W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl v3.5  Czujnik bezprzewodowy BT4 ustawienia Subskrybuj
2021-11-19 22:37
  adzik Posty: 39 Ostrzeżenie: 0
Witam.
Możecie mnie oświecić odnośnie czujnika radiowego BT4 - wszystko ustawione zgodnie z zaleceniami w aktualizacjach - czujnik dodany w rozszerzeniach itd. Ustawione mam na programatorze jaką chciałbym mieć temperaturę w pomieszczeniu ale niestety nie osiąga mi zadanej temperatury i nijak nie mogę tego ustawić. Mój piec to OEPM 20 kW. Sterownik jest udostępniony można podejrzeć jak mam ustawione być może coś tam mam nie tak.
Pozdrawiam
2021-11-20 03:06
  leON22 Posty: 6494 Ostrzeżenie: 3
@adzik myślałeś że ustawisz sobie temp.w programatorze i luz, wszystko będzie śmigać jak należy   Przecież za temp.wew.odpowiada temp.za zaworem 4D, czyli ta która zasila obieg CO ( grzejniki , podłogówka ) Trzeba ją odpowiednio dobrać ,żeby nie przegrzewało albo odwrotnie, albo ustawić na sztywno albo lepsze rozwiązanie , za pomocą krzywej grzania. Czujnik może ją tylko obniżyć o wartość temp. obniżonej za zaworem 4D .Ustawienie w programatorze dwóch wartości temp. wew.np. normalna albo komfort można jakoś ogarnąć ale o trzech zapomnij . Chyba, że dodatkowo zainwestujesz w radiowe głowice termostatyczne , które będą współpracowały z czujnikiem ale tego rozwiązania nie posiadam , więc się nie wypowiem jak to działa.
2021-11-20 12:42
  adzik Posty: 39 Ostrzeżenie: 0
Tak, o tych głowicach to myślalem żeby zainwestować ale później trochę. Cena głowic narazie mnie odstrasza. 
Czyli mówisz żeby podnieść sobie krzywą grzania. Ok, spróbuję coś pozmieniać. Myślałem, że jakoś ten czujnik będzie wpływał na zawór 4D. Z tym czujnikiem to wychodzi na to że pieniądze wywalone w błoto. 
Pozmieniałem sobie temperatury za zaworem 4D i zobaczymy jak to będzie działać. W nocy byłoby fajnie żeby temperatury były niższe ale za każdym razem manewrować krzywą grzania to bez sensu. 
Użytkownicy online: Dan440, dymyprzegini