:45Wyłączenie pompy zasilającej bufor musi być raczej przemyślane.
2023-05-16 17:57
  tsa722 Posty: 4 Ostrzeżenie: 0
1. Mam zamontowany czujnik wew. wczoraj wyłączyłem eksperymentalnie regulator pokojowy, ale nic nie pomogło bo nie mogło najzwyczajniej.
2. CWU tak samo jak na schemacie jest to odrębny układ, działający niezależnie.
3. CO to klasyczne połączenie dwóch układów, otwartego z zamkniętym. pompa CO jest przed wymiennikiem, a pompa podłogowa za wymiennikiem.
W ustawieniach mam trzy opcje pracy pompy co ciągła, cykliczna i wyłączona u mnie jest ustawiona w trybie ciągłym, ale wolałbym aby włączała się w momencie zapotrzebowania na ciepło w domu tylko, że w trybie cyklicznym tak kiepsko, w opcji wyłączona pompa zwyczajnie jak sama nazwa wskazuje się nie włącza
Edit:
Ustawiłem na "wyłączoną" ale pozmieniałem temperatury i wygląda, że działa, w sensie jak temp. spadnie to włącza się pompa CO, teraz eksperymentalnie jakoś złączyć obie pompy i chyba będzie git.

2023-05-16 21:31
  rj1972 Posty: 951 Ostrzeżenie: 0
Ustawienie pompy CO jako wyłączona oznacza raczej że po dogrzaniu pomieszczenia pompa się wyłączy a później się włączy jak temp na czujniku spadnie poniżej zadanej. Trudno ocenić jakie czujniki pozmieniałeś ale obecnie widać że temp zadana na CO jest niższa niż temp wew. Czyli pompa CO jest obecnie wyłączona. Jeśli chcesz przetestować ustaw temp wew na 25st i zobaczysz czy się włączy w trybie "wyłączona ". Coś tam jednak działa 
dodane 2023-05-16 21:31Zwróć jednak uwagę że wyłączenie pompy CO wpływa jednocześnie negatywnie na temp powrotu. Jeśli to jest krótki obieg (kotłowy) to ta pompa pełni również funkcje pompy do ochrony powrotu. Tak sądzę. 
2023-05-17 19:39
  tsa722 Posty: 4 Ostrzeżenie: 0
Ok. Dziękuję
Będę mieszał w ustawieniach i może dojdę momentu gdy instalacje będzie pracować jak chcę.
Użytkownicy online: