W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl v3.5  Prośba o pomoc w wyregulowaniu pieca po skończonej termo modernizacji domu. Subskrybuj
2021-10-31 19:23
  zyluchna4685 Posty: 2 Ostrzeżenie: 0
Cześć. We wrześniu skończyłem 3 letnią termo modernizację domu. Postanowiłem zakupić ekogroszek karlika 26+ a nie bawić się te dziadostwo które sprzedają okoliczne składy. Spalanie w porównaniu z rokiem ubiegłym jest kolosalne ale do końca nie mogę poradzić sobie z bardziej efektywnym spalaniem tego paliwa bo nie moge sobie do konca poradzić z przesypywaniem niespalonego węgla i spiekami w popielniku. Opiszę jak wygląda moja instalacja i co zrobiłem w domu mam nadzieje, że będziecie w stanie mi doradzić co robię źle. Kotłownia to osobny budynek 10m2 ocieplony, piec jaki zakupiłem to Tilgner Klaster5 23kw w kotłowni zrobiony został układ otwarty, wymiennik ciepła  10m rury preizolowanej w domu został zrobiony układ zamknięty. Dom ma powierzchnie 160m2 parter i piętro to dwa osobne obiegi z osobnymi pompkami i zaworami (chyba) 4D manualne. We wszystkich grzejnikach są termostaty. Dom ociepliłem styropianem 15cm lambda 32 okna szybowe pięciokomorowe dach wełna 35 cm lambda 32. Sterownik pracuje w ustawieniach retortowy grupowy. Nie mam czujnika pogodowego. wstawie foto instalacji. Bardzo Proszę Was o pomoc. 
dodane 2021-10-31 19:23

dodane 2021-10-31 19:23
2021-10-31 20:48
  gmaj22 Posty: 2240 Ostrzeżenie: 0
Na obiegach instalacyjnych za wymiennikiem płytowym powinny być mieszacze 3D, a nie 4D. Skoro masz termostaty na grzejnikach, to mieszacze są tak naprawdę zbędne.
Niestety wyklucza to dobrą zasadę, że pompa powinna pchać w wymiennik a nie z niego zasysać.
Jaka jest moc wymiennika?
Jak ogrzewana jest woda ciepła? To ten trzeci obieg bez mieszacza za wymiennikiem?
2021-11-01 09:03
  zyluchna4685 Posty: 2 Ostrzeżenie: 0



Pomyliłem się w domu są zamontowane mieszacze 3d. W kotłowni pompka tak jak nap. Pcha wodę w wymiennik. I ten trzeci obieg jest do ogrzewania CWU. Jeśli chodzi o różnicę temp wody w kotłowni i domu jak zawory były otwarte na max to 2 stopnie ogólnie na dom puszczona jest temp 35stopni resztę reguluje sobie termostatami.
Użytkownicy online: 19zygi58, AdamSroka16, arkadiusz1012, Balbina877, BYSTRASIDZINA158, daniell19, kamilkadlec, tsyrek