W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl v3.5  Ogniwo Eko Plus + 16 kW. Duże spalanie. Czy poprawna kotłownia i poprawność ustawień. Proszę o weryfikacje. Subskrybuj
Pierwsza stronaPoprzednia strona2 / 2Następna stronaOstatnia strona
2021-11-07 13:58
  leON22 Posty: 6507 Ostrzeżenie: 3
Chodzi o przepływ wody w baniaku , zmieniłeś bieg pompy CWU na najniższy i efekt widać j/w ( wyższy bieg - szybciej dogrzewa ale szybciej studzi wodę w kotle i odwrotnie ) Dodatkowo masz włączony priorytet CWU ( histereza #2 27st ) nie wiem czy to świadome ustawienie i zamiana z 30 na 27st pewny oraz dziwny czas pełnego otwarcia zaworu 4D - 124s ( czy jest zgodny ze specyfikacją siłownika ? ) , zbyt szybki czas jego reakcji i histereza pracy 0st 
2021-11-07 14:13
  mariuszlol23 Posty: 39 Ostrzeżenie: 0
Tak to była świadoma zmiana histerezy na 27, ale ta funkcja nigdy się nie włączyła, mało prawdopodobne żeby spadła woda do 27 stopni i myślenie, jak jest taka funkcja, czemu nie skorzystać  

W baniaku czyli w bojlerze? Doszedłem do wniosku, że po co ma pompa iść na 3 biegu, a na 1 może odda więcej ciepła i prądu mniej zje. 
Czyli wrócić do poprzednich ustawień pompy? Stała prędkość wirnika i 3 bieg? 
2021-11-07 14:16
  leON22 Posty: 6507 Ostrzeżenie: 3
Chcesz szybciej dogrzać CWU podnieś temp. zadaną kotła wtedy może być 1 -ka , jak nie to daj na 2
2021-11-07 14:29
  mariuszlol23 Posty: 39 Ostrzeżenie: 0
Czyli rozumiem to tak, że im wolniej woda płynie przez nagrzewnicę to ona nie nagrzewa się tak jak przy szybszym przepływie i szybciej stygnie i za tym też szybciej opada temperatura w zasobniku? 

Ta opcja histerezy 2 jeszcze chyba nigdy nie została załączona  

Ustawień zaworu 4D nie zmieniałem po instalatorach jedynie histerezę zaworu ustawiłem na zero z tego powodu, że instalacja jest stara i nie działają zawory przy grzejnikach. Temperaturą w domu steruje przez zawór 4D. Idealnie by było gdyby szło ustawić na 0.5 stopnia, ale niestety się nie da. 
2021-11-07 15:20
  leON22 Posty: 6507 Ostrzeżenie: 3
Była kiedyś taka propozycja do programistów z ES , o możliwość wprowadzenia takiej histerezy pracy zaworu, czyli 0,5st , jak dotąd bez pozytywnego odzewu  
2021-11-12 10:03
  rj1972 Posty: 951 Ostrzeżenie: 0
Prosiłbym jeszcze raz spojrzeć na układ                          mariuszlol23. Wg mnie kocioł nie pracuje źle ale coś tam jest dziwnego że dużo im pali ok. 20kg/dobę wg info od użytkownika. Niby fajna instalacja z zestawem pompowym ale trochę nie do końca zmodernizowana w domu. W tym układzie jest zawór 3D w zestawie pompowym. Może coś nie tak z czujnikiem tego zaworu - w złym miejscu zainstalowany. Kocioł wyczyszczony a widać, że to prawie ciągle pali. Może zmiana trybu by mu pomogła. Ja mam kontakt z użytkownikiem ale nie potrafię pomóc żeby ograniczyć to spalanie. Nie wiem co mu wysterowuje ten kocioł na grzanie - CO czy CWU?. U mnie to wygląda dużo lepiej. Użytkownik stosuje się do wskazówek.
2021-11-14 19:30
  mariuszlol23 Posty: 39 Ostrzeżenie: 0
Witam. Przypomniało mi się, że instalatorzy robili przerobke na szybko po pierwszym odpaleniu pieca. 
Gdy się pierwszy raz odpalilo piec, wywaliło alarm przegrzanie i piec wyrzucił wrzątek na zewnątrz. 
Wycieli kawalek ruly z sprzęgła. Prędzej było tak, że z powrotu tego sprzęgła jak widać na zdjęciu po prawej stronie rula łączyła się z lewą stroną, był jakiś zawór automatyczny na temperaturę i potem za nim powrót na piec. 
A teraz zlikwidowali to połączenie i prawa strona powrotu jest zaslepiona, został tylko ten kawałek srebrnej rulki z sprzęgła. 
Zużycie węgla wzrosło do 21 kg na dobe. 
2021-11-14 20:42
  Zawiaty Posty: 63 Ostrzeżenie: 0
    Czy ja dobrze rozumiem, że zaślepiono ci powrót ze sprzęgła? I teraz woda z instalacji zamiast wracać poprzez sprzęgło do pieca, wraca jedynie na sprzęgło, próbuje się tam mieszać i znów leci na instalacje. I działa ci to? 

Edit: Jeżeli piec po zagotowaniu wyrzucił cały wrzątek na zewnątrz znaczy to, że przy zbiorniku wyrównawczym brakuje fajki napowietrzającej.
2021-11-15 09:57
  mariuszlol23 Posty: 39 Ostrzeżenie: 0
Nie. Powrót czyli wyjście z dolu sprzęgła był połączony takim trójnikiem" z zasilaniem sprzęgła. Nie rozumiałem zasady działania tego. 
Wyglądało to tak, że zasilanie sprzęgła po prawej stronie ma rulke w dół która teraz jest zaslepiona i się kończy. W tym miejscu był trójnik czy jakiś zawór automatyczny który to łączył. Góra zasilanie, lewa strona powrót z sprzęgła, a na prawo szło do pieca. Oni to usunęli, zaslepili ta prawa rolke z sprzęgła, a powrót z sprzęgła bezpośrednio do pieca. 
Nie wiem czy może to było coś potrzebne. Albo mamy jakieś błędy w instalacji, że ten piec tyle pali. 
dodane 2021-11-15 09:57Dodam zdjęcie do ułatwienia. 

rj1972 przesyłam też zdjęcia reszty grzejników i zaworów. 



2021-11-15 10:38
  rj1972 Posty: 951 Ostrzeżenie: 0
Jeśli chodzi o te zawory to można je rozruszać i doszczelnic bez demontażu .Miałem takie i przerobiłem oryginalne doszczelnienie pakułowe na oringi w środku z odrobiną pasty. Kręciły się szczelnie w obu kierunkach.  To mogę opisać jak będziesz zainteresowany. Co do sprzęgła to chyba coś nie tak. Z zasady od dołu powinno być zasilanie i powrót. 
2021-11-15 11:59
  mariuszlol23 Posty: 39 Ostrzeżenie: 0
W tej chwili jest zasilanie i powrót z sprzęgła, bo to połączenie zostało zlikwidowane.
To poprosiłbym o instrukcje doszczelnienia zaworów.  

A co da dokręcanie grzejników? One już teraz ledwo są ciepłe przy temperaturze za zaworem 34 stopnie. 






2021-11-15 13:05
  rj1972 Posty: 951 Ostrzeżenie: 0
Może dac wiele albo nic. Ale na pewno odzyskasz ich szczelną sterowność i czasem zamiast otworzyc okno zakręcisz grzejnik.  
2021-11-15 17:04
  Zawiaty Posty: 63 Ostrzeżenie: 0
mariuszlol23 napisał » 2021-11-15 11:59
W tej chwili jest zasilanie i powrót z sprzęgła, bo to połączenie zostało zlikwidowane. 



   No jeśli jest zasilanie i powrót ze sprzęgła to wszystko okej. Na fotkach przez te piankowe otuliny niezbyt dokładnie widać co z czym jest połączone.  A samo zlikwidowanie (i tak zbędnego) bajpasu pomiędzy zasilaniem i powrotem raczej nie ma żadnego wpływu na działanie instalacji.
2021-11-23 18:21
  mariuszlol23 Posty: 39 Ostrzeżenie: 0
Witam. 
Przeszedłem na tryb grupowy i zastanawiam się, czy po odczytaniu histogramu coś byście zmienili? 

2021-11-23 18:44
  MateoKoc Posty: 473 Ostrzeżenie: 0
mariuszlol23 napisał » 2021-11-23 18:21
Witam. 
Przeszedłem na tryb grupowy i zastanawiam się, czy po odczytaniu histogramu coś byście zmienili?


Histogram to taki gadżet. Popiół prawdę Ci powie.
2021-12-05 15:23
  rybusie Posty: 9 Ostrzeżenie: 0
Witam a dołącze do tematu, taki sam piec czy w automacie retortowy ecoal w momencie załączenia grzanie temperatura spalin  wzrasta max nawet do 115*co wiadomo zaraz spada , ale czy to nie za wysoka temp. przy 60*  na piecu czy tak powinno być  ?
2021-12-05 16:45
  gmaj22 Posty: 2240 Ostrzeżenie: 0
115 C to jest za wysoka?  Zwiększ przepływ, wody przez kocioł to jeszcze spadnie
2021-12-05 22:29
  rybusie Posty: 9 Ostrzeżenie: 0
A jaka powinna być norma "od - do" temp. spalin  ?
Pierwsza stronaPoprzednia strona2 / 2Następna stronaOstatnia strona
Użytkownicy online: