W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl v3.5  Prośba o pomoc w konfiguracji kotła Subskrybuj
2021-10-28 20:10
  tomus1888 Posty: 1 Ostrzeżenie: 0
Witam, wprowadziłem się do domu gdzie jest kocioł EKO PLUS 25kw sterownik 3.5 ale wygląda jak ten defro smart ii
Dom 160m2 ocieplony, parter i piętro
Na scianach tylko grzejniki i w grzejnikach mam tylko zwykłe zawory kulowe. Problem polega na tym że niestety na piecu mam tylko 42 stopnie grzejniki w pomieeszczeniach otwarte dosłownie na 1mm a w pokojach 24 stopnie ogólnie za gorąco. 
Co będzie lepszą opcja kupić sterownik pokojowy czy założyć zawory termostatyczne ustawić je na 22 stopnie a na kociołku trzymać sobie 60 stopni. 
Ogólnie kocioł praktycznie ciągle grzeje stan podtrzymania nie trwa więcej jak kilka minut i znów odpala dmuchawe i grzeje. Kocioł już jest od dziś podłączony online. Prosze o porady jak to ustawić żeby miało ręce i nogi
Popiół spieki się robią według mnie małe, ekogroszek raczej z pewnego żródła bo brat nim pali na innym kotle i ma dosłownie proszek jako popiół i małe ilości.
Podajnik mam na 4-5sekund ale wydaje mi się że nie ma  kopca tylko raczej po nocy jest poniżej poziomu podajnika ale jak dam dłuższy czas to jeszcze większe spieki
Piec w trybie AUTO.
2021-10-28 21:01
  leON22 Posty: 6509 Ostrzeżenie: 3
Popraw komunikację sterownika z netem, jest online ale cały czas "miele"  Z Twojego opisu wynika że kociołek jest mocno przewymiarowany  Nic nie wiemy na temat Twojej instalacji, oprócz tego że masz na grzejnikach zwykle zawory 
2021-10-29 21:59
  tomus1888 Posty: 1 Ostrzeżenie: 0
Już powinien być online. Instalacja bez zaworu 4d jedna pompka na grzejniki druga pompka za boilerem do ciepłej wody i to tyle
2021-10-29 22:45
  gmaj22 Posty: 2240 Ostrzeżenie: 0
A co z pompą kotłową ze schematu?
2021-10-29 22:48
  oxalis3 Posty: 305 Ostrzeżenie: 0
tomus miałem taką instalacje jak Ty i przez 5 lat temperaturą w domu sterował regulator pokojowy ( zainstalowany w najchłodniejszym pomieszczeniu), taki najprostszy dołączony do kotła, z opcją wyłączenia pompy po dograniu pomieszczenia. U mnie takie rozwiązanie się sprawdzało, ale chciałem zobaczyć jak jest inaczej i 2 lata temu dałem  na wszystkie grzejniki zawory termostatyczne + bajpas za pompą c.o. . Powiem Ci, że jak masz dobrze dobrane grzejniki do danego pokoju, to prawie nie ma wielkiej różnicy między tymi sposobami regulowania temperatury w domu (oczywiście jak masz zawory termostatyczne na grzejnikach to możesz regulować temperaturę w każdym pokoju ) Jak zależy Ci na temperaturze powrotu to z głowicami i tym bajpasem jest dogrzany powrót, jak chcesz dogrzać powrót z regulatorem pokojowy to musisz to zrobić np. przez pompę cwu.

Użytkownicy online: