W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl v3.5  Ogniwo plus + 10kw Subskrybuj
2022-02-07 17:46
  Maniek3031 Posty: 1 Ostrzeżenie: 0
Witam, mam dom 90 m2, ocieplony styropianem 10cm, mam 4 grzejniki na piętrze i podłogowe na parterze. Mam pytanie ktoś może zerknąć na statystyki itp i powiedzieć co mogę poprawić albo zrobić żeby raz wydaje mi się spalał mniej, a dwa strasznie mi skacze jeśli chodzi o temperaturę kotła i całej reszty raz idzie równomiernie, a raz skacze temperatura, i nie umie osiągnąć temperatury powrotu żeby była około 10 stopni mniej niż temperatura kotła ...
2022-02-07 18:14
  leON22 Posty: 6508 Ostrzeżenie: 3
Opisz bardziej swoją instalację, ile masz pomp ? Wg schematu wygląda że masz 3 : co, cwu i mieszającą czy ta trzecia istnieje faktycznie? Czy na grzejnikach masz zawory termostatyczne, jak jest podłączona podłogówka do instalacji? 
2022-02-07 18:53
  Kam1Neum Posty: 33 Ostrzeżenie: 0
Witam,jaki masz kociołek?Podajesz że masz oep+ a w ustawieniach ecoal chodzi na m-ce
2022-02-07 19:46
  Maniek3031 Posty: 1 Ostrzeżenie: 0
Mam oep+ 10 kW, no chodzi bo tak mi go ustawił przed ten jak wstawiali mi piec... Miałem go chwilę na eko plus+ i chyba tak powinno być ... Ale nie jestem pewien . Miałem w rażenie że na m-ce chodził lepiej zostawię go na dzień i zobaczę 
2022-02-08 14:42
  mamut Posty: 352 Ostrzeżenie: 0
@Maniek3031 patrząc na wykresy, ilość opału w statystykch (jeśli wskazują dobrze), to raczej szukałbym miejsca gdzie ciepło ucieka, bo sam układ pracuje całkiem stabilnie. Temperatura spalin dosyć wysoka, ale odpowiadałaby ilośći podanego węgla.
Widać jak po włączeniu pompy na CWU zaczyna ona działać jako ochrona powrotu i dostajesz różnicę 10 stopni

Możesz sprawdzić takie rzeczy jak kotłownia. Czy rury są niezaizolowane i nie ma efektu że grzejesz spore ilości powietrza wpadającego przez z-tkę, które ucieka po chwili przez kratkę kominem.
No i jak wygląda odbiór na domu, czy nie cieszysz się jakąś wymianą powietrza sięgającą kubaturze na godzinę, tylko bez rekuperacji a na zwykłej grawitacji.

I dla wygody uruchomiłbym na piecu i zaworze pogodówkę.
Użytkownicy online: Cezary1987, ogniwom14, pablo, wajnercz