W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  Sklep esterownik.pl  Ferroli- prośbą o wskazanie kierunku zmian Subskrybuj
2021-11-06 07:44
  Krzall Posty: 1 Ostrzeżenie: 0
Dzień dobry, w związku ze jestem nowicjuszem w użytkowaniu kotla na pellet proszę o pomoc. Kocioł ferroli pro 30 kw. Proszę o informację jakie urządzenie wstawić żeby wysterować ten kocioł z opcją pełnej kontroli parametrów poprzez internet - aplikacje. Obecnie można nastawy wykonywać tylko manualnie na klawiaturze ekranie kotła, a nie ma.firmowych żadnych dodatków żeby zrobić to poprzez zdalne sterowanie . Obecnie jest sterownik Tiemme czy jakoś tak. 
Bardzo dziękuję za wskazówkę w którym kierunku pójść. 
Do tego mam w instalacji grzejniki i podłogówkę. Może rada jak to spać bo kotłem i termostatami żeby dobrze zagrało? Oczywiście od strony sterowania . 

Życząc miłego dnia pozdrawiam. Kz 
2021-11-07 08:04
  gmaj22 Posty: 2240 Ostrzeżenie: 0
Może faktycznie ma 500 m2 do ogrzania?
Jeśli tak, to sprzęgło i dwa obiegi po stronie instalacyjnej. Można dokupić sterownik, który monitprować będzie pracę mieszacza/-y i temperatury pomieszczeń oraz ewentualnie kotła, bez ingerencji w jego nastawy. Obsługę obiegu kotłowego zostawiłbym sterownikowi kotła i zaworowi stałotemperaturowemu na powrocie. Ładowanie CWU albo przez zawór przełączający pompą kotłową, albo osobną pmpą. Obie opcje dostępne w Ferrol - inne bedą tylko podłaczenia rur do bojlera.
Jeśli kocioł sporo przewymiarowany a jego pojemność wodna niewielka, to jedynie bufor i sterowanie dodatkowe obiegami za buforem j/w.
Użytkownicy online: Bolesiu1, bouD3