W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  Nowa usługa  Po aktualizacji sterownika Pello 3,5 piec nie odpala Subskrybuj
2021-12-08 22:00
  pawel69 Posty: 1 Ostrzeżenie: 0
Witam
Po  przeprowadzeniu aktualizacji do najnowszej wersji i sparowaniu na nowo czujników temperatury zew. i wew. na 
wyświetlaczu sterownika nie wyświetla temperatury zew i wew. Oprócz tego  piec nie odpala w ogóle.
Brak reakcji. Na aplikacji temp. pokoju jest wyświetlana. Ustawienia pozostały te same czyli migracja przebiegła poprawnie .Jaki może być problem że piec nie odpala ?  

dodane 2021-12-08 22:00Mam dobrą wiadomość po zmianie trybu pracy na  ZIMA piec odpalił Jedyny problem brak wyświetlania  temperatury, oraz jeszcze taka uwaga że  tam gdzie jest wyświetlany na sterowniku schemat pieca pojawiła się nowa ikona z temperaturą zadaną w pomieszczeniu.
2021-12-08 22:04
  kolodpio75 Posty: 4 Ostrzeżenie: 0

Musisz usunąć czujniki z pokoi i sparować najlepiej z poziomu sterownika kotła.
Czujnik temp. zewnętrznej oraz CO1.

PrzemekP napisał:
Jeżeli jednak aktualizujesz soft do najnowszej wersji a korzystasz z
czujników bezprzewodowych (jako czujnik temperatury zewnętrznej i/lub
czujniki obiegów CO) musisz wiedzieć że zmienił się sposób parowania.
Należy usunąć je z Pokoi (pokoje można usunąć, jeżeli były stworzone
tylko dla tych czujników i nie ma w nich innych urządzeń radiowych) i
dodać ponownie albo na panelu sterownika lub poprzez WWW w menu Pokoje
-> zakładka Rozszerzenia -> przycisk w prawej górnej części ekranu
2021-12-23 08:00
  pawel69 Posty: 1 Ostrzeżenie: 0
Witam 
Po wykonaniu tych operacji wszystko działa poprawnie , dzięki za pomoc.
Cały proces palenia przebiega tak jak dotychczas.
dodane 2021-12-23 08:00
Witam
Chciałbym się dowiedzieć jak można zaradzić zjawisku wysokiej temperatury spalin. Wspomnę ,że przed tym paliłem pelletem od jednego dostawcy  i było wszystko Ok.Temperatura spalin wahała się 160-180.Piec ustawiony był na PID
moc 18 KW.Jakieś dwa tygodnie temu piec został zasypany tym samym pelletem i temperatura spalin wzrosła i waha się max nawet 240 stopni .Regulowałem mocą dmuchawy i w zasadzie nic się nie zmieniło.Piec wyczyściłem czujnik również.W tej chwili przełączyłem na automat ale różnica żadna. Co jeszcze zauważyłem w ostatnich dwóch dniach dosyć szybkie zużycie paliwa.   
2023-02-08 17:49
  edyta1415 Posty: 7 Ostrzeżenie: 0
Witam proszę o aktualizację sterownika temperatury na dworze. Na dworze pokazuje na termometrze pokazuje że jest -8 a czujnik pokazuje 1, 5 stopnia na plusie 
2023-02-08 20:30
  PrzemekP Posty: 1516 Ostrzeżenie: 0 ELEKTRO-SYSTEM / ADMIN
edyta1415 napisał » 2023-02-08 17:49
Witam proszę o aktualizację sterownika temperatury na dworze. Na dworze pokazuje na termometrze pokazuje że jest -8 a czujnik pokazuje 1, 5 stopnia na plusie 

Nie masz żadnego sterownika przypisanego do swojego konta. Posiadasz tylko jeden udostępniony.
Użytkownicy online: bohuslavice, bozena, BYSTRASIDZINA158, hynio1955, libortichy