W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  Pello v3.5  Wysokie spalanie? Prośba na rzut okiem na ustawienia Subskrybuj
Pierwsza stronaPoprzednia strona3 / 3Następna stronaOstatnia strona
2022-04-27 09:13
  Michal86 Posty: 237 Ostrzeżenie: 0
Pisząc o stb chodziło mi o to aby umieścić czujnik stb w kotle w miejsce czujnika i podłączyć pod płytkę.
Czujnik kotła umieścić w górze buforu. Jeżeli planujesz grzać bufor powyżej 80st(co w Twoim przypadku nie będzie miało sensu) musisz wyjść niebieski i brązowy przewód i zmostkować wyjście.
Chyba, że masz fabryczne czujniki w buforze to podpinasz na płytce tam gdzie czarny i biały.
Pompa kotlowa podpięta pod wentylator wyciągowy nie pracuje cały czas.
Zawór zwrotny po to aby nie działała grawitacja gdy będziesz wyłączał pompy po dogrzaniu pomieszczenia. Choć wydaje mi się, że obniżenie temperatury lepiej zda egzamin. Będziesz musiał przetestować.

Jaki masz ten ATV na powrocie?
dodane 2022-04-26 15:34Edit.
Jak masz czujnik buforu to podłącz go tam gdzie czarny i biały. Czujnik kotła zostaw w kotle i zostaw podłączenie termika niebieski brązowy. Przy ok 85st termik wyłączy palnik w razie czego..
dodane 2022-04-27 09:06Nie mam podglądu do wykresów z poziomu telefonu ale wczoraj trafiłem jak pracował kocioł i podejrzałem chwilę schemat.
Jeżeli masz dobrze zamontowany czujnik powrotu to po temperaturze domyślam się, że zawór to atv333?
Nie ma wilgotnych plam w komorze? Bo te 40-42st to taka granica dla tego kotła. Bynajmniej tak zauważyłem u siebie.
Z tym co masz na chwilę obecną możesz spróbować ustawić tak:
Zadana kotła na 62-63 (tylko temp kotła musi być temp góry bufora)
Moc jest ok te 16kw tylko wyczyść czujnik spalin.
Histereza załączenia na 15, wyłączenia na 0.
Pompę kotłową podłącz pod gniazdo wentylatora i włącz go w sterowniku praca na 100%. Wyłącz opcje pompy dodatkowej.
Praca pompy na 1szym biegu, stała charakterystyka.
Start pomp na 35st.

Jak chcesz sterować regulatorem pokojowym musisz sparować czujnik z poziomu sterownika w kotle. W aplikacji podgląd temp będziesz miał pokoje rozszerzenia. 
Histerezę ustaw małą 0,5st np. Praca pompy na 0min.
Termostaty otwarte ma max, bynajmniej tam gdzie czujnik. Najlepiej w nazimniejszyn pomieszczeniu .

Ogólnie musisz patrzeć czy bufor się nie rozładowuje. Jak masz tam jakiś syfon to nie powinien.
dodane 2022-04-27 09:10Do tego wszystkiego dobrze byłoby dołożyć 10cm wełny do buforu. Jakie jest tam fabryczne ocieplenie?
dodane 2022-04-27 09:13Zatrzymanie palnika po dogrzaniu na tak.
Pierwsza stronaPoprzednia strona3 / 3Następna stronaOstatnia strona
Użytkownicy online: